Değeri avukat arkadaşlar.... Fikirlerinizi bekliyorum
Toprak sahibi olduğumuz bina 2006 yılında teslim edildi Şahsımıza ait 3 daire bulunmakda 5-9-10 numaralı daireler mülk olarak bizimdir... Diğer daireler mütahit tarafından kişilere satılmış Fakat dairelerin elektirik su ve doğalgaz gibi enerji tüketim saatleri hala 2009 yılına kadar babamın üzerinde kalmış babamın itiraz ve uyarılarından sonra 2-3 aile saatleri üstüne alırken bazı daireler saatleri üzerine almamış çare olarak direk kurumlara başvurarak saatlerin iptalini sağladık.... Konu burda başlıyor Babam 2009 yılında bizzat bedaş kurumuna yaptığı başvuru sırasında kurum babamın dilekcesini işleme koyup itiraz ettiği sayaçları kapatmış fakat ayaklarına kadar gelen borçluya 2007 yılına ait 7 aylık elektirik faturasını bildirmemiştir.. 2014 yılı haziran ayına kadarda borçla ilgili hiç bir tebligat sunmamıştır

DEĞERLİ AVUKAT ARKADAŞLAR 2007 yılındaki borcu bildirmeyip 2009 yılında ayaklarına kadar gelen borçluya bu konuda bilgi vermeyen 2014 yılında hiç alakası olmayan Sıfır borcu bulunan 3 dairemizin elektiriğini kesen bedaş kurumuna dava açmayı dusunuyorum... Bu konuda özel bazı durumları not edicem...

1- Söz konusu borçlu sayaç`ın elektiriği hiç kesilmedi

2- Davaya itiraz dilekcemiz bulunmasına rahmen Elektiriğimiz 2. kez kesildi (2 gün sonra itiraz dilekcenizi bilmiyorduk diyip tekrar açıldı)

3- Söz konusu borçlu sayacın bulunduğu dairenin Mülk sahibi gene aynı kurumun bir dönem hukuk bölümünde çalışmış biri olması (söz konusu saat kendisine ait olmadıgı için borcu yapan kiracıya bildirebilirdi saati üzerinize alın diye sonuç olarak bu sahış bedaş kurallarını bılıyordu saat onun uzerine olmadıgı için başına birsey gelmemesini kullandı)

4- Söz konusu dosyada geçen sayaç numarası dısında hiç borcu olmayan Elektirik sayaçlarını` hasar vericek şekilde kesmeleri davayı etkilermi