STARGATE TURİZM SEYEHAT ACENTASI’ na ait olan GEZİLOJİ adlı internet tatil sitesinden 18.07.2014 tarihinde Marmaris Elegans Hotel için 18.08.2014-25.08.2914 tarihleri arasında rezervasyon yaptırmak istediğimi belirttim. Müşteri hizmetlerindeki bir çalışan ( ANIL BEY ) ilgili işlemleri yaptığını belirterek tarafıma bir e-posta gönderileceği söyledi. Bu tatil için 3.392.00 TL ödeneceği ve ödemenin de tarafıma ait kredi kartından 9 eşit taksitle ödeneceği konusunda firma ile anlaştık. (Ancak firma kredi kartımdan 376,88 tl tek çekim yapmış geri kalan miktarı 335,02*9 taksit yapmıştır) Aradan geçen birkaç gün içinde e-posta adresime herhangi bir bilgi ulaşmadı. Firmayı arayarak durumu bildirdiğimde e-posta hizmetlerinde sıkıntı olduğu bugün yarın ilgili belgelerin tarafıma ulaştırılacağı söylendi. Fakat yine herhangi bir belge tarafıma gönderilmedi. Firmayı tekrar aradığımda rezervasyon ile ilgili konfigürasyonun otel tarafından onay beklediği söylendi. Ve benim ile ilgilenen Anıl Beyin işten ayrıldığından dolayı bu işin uzadığı söylendi. Ben de oteli arayarak adıma bir rezervasyon olup olmadığını sordum. Otel yetkilisi böyle bir talebin olmadığını söyledi. Tekrar firmayı arayıp durumu aktardım. Otelde o tarihlerde yer olmadığı için rezervasyonumun yapılamadığı tarafıma iletildi. Oteli aradım ilgili tarihlerde boş yerleri olup olmadığını sorduğumda otelin uygun olduğu ve o firma ile çalışmadıklarını söylediler. Bende firmadan aldıkları ücretin sözleşme yapmamıza rağmen ilgili firmanın internet sayfasında yazan sözleşmesinin ilgili 22.maddesi;
Madde 22-Müşteri bu otel rezervasyonu sözleşmesini, call center aracılığı, mail order ,sanal pos ,havale veya eft,ile alarak her hangi bir sebepten dolayı imzalamamış olsa dahi taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog,internet sitesi veya ilanlar ile öğrenmiş olup, bu otel rezervasyonu sözleşmesini bu sözleşmedeki yazılı şartlarda almayı taahhüt etmişlerdir.
ve 14. Maddesi;
madde 14-Tur/konaklama, rezervasyon sahibinin hiçbir kusuru olmadan, Acente tarafından iptal edilir ise, tur bedelinin tamamı Rezervasyon Sahibine iade edilir. Uçak ulaşımlı rezervasyonlarda, hangi nedenle olursa olsun, rezervasyonun iptalinin talep edilmesi halinde, Acente talep doğrultusunda rezervasyonu iptal etse dahi, uçak ulaşım bedelinin iadesi hususunda, ilgili Havayolu Firmasının kuralları, Ulusal ve Uluslar arası havacılık kuralları uygulanır, maddesine göre benden tahsil edilen ücretin geri ödenmesi talebinde bulundum. Tamam denildi ve aynı gün yine firmadan Emre Bey adında bir yetkili tarafıma ulaşarak şayet uygun olursa başka alternatifler sunabileceğini söyledi. Ben de olumlu yaklaştım. Bana iki otel önerildi beğenmediğimi belirterek ücret iadesinde bulundum. Bu süre zarfında ilgili firmayı defalarca aradım. Birçok müşteri temsilcisi ile konuştum. Anıl Bey, Timur Bey, Ateş Bey, Gizem Hanım, Maria veya Mara Hanım, Berk Bey, Emre Bey ve adını bilmediğim birkaç kişi ile de defalarca ücret konusunda ve diğer konularda konuştum. Birçok kez telefon kapandı-kapatıldı, dakikalarca beklemeye alındım. Ücret iadesi konusunda çeşitli zorluklar anlatıldı. Önce 10-15 gün içinde ödemenin ancak yapılabileceği daha sonra 6-8 hafta sürebileceği söylendi. Birde ısrarla ŞARZ-BAG diye bir işlemin bankaca yapılması gerektiğini söylediler. Bankaya gidip böyle bir işlem yapılmasından bahsettim. Banka görevlisi hatta banka müdiresi böyle bir işlemi ilk defa duyduklarını geri ödeme işlemlerini ilgili firmanın yapacağını, firmanın geri ödemeyi yaptıktan sonra da hesap ekstremde gözükeceğini söylediler. Ben yine başka banka şubelerine de bu ŞARZ BAG işlemini sordum. Hiçbir bankacı böyle bir işlemin ne olduğu konusunda fikir sahibi olmadıklarını ve ilk kez böyle bir işlem duyduklarını söylediler.
Daha sonra ki süreçte firmanın internet sitesine, TURSAB’a, bankama ve internet şikayet sitelerine bu konu ile ilgili şikayetlerimi bildirdim. Ayrıca internet şikayet sitelerinde aynı firmaya ait benzer şikayetlerin de olduğunu gördüm. Avukat aracılığı ile yine firmayı arayarak şayet ücret ödenmezse yasal haklarıma başvuracağımı belirttim. Bu konuda serbest olduğum tarafıma iletildi.
04.08.2014 tarihinde ve saat 21:17 de firmaya ait 0850 6000102 numaralı hattan Emre Bey arayarak ücret iadesinin 07.08.2014 Perşembe günü yapılacağını belki olası bir aksilik olmasına ihtimalen Cuma öğleden sonra iadenin hesabıma geçeceğini belirtti. Teşekkür ederek telefonu kapattım. Ama maalesef söylenen tarihte ödediğim ücret hesabıma yansıtılmamıştır.
Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim. Dava açarsam hangi mahkemeye açmalıyım.