+ Konuyu Yanıtla
1 den 10´e kadar toplam 10 ileti bulundu.
    Nerede
    Trabzon
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Çalıntı telefon kullanmak ile suçlanıyorum mahkemem var

Merhabalar. Ben universite ogrencisiyim. Hemen konuyu sizlere arz ediyorum. Sizden ricam bu konuda bilgi sahibi olanlar cevap versinler.
    İstanbul şirinevler semtinden bir seyyar saticidan degerinin ne kadar oldugunu bilmedigim bir kamerali ve android islemcili telefon aldim. Bunu yaklasik bir saat kullandiktan sonra kamera kisminda catlak oldugunu fark ettim ve adama geri goturdum geri almasi icin. Ama adam almadi. Bende eve geldim ve anneme durumu anlattim. Biraz tartisma yasadik ve telefonu o andan itibaren hic kullanmadim. Bu telefonun sahibi de Tekirdag da telefonum calindi demis. Benim ise o tarihte yani telefonun calinmis oldugu tarihte Ankara da devlet kurumunda stajim vardi. Yani Ankara daydim. Telefon calindiktan 10 15 gun sonra almisim seyyarcidan. Neyse aradan zaman gecti ve ifadeye cagirildim. İfademde, ben staj yapiyordum ve bu telefonu tanimadigim ama gorsem hatirlayabilecegim 1.80 boylarinda saci ortadan kel ince zayif birisinden seyyar saticidan aldim dedim. Ve telefonu polise teslim ettim. Ayrica bende bu seyyar saticidan sikayetciyim dedim.
    Aradan bir iki ay sonra mahkeme icin cagirildigimi belgelyen bir kagit gelmis eve. Simdi cok korkuyorum bana bir yol gosterin.. Karakoldakiler birsey cikmaz bundan demislerdi ama madem onemsiz birsey neden mahkemeye kadar gitti bu is? Birde beni mahkemede bi telas heyecan alir titrerim sinir bozuklugu var bende. İstemeyerek ellerim titrer kousamam bile. İfademi yazilu olarak verebilir miyim? Ayni gun butunleme sinavim var mahkemeye gitmezsem yakalama karari olacagini bildiriyorlar o kagitta bunun icin ne yapmam lazim. Lutfen yardim edin cok korkuyorum haspise giricem diye

Hukuki NET Güncel Haber

Çalıntı telefon kullanmak ile suçlanıyorum mahkemem var konulu yargıtay kararı ara
    Çalıntı telefon kullanmak ile suçlanıyorum mahkemem var konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ÇORUM
    İletiler
    659
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Çalıntı telefon kullanmak ile suçlanıyorum mahkemem var yardım edin

Kullandığınız telefon çalıntıymış.Hattınızı takmış kullanmış görünüyorsunuz.Satın aldığınız seyyar satıcıdan bu alışverişe ilişkin bir.evrak aldınız mı?almadıysanız başınız ağrıyacaktır.sizin bu alışverişi ispatlamanız gerek.muhtemelen seyyar satıcı ben satmadım demiştir.
    Hapse girmezsiniz HAGB uygulanır.

Nerede
    Trabzon
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Çalıntı telefon kullanmak ile suçlanıyorum mahkemem var yardım edin

Öncelikle yardım ettiğiniz için teşekkürler. ama konuyu tam olarak anlamadınız galiba. herşeyden önce diyorum ki; çalındığı gün ben Ankara ilinde ve Devlet kurumunda staj yaptıgıma dair belgem var diyorum.. bunu bile bile nasıl bu şekilde başım ağrır? ayrıca siz seyyar satıcının hangısınden telefon aldığınıza dair bir belge aldınız?? yada alan gordunuz mu? adı seyyar satıcısı yanı. lutfen konuya hakım oldugunuza ınanıyorsanız cevap verın. dıger turlu insanlara korkutucu seyler yazmak o kişiye bir kar getirmez. teşekkürler.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ercan_durmaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle yardım ettiğiniz için teşekkürler. ama konuyu tam olarak anlamadınız galiba. herşeyden önce diyorum ki; çalındığı gün ben Ankara ilinde ve Devlet kurumunda staj yaptıgıma dair belgem var diyorum.. bunu bile bile nasıl bu şekilde başım ağrır? ayrıca siz seyyar satıcının hangısınden telefon aldığınıza dair bir belge aldınız?? yada alan gordunuz mu? adı seyyar satıcısı yanı. lutfen konuya hakım oldugunuza ınanıyorsanız cevap verın. dıger turlu insanlara korkutucu seyler yazmak o kişiye bir kar getirmez. teşekkürler.
    Ben seyyar satıcıdan telefon alırsam muhakkak kimlik fotokopisini alırım, arkasında da sattığı telefonun marka model ve IMEI (iç / dış) yazdırıp bunu sattım diye imzalatırım. Yoksa almam. Hatta en önce IMEI numarasında çalıntı şerhi olup olmadığını kontrol ederim.
    Ankara'da olmanız hakimin kararını sizin lehinize etkileyebilir. Ancak aklınızdan çıkarmayın ki çalıntı malı satın almak da suçtur.
    Her şeye rağmen "hırsız" damgası yemeyeceğinizi umuyorum. Yine de "olmaz bir şey" rahatlığına girmeyin. Önerim, bir avukat yardımı almanız.

Nerede
    konya
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

arkadasım aynı senin durumundayım ve 2.5 yıl ceza yedim ben ilgilenmedim o yüzden oldu sana tavsiyem tlf alırken yanında şahitin varsa yada ankarada oldugunu kamera vs kanıtın oldugunu hakıme muhakkak soyle eger ki hiçbişi yapamadın kesinlikle avukat istiyorum diye söyle zaten baro ücretsiz avukat temini yapıyor olayı ciddiye al bnm basım agrıdı

Nerede
    istanbulun kenarı.
    İletiler
    748
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Geçen 2. el bisiklet aldım şahsın birinden 130 tl verdim. Dedim, bir kağıda şu marka bisikleti şu şahısa şu fiyata sattım yazıp imzalar mısınız dedim. Kadın ben öyle bir şey daha önce hiç yapmadım dedi ve sattığım bisiklet çalıntı değil dedi. Bende dedim ki biz birbirimizi hiç tanımıyoruz, neden size güveneyim dedim ve zoraki yazdı imzaladı. Şimdi polis gelse bu çalıntı dese elimde belgem var.. 130 tl için değer mi derseniz 1 tl bile etmese çalıntı çalıntıdır..

Nerede
    Trabzon
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Çalıntı bir telefon yüzünden mahkemelik oldum.. Yardım ediniz...

Merhabalar. Konuyu hemen anlatiyim.
    Geçen sene seyyar satıcıdan bir telefon aldım. Değeri 200 civarında. Telefonu alıp kullandım ve yakın zaman sonra emniyetten arandım ve telefonun çalıntı olduğunu, ifade vermem gerektiği söylendi.
    Telefon ile birlikte emniyete gittim ve ifademi verip, telefonu iade ettim. İfademde;
    Telefonu bir seyyar satıcıdan aldığımı, uzun boylu falan tipini anlattım. Görsem tanıyabileceğim seyyar bir satıcıdan aldım şeklinde bir ifadem oldu. Telefonu verirkende, ben telefonun çalıntı olduğunu bilmiyordum. Bilsem zaten telefonu almazdım.. Konu ile ilgim yoktur ve telefonu size iade ediyorum. Seyyar satıcı beni madur etmiştir ve bende seyyar satıcıdan davacıyım dedim.. Bununla birlikte en önemli konuya girmek istiyorum. TELEFONUN ÇALINDIĞI TARİHTE ben Ankara da Türkiye Petrolleri ve Anonim Ortaklığı'nda Staj yapıyordum. Yani il farklı yer farklı... O güne dair stajyerlerin imzaları gün gün atılıyor ve kameralar ile kayıt alınan ciddi bir kurum..
    İfademde bunu söyleyip hatta belgeli bir şekilde (o tarihte Ankara da olduğumun ispatı) ifademe ek olarak eklettirdim.
    Ancak şimdi korkum şu.. Bu olay mahkemelik olmuş... İlk celseye Final sınavlarım olduğu için (Trabzon'da okuyorum) Trabzon dan İstanbul a gidemediğim için, mahkemenin hakkımda ön yargı olmaması için de yine Final Sınavı Tarihlerimi bölüm başkanına imzalatıp Trabzon daki adliyeye verdim. Yani mahkemeye gidemeyeceğimi bildirdim...
    Aradan zaman geçti ve şimdi önümüzdeki ayın 30 unda yani 30.09.2014 tarihinde ikinci celse olacak. Eğer gitmezsem hakkımda yakalama emri çıkacağı söylendi.
    Bu durum neden bu kadar ciddi oldu? korkmaya başlıyorum.. Ayrıca benim 27.09.2014 tarihinde Trabzon da KPSS ön lisans sınavım var. Buna da gidemeyebilirim. Mahkemeye yazılı olarak ifademi yani savunmamı gönderebiliyor muyum?? göndersem tutumları ne olur? yada yapabileceğim kendimi nasıl kurtarabilirim.. Yardımcı olun lütfen...

Nerede
    Trabzon
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

peki sonra ne oldu? cezaevine mi girdin :S iyice korkmaya başladım. benim kanıtım var ama :S

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Çalıntı bir telefon yüzünden mahkemelik oldum.. Yardım ediniz...

Bu durum neden bu kadar ciddi oldu? korkmaya başlıyorum..
    Korkmaya yeni başladıysanız, geç bile kalmışsınız, ilk başta da belirtildiği üzere telefon çalmakla veya çalışntı telefonu satın almakla suçlanıyorsunuz, yanıt verenlerden bir kişi de aynı durumu yaşadığını ve sonuçta fazla önemsemediği için 2,5 yıl ceza aldığını da belirtmişken, hala bu kadar rahat olmanızı anlamak zor.
    Ayrıca benim 27.09.2014 tarihinde Trabzon da KPSS ön lisans sınavım var. Buna da gidemeyebilirim. Mahkemeye yazılı olarak ifademi yani savunmamı gönderebiliyor muyum?? göndersem tutumları ne olur? yada yapabileceğim kendimi nasıl kurtarabilirim.. Yardımcı olun lütfen...
    27.09 sınavdan sonra ankara ya gitmek çok zor olmasa gerek, yani isterseniz gidebilirsiniz.

Nerede
    ISTANBUL
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Çalıntı bir telefon yüzünden mahkemelik oldum.. Yardım ediniz...

Merhabalar. Konuyu hemen anlatiyim.
    Geçen sene seyyar satıcıdan bir telefon aldım. Değeri 200 civarında. Telefonu alıp kullandım ve yakın zaman sonra emniyetten arandım ve telefonun çalıntı olduğunu, ifade vermem gerektiği söylendi.
    Telefon ile birlikte emniyete gittim ve ifademi verip, telefonu iade ettim. İfademde;
    Telefonu bir seyyar satıcıdan aldığımı, uzun boylu falan tipini anlattım. Görsem tanıyabileceğim seyyar bir satıcıdan aldım şeklinde bir ifadem oldu. Telefonu verirkende, ben telefonun çalıntı olduğunu bilmiyordum. Bilsem zaten telefonu almazdım.. Konu ile ilgim yoktur ve telefonu size iade ediyorum. Seyyar satıcı beni madur etmiştir ve bende seyyar satıcıdan davacıyım dedim.. Bununla birlikte en önemli konuya girmek istiyorum. TELEFONUN ÇALINDIĞI TARİHTE ben Ankara da Türkiye Petrolleri ve Anonim Ortaklığı'nda Staj yapıyordum. Yani il farklı yer farklı... O güne dair stajyerlerin imzaları gün gün atılıyor ve kameralar ile kayıt alınan ciddi bir kurum..
    İfademde bunu söyleyip hatta belgeli bir şekilde (o tarihte Ankara da olduğumun ispatı) ifademe ek olarak eklettirdim.
    Ancak şimdi korkum şu.. Bu olay mahkemelik olmuş... İlk celseye Final sınavlarım olduğu için (Trabzon'da okuyorum) Trabzon dan İstanbul a gidemediğim için, mahkemenin hakkımda ön yargı olmaması için de yine Final Sınavı Tarihlerimi bölüm başkanına imzalatıp Trabzon daki adliyeye verdim. Yani mahkemeye gidemeyeceğimi bildirdim...
    Aradan zaman geçti ve şimdi önümüzdeki ayın 30 unda yani 30.09.2014 tarihinde ikinci celse olacak. Eğer gitmezsem hakkımda yakalama emri çıkacağı söylendi.
    Bu durum neden bu kadar ciddi oldu? korkmaya başlıyorum.. Ayrıca benim 27.09.2014 tarihinde Trabzon da KPSS ön lisans sınavım var. Buna da gidemeyebilirim. Mahkemeye yazılı olarak ifademi yani savunmamı gönderebiliyor muyum?? göndersem tutumları ne olur? yada yapabileceğim kendimi nasıl kurtarabilirim.. Yardımcı olun lütfen...
    merhabalar

çok geçmiş olsun. sonuçta ne oldu acaba? paylaşabilirmisiniz rica etsem.

tşk.

- - - Updated - - -

Alıntı kaligraf rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    arkadasım aynı senin durumundayım ve 2.5 yıl ceza yedim ben ilgilenmedim o yüzden oldu sana tavsiyem tlf alırken yanında şahitin varsa yada ankarada oldugunu kamera vs kanıtın oldugunu hakıme muhakkak soyle eger ki hiçbişi yapamadın kesinlikle avukat istiyorum diye söyle zaten baro ücretsiz avukat temini yapıyor olayı ciddiye al bnm basım agrıdı
    beyfendi merhaba

çok geçmiş olsun. olay hakkında daha detaylı bilgi verebilirmisiniz rica etsem. neden bu şekilde oldu ? sonucunda ceza ertelendi mi ?

tşk.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php112958-calinti-telefon-kullanmak-ile-suclaniyorum-mahkemem-var

çalıntı telefon

calinti telefon kullanmanin cezasicalinti telefon aldim satici yokçalıntı telefon kullanmakhttp:www.hukuki.netshowthread.php112958-calinti-telefon-kullanmak-ile-suclaniyorum-mahkemem-varçalıntı telefon kullanma suçubulunan telefonu kullanmakçalıntı telefon kullanmanın cezasıcalinti telefon icin emniyette ifadebulunan telefon kullanmakaldigim tel calinti cikdi ama tel bende degil ne olurcalinti telefoncalinti telefon kullanan mahkemeye çıkar micalinti telefon a mahkemeye cikilir micalinti telefon mahkemecalinti telefon kullanmacalinti cep telefonu almisim basim yanarmikullanmış oldum telefon ne markaseyyar saticidan aldigim telefon calinti ciktiseyyar telefonculartelefoncdan calinti telefon aldim mahkemeye cikacamçalıntı telefon kullanmamahkemeye gitmekten korkuyorumbir telefon aldim ama calinti cikti suclu bana diyorlar
Forum