merhaba öncelikle durumumu anlatayım buyuk bir kimya firmasında çalışıyordum, sağlık sebepleri ile işimden ayrılmak durumunda kaldım ortalama 3500 tl gibi bir kazancım vardı bankalardan almış olduğum kredi ve kredi kartlarımı ödeyebiliyordum işten ayrılınca madalyonun diğer yüzüyle karşılaştım başka işlerde hep asgari ücret le çalışmam gerekiyordu.Asgari ücret ile bu ödemeleri yapma şansım yoktu.
amerikaya göçmenlik hakkım vardı onu kullanıp döviz kuru farkıyla asgari ücrete göre daha kolay ödeyebileceğimi düşünüp amerikaya yerleştim .
şimdi sorum
1- ben bu borçlarımı ödeyene kadar giriş çıkış yapmam sorun olurmu( suan için böyle bir durumum yok maddi olarak ama bilgi amaçlı ) genel inceleme yaptığımda devlete ait olmayan borçlar için sorun olmadığını okuyorum
2- borçlarım avukatlara devredilmiş telefonuma gelen mesajlardan öğrendiğim kadarıyla henüz çalışmıyorum sanırım birkaç aya bu sorunu çözücem ama şimdi bu esnada, avukatlarla iletişime geçip durumumu mu anlatmam lazım? bir avukatmı tutmam lazım ? bir yerden başlamam lazım ödemelerime ama enküçükten mi yoksa en buyuktenmi başlamak lazım ?
yada biraz para biriktirip öylemi aramak gerekir .
buralara kadar geldim madem çok çalışıp bir an önce ödemek istiyorum zaten dönüş parasıda kalmadı.
ne yapmam gerekir acil yardımlarınızı bekliyorum
tesekkurler