merhabalar ben pamukkale ünversitesi spor bilimleri teknolojileri yüksek okuluna beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümüne kayıt yaptırdım. kayıt esnasında aday öğrencilerden bireysel sporlarda spor özgeçmişi olan adaylara ek puanlar verildi. kendimde okçuluk bransından olan 2 adet takım derecemi okula verdim. okul once bu dereceleri kabul etti. daha sonra ise benı telefonla arayarak derecelerımın kabul olmadıgı aldıgım derecelerin takım sporu derecesi olduğunu soylediler. daha sonra ıse ben okula dilekçe ile itiraz yazdım. evet derecemin takım derecesi olduğunu ancak okçuluk bransının tüm dunyada bireysel spor olarak kabul edildiğini aynı şekılde bunu türkiye okçuluk federasyonunda kabul ettiğini soyledim ve derecelerimin kabul edilip sınav sonucuna bu sekılde yansımasına ılıskın dılekce verdim. okul daha sonra ıkıncı bir itiraz dilekçesi yazmamam için cevabı itiraz gununden bir gün sonra bana verdi. okul yönetimi bana kurul kararı geregı derecelerimin kabul olmadığı okul basvuru sırasında takım derecelerini kabul etmeyeceklerine dair karar aldıklarını soyleyen bir yazı gonderdi. ancak okulun resmi ılan metnınde bununla ılgili hiçbir açıklayacı bilgi yok. sadece bireysel sporlarda türkiye sampıyonalarında ılk 3 dereceye girmek yazıyor. yanı takım derecesi kabul olmaz dıe bır ıbare yok. aynı sekılde okulda konunun uzmanı olan hocada sahsıma burda sen haklısın ancak kurul aldıgı sayısal cogunluktan dolayı belgenı kabul etmedı dedı. okula kurul bu yonde almıs oldugu kararı bana gosterırmısınız dedıgımde onu sana gosteremeyız dedıler. bende sımdı ıdare mahkemesıne yurutmenın durdurulması hususunda dava acmak ıstıyorum. acaba burada hukukı olarak bır haklılığım varmıdır. cunku okul ucu acık bır ılan metnı yayınlamıstır. eger acık acık belırtseydı. zaten bende basvuru yapmıcaktım. yardımcı olursanız sevınırım teşekkurler.