Merhaba,

Aşağıda linkini verdiğim konuyla ilgili bugün Kocaeli 3. İcra'ya ağabey'imle ayrı ayrı dilekçe verdik. Sunduğumuz dilekçenin fotokopisine Kocaeli 3. İcra'nın kaşesini ve tarihini basıp bize verdiler, asıllarını kendi aldılar ve işleminiz tamamlandı dediler.

Daha sonra aynı şekilde annem ve ablam da kendileri gittiğinde tüm eklerin haricinde kişi başı 9 TL'lik pul almak zorunda kalmışlar.

Ayrıca ağabeyim ve benim de sabah İcra Dairesine verdiğimiz dilekçelere 'pul' eklememiz gerektiğini, aksi taktirde verdiğimiz dilekçelerin geçersiz sayılacağını belirtmişler.

(Neyle ilgili dilekçe yazdığımızı şu konuda belirtmiştim: https://www.hukuki.net/showthread.php...Miras-Reddi-hk)

Soru 1 - 9 TL'lik pulu alıp teslim ettiğimiz dilekçelere eklememiz gerekiyor mu? (Zaten benim elimdeki fotokopinin üstünde Kocaeli 3. İcra kaşeleri ve tarihleri var. Tüm sorumluluk onlarda olmuyor mu teslim aldıkları için?)

Soru 2 - Annem ve ablama boşu boşuna 9 x 2 = 18 TL masraf mı yaptırdılar yoksa ağabeyimle ben mi eksik yaptık? (Aslında para önemli değil, yeter ki işimiz doğru olsun.)

Cevaplar için şimdiden çok teşekkür eder, hayırlı günler dilerim.