Merhabalar

benim birkaç sorum olacak yanıtlarsanız çok memnun olurum. Ben Yurtdışında yaşıyorum. Yaklaşık 1 yıl önce Eşimin babası vefat etti. Kayınpedere ait verasat ilamı çıkarıldı. (Eşim yurtdışında yaşadığı ve Alman Vatandaşı olduğu için kayıt kapalı gözüküyordu onun için Konsolosluktan Türkiyeye yaşam belgesi göndermişti bununla müracaat yapılmıştı) 4 ay öncede Kayınvelide vefat etti. Kayınvalidenin Veraset ilamı henüz çıkarılmadı. Eşimin babasından kalan mallar ve Hatlı otobüs parasının gelirlerinden 1 yıldır Eşime tek kuruş gelmedi. Eşimin kardeşleri birkaç kez eşimi kandırıp vekalet almak istediler Eşimde bu konuya Hukuka taşıdı ve bir Avukata vekalet verdi. Güvensizlik ve başka sebeplerden Eşim kardeşleri ile ortaklık istemiyor. İzaleyi şuyu yolu ile sadece haklarını istiyor. Bunu duyan kardeşleri bundan rahatsız oldular. Arabanın satılmamasını kalmasını ve gelirlerini 1 yıldır olduğu gibi kendilerinin olmasını istiyorlar. Eşimde buna karşı haklarını istiyor. Şimdide Annelerinin çıkarılacak olan Veraset ilamına eşimi eklememekle tehdit ve şantaj yapıyorlar. Halbuysa eşimin yasal mirasçılardan biri olduğu bir önceki veraset ilamında alacağı pay oranı ile birlikte vardı. Ayrıca Eşime şunu diyorlar parasından sadece kendilerinin nemalandıkları otobüs için 1 yıl önce maliyeye çalışması yönünde muvafakatname verdiklerini eşim vermediği için aylardır birikmiş vergi borcu olduğunu söylüyorlar sorularım şunlar
Araba başkalarının elinde gelirlerini onlar yerken Eşim ne hakla vergi borçlusu oluyor?

Kayınvalide için alınacak Veraset ilamında vekalet verdiğimiz Avukata rağmen Eşime bir oyun oynayabilirlermi?

Bu konuda dikkat etmemiz gereken hususları bildirirseniz memnun olurum Saygılarımla