Son 10 yıldır 2008 öncesi istanbuldan,zıraat,vakıf,işbank,yapıkredi den ve 2008 den bu yana da karabük akbank,garanti bankasından olmak üzere hepsinden mükerrer bireysel krediler kullandım.mükerrer derken taksitler bitmeden,yeniden kredi alıp,kalan bakiye borç düşüldükten sonra geri kalanı kullanarak,yeniden borçlanma biçiminde.bunlardan şü an ikisinden icralık durumdayım.
bütün bunlardan dosya paralarını geri alabilmem için izlenecek en kısa yolu iki gündür araştırmaktayım.
1-başlangıçta ilk yapılacak işlem?.
2-bu dosya paraları ortalama dosya başına mı,yoksa her bir dosyanın kredi miktarı ile orantılımı kesiliyor?.
3-bu mıktarların belgesini temin yolunda bankalara yazılan dilekçede banka para istiyor.örneğin bugün ist.daki bir bankaya telefon açtım.bana 78.50 tl.gönderip,extre için dilekçemle müraacaat etmem gerektiği söylendi.bana tekrar mı soyuluyoruz düşüncesi oluştu..?
4-5..vs-vee daha sonra hakem heyeti,yok mahkeme yok şu bu..net olarak bu işin hukuki yolunu öğrenmeğe çalışıyorum.
öğrendiğimde de yine bu sitede de net ve açık/yalın halde yazacağım.

Sorum şü ki,bankalar alacaklarını vatandaşa hemen faiziyle dayatırken,nıye vatandaş,alacağını bu kadar dolambaçlı yollardan yapmak zorunda???.