Apartman toplantıları ve sonrasında alınan kararlar şahsıma bildirilmedi. Bu toplantılarda güçlendirme kararları, uygulama yapacak firmalar vs konulara karar verildi. Ben başka şehirde oturuyorum. Güçlendirme süreçlerinden haberdar olmadım. Ancak bana vekaletname istemek (yola terk) için ulaşabildiler.

Güçlendirme, belediyenin boşaltma kararları vb, tüm maliklere tebliğ edilmesine rağmen şahsıma tebliğ edilmedi.
Güçlendirme işlemi eşyamı daireme zor kullanılarak girilip yapıldı. Mahkeme kararı yok.

Senet verdiğim iddiası ile, kmk konu edilmeden, yönetici tarafından şahsi olarak icra takibi başlatıldı.
Senet vermediğim için itiraz ettim. Kabul edildi ama karşı taraf dava açtı.

Dava sırasında defterler istendi. Burada defterlerde kararların altında adımın açıldığı, yönetici tarafından imza atıldığı, ve/veya başka bir işlem için verilen vekaletname kullanılarak vekaleten imza atıldığını gördüm.

Savcılığa başvurdum. Özel belgede sahtecilik konu edilerek dava açılacak. Karşı taraf suçunu kabul etti.
Ancak ben bu işlem sonucu yüklü bir miktar para kaybettim. Mesken masumiyetim ihlal edildi.

Bu durumda özel evrak konu edilse bile cezai müeyyide resmi evrakta olduğu gibi olur mu (senet gibi)

Birden fazla karar imza atılmış olması, ağırlaştırıcı unsur kabul edilir mi?

Ne kadar ceza alır?

Savcı uzlaşmak için çağırır mı? Çağırmak zorunluluğu var mi?

Şikayetimden vazgeçebilir miyim? (Açtıkları dava için pazarlık unsuru olarak)

Bu karmaşık konuda çok kafam karıştı ve ağır maddi sıkıntıya düştüm. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.