merhaba iyi günler iyi çalışmalar herkese...böyle bir portalı uzun zamandır arayış içindeydim...kısa kesip konuya başlamak istiyorum...konu banka borçları ve haciz-icra...hala daha '' baba '' karakteriyle yüzümüze bakıp evimizde yaşayan babam 2-3 sene öncesinde bitane bankadan kredi çekiyor..onu kapatmak için başka banka başka banka vs. tam 10 tane bankaya borçlanıyor...hesapladığımıza göre borçlar 80-90 bin tl civarında...kimse kusura bakmasın yanlış anlamasın kimseye dert anlatamadığım için içimi dökmem lazımki konuya dikkatimi anlayabilesiniz...ortada bitanede kadın var..babam 57 yaşında...annem sağ iki kardeşiz ablam evli babannem ve dedem de sağ Allah'a şükür...üç katlı binada oturuyoruz ev dedemin üstünde (tapu)...babamla konuşularak anlaşılamıyor yalan konuşarak olaylardan sıyrılıyor...dedem ve babannem 3 amelliyat geçirdi ayrı ayrı çok üzülüyorlar...onlarda bıktı bu durumdan...bu yaz düğün yapacaktım malesef olamıyacak...kredi çektim satabileceğim değerli eşyalarımı sattım...ablamların kirada evi vardı onu sattılar..babannem kefen parası die ayırdığı parayı bir çok insan seferber oldu sırf huzurlu olalım die hapis cezası geldi hapse girmesin diye yardımcı olmaya çalıştık ama boş...şeytan insanı kandırır ama bu şeytanı kandırma yolunda...hala daha kadınla görüşüyorlar...kendimi öldürürüm die tehdit ediyo ama hiçbişi yapamaz...ben yandım sizde yanın dercesine alay ediyo...evden kovsak borçlar ödemesseı bizemi kalcak...hepimiz çok çok huzursuzuz...şimdi sorum şu maruz görün lütfen...şimdi ben evi kurtarma derdindeyim(dedemler altta orta kat babamların en üstte ise ben ev yaptırıyodum düğün için) şimdi ben bu evin tapusunu kendi üzerime alabilirmiyim şu durumda yani borçların ucu bize dokunmadan nasıl halledebiliriz.? Borçlar bana kalırmı ? Borçlar ödenmediği taktirde faiz biniyor sonucu ne olur ? şu adamdan bütün ilişkimizi nasıl koparta biliriz huzurlu nasıl olabiliriz ? Reddi miras yapılabilirmi bu durumda ? elde avuçta hiçbişi kalmadı bizim verebileceğimiz...arabada da ise haciz var onun üstüne olan bi arabası var gerisi dükkan ve bina dedemin üstünde..Allah korusun dedem yaşlı insan ona bişi olursa mirasçısı babamla halama kalıyor şimdi öyle olursa biz sokağa atılıcaz sanırım..?? ya nolur bi yol gösterin bi fikir söyleyin..çok soru sordum kusura bakmayın...yardımlarınız ve ilgileriniz için teşekkür ederim şimdiden...çok konuştuysamda özür dilerim...