Ocak 2014 dönemi kurum içi atama yoluyla tayinim Uşak Devlet Hastanesi'ne çıktı. Ancak gitmeme kararı aldım. Dolayısıyla 1 yıl boyunca kurum içi atama adına cezalı konuma düştüm. Ancak Atama nakil yönetmeliğinin 26. maddesindeki
"İlgililerin talebi halinde aynı hizmet bölgesinin A grubu illerinden B, C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin bütün hizmet grubundaki illere; aynı hizmet bölgesinin B hizmet grubu illerinden C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin B, C ve D hizmet grubundaki illere; aynı hizmet bölgesinin C hizmet grubu illerden D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin C ve D hizmet grubundaki illere; D hizmet grubu illerden alt hizmet bölgelerinin D hizmet grubundaki illere Personel Dağılım Cetvelinin uygun olması durumunda her zaman yapılabilir"
ilgili fıkra uyarınca "her zaman yapılabilir" denmesi nedeniyle alt bölge tayinimi istedim. Ancak cezalı olmam nedeniyle talebim Genel Sekreterlik Düzeyinde reddedildi. Ben de Ankara atama şubeyi aradım. Onlarda Genel sekreterliğin bu kopnuda karar mercii olmadığını, kararı kendi komisyonlarının vereceğini ancak yine de red cevabı geleceğini tarafıma sözel olarak ilettiler. 1 yıl cazlı olacağımda yazıyor ancak alt bölge tayinin açıklandığı yerde ise hizmet gruplarının uygun olması halinde her zaman yapılabileceği yazıyor. Tayinimi yaptırabilir miyim? Bu konudaki haklarım nelerdir? Teşekkürler.