6 aralik 2013 te babam vefat etti. Cok fazla borcu vardi diye tum kardeslerim reddi miras yaptilar. Maddi olarak en zayifi ben oldugum icim ben reddi miras yapmadim. Babam kamu mali tarlayi yillik kiralayip ciftcilik yapiyordu. Babamdan sonra ocak ayinda ben kiraladim. Suan benim kiraladigim bir
Tarla var. Babam ziraat bankasindan eylul 2013 te 12.000₺ kredi cekmisti. Emekli maasindan kesiliyordu. Babam 6 yil once prostat kanseri tedavisi gormua ve kurtulmustu. Agustos 2013 te birden rahatsizlandi dr cene kemiginde bi kitle oldugunu ve ameliyat olmasi gerektigini soyledi. Ameliyat aninda alinan parca ornegi patolojiye gonderildi ve kanser hucresi oldugu tespit edildi. 18 gun hastanede yatti ve dr taburcu islemlerini onayladi. Yalnis ertesi gun sabah vefat etti. Doktor bize dogal ölüm dedi. Yani eceliyle ölmüstü. Neyse banka bizden epikriz raporu istedi biz raporu goturduk. Kanserli bir sekilde vefat ettigi icin banka krediyi bana odetiyor. Yalniz benim o krediyi odeyecek durumum yok. Kiraladigim tarlaya baska bir borcumdan dolayi haviz kondu. Aldigim 250 tl yetim maasi. Kardesim ve annemle birlikte aliyoruz maasi. Ben bu krediyi nasil odeyecem?? Evimi kira. Calismiyorum. Bu konuda mahkemeye basvurabilir miyim? Cok zor durumdayim. Her ay takibe dusmemek icin borc alarak krediyi yatirdim. Sigorta geri odeyecek zamnediyordum. Ancak krediyi geri odemem konusunda karar cikmis. Lutfen bana yardim edin. Ne yapabilirim. Babamdan bize kalan sadece borc. Miras olarak hicbirsey kalmadi.