Merhabalar,

Öncelikle tüm avukatlara verdikleri bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Bizim davamız komşumuzla. Annemin psikolojik rahatsızlığı var, psikoz ve bu sebepten ruh ve sinir hastalıklarında yattı yaklaşık bir ay. Hastalığından kaynaklanan yanlış anlaşılma, annemin algılama bozukluğu sebebiyle komşumuzla kavga ettiler ve anneme açılan tehdit, hakaret ve basit yaralama konulu iki dava sonucunda da annemin cezalandırılmasına karar verilmiş. Bu durumda olayın annemin rahatsızlığından kaynaklandığını nasıl açıklayacağız? barodan atanan avukatımız önceden görüşmeyi kabul etmiyor fakat dava günü orada olacakmış fakat annemin durumu hakkında fikri yok nasıl savunma yapabilir bilmiyorum.
Eğer annemin rahatsızlığını sebep saymaz cezalandırılırsa ne cezası alır? Annemi hapise atarlarsa hastalığı iyice ilerler. Bu dava zaten çok kötü etlikedi bu hafta intihara teşebbüs etti. Babamla neredeyse boşanma aşamasına geldiler bu dava yüzünden. Ve annem ceza alırsa mahkeme masraflarını kim karşılayacak. Komşumuz para almak istiyormuş bizden böyle bir şey mümkün mü?

Son olarak ben tanık olabilmek için ne yapmalıyım ? Annemin mi dilekçe vermesi gerekir?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

İyi çalışmalar