Merhaba. Üniversite tercihi yapcam 7 gün kaldı tercihlerin bitmesine.
Aklımda 2 üniversite ankara hukuk veya gazi hukuk.

- Ankara hukukta dersler yıllıkmış. Yani eylülde gördüğün ders yıl sonunda gene soruluyormuş. Ama gazi hukukta dersler dönemlikmiş. Bu yönden gazi avantajlı.

- Ankara hukukta geçme notu 60. Sınavdan 60 aldın aldın alamadın kalıyorsun. Ama gazi hukukta sınavlarda çan eğrisi sistemi var bazı dersten 50-60 alıp geçiyorsun bazen herkesin zorlandığı dersten 30-40 alıpta geçme ihtimalin oluyor.

Şimdi ben bu zorluğa Ankara Hukuk'ta okusam bana ileride Gazi Hukuk'tan daha avantajlı olmamı sağlar mı ? Yani mezun olunca bir hakim,savcı en çok hangi okul çıkartıyor ? Ya da avukat stajyerliği yapcaksam bir avukatın yanına gittiğimde avukatın gözünde ankara hukuk veya gazi hukuk bu iki okul arasında kafasında ankara hukuk daha üstte görüyor mudur ?

Aslında kafamda sadece Ankara Hukuk vardı. Ama orda okuyan birkaç kişiyle konuştum zorluğundan bahsettiler. Okulun girişinde 6 kolon varmış bu 6 senede biteceğine işaretmiş. Okulun %60-70 i okulu 4 senede bitiremiyormuş. Bunlar beni korkuttu. Yardımınıza ihtiyacım var. Eğer Ankara hukukta okuyan varsa belirtirse çok sevinirim.