+ Konuyu Yanıtla
1 den 5´e kadar toplam 5 ileti bulundu.

Konu: Rent a car dolandırıcılığı tazminat

Rent a car dolandırıcılığı tazminat Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Rent a car dolandırıcılığı tazminat

Merhaba,
    yaklaşık bir yıl önce kardeşim aracını bir rent a car firmasına kiraya verdi,her hangi bir ödeme yapılmadığında firmaya gittik ve kişilerin işyerlerini kapattıklarını öğrendik,karakola gittiğimizde görevli memurlar bu şahısların dolandırıcı olduğunu ve bizim gibi bir çok kişinin kendilerine başvurduğunu belirttiler,edindiğimiz bilgilere dayanarak savcılığa suç duyurusunda bulunduk ve aracımıza yakalama konmasını talep ettik fakat savcılık aracımıza sadece satılamaz şerhi kondu,tam sekiz ay boyunca aractan hiç bir bilgi çıkmadı sürekli karakolu aradık ama onlarda şahısların yakalanamadığını belirtti ben bizim gibi dolandırılan diğer kişilerle irtibata geçtim ve en sonunda bu şahısların yakalandıklarını savcılıkta göz altına alınıp serbest bırakıldıkları bilgisine ulaştım.yine kendi çabalarımla bu şahısların avukatlarına ulaştım ve aracımızın durumunu sordum avukat bana şahsın savcılıkta şikayetçi olan herkesin araçlarının akıbetini söylediğini fakat savcılıkta bizim dosyamız ile ilgili onlara hiç bir bilgi verilmediğini belirtti,ben ısrar edince şahısla görüşeceğini söyledi ve yaptığı dönüşte aracımızın kaçakcılık amacıyla doğuda kullanıldığı maddi hasar verildiği koltuklarının söküldüğü üstelik ölümlü kazaya karıştığı kaza yapanın hapiste olduğunu ve aracın sekiz aydır doğuda bir ilin emniyetinde olduğunu belirtti.Bu nasıl olabilir savcılıkta kişilerin dolandırıcı olduklarını bizim gibi bir çok mağdur olduğunu polisinde bu bilgiyi teyit ettiğini belirttiğimiz halde yakalama konmadı,polis aracı araştırdıklarını belirttikleri halde kaza yapıp sekiz aydır emniyetin otoparkında olan araçtan haber alamadı,şahıslar yakalandığında bizim dosyamızın adı geçmedi bize hiç bir bilgi verilmedi,doğuda bir ilde 34 plakalı araç aylarca durduğu halde hiç bir memur sorgulama yapıp bildirmedi,kaza yapılıp kazayı yapan hapis cezası aldığı halde yine bilgi verilmedi bu kadar iletişim eksikliği nasıl olabilir.aracımız olmadığı dönemde maddi durumumuz bozuldu kredileri iyice ödenemez hale geldi ve şuanda hiç fiyatına icrada satılacak eğer bütün olup biten kaza yapıldığında bize bildirilseydi en azından aracımızı alıp işlerimize devam edebilir ve kredilerimizi ödeyebilirdik bu insanlar aylarca ailemizi maddi manevi mahvettiler bunlardan herhangi bir tazminat alabilirmiyiz,ayrıca devletin bu kadar birbirinden habersiz iş yapıyor olmasıyla alakalı yaşadığımız maduriyet için şikayetçi olmak istiyorum,yakalama koymayan savcıdan ,şahıslar yakalandığında bize bilgi vermeyen memurlardan,kaza yapıldığında bilgi ulaştırmayan hakim savcı her kimse,otoparklarında aylarca duran aracımızı sorgulayıp bilgi vermeyen polislerden, şikayetçi olmak istiyorum.bu bir sonuca ulaşır mı ve hangi hukuki yollara başvurabilirim.yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hukuki NET Güncel Haber

Rent a car dolandırıcılığı tazminat konulu yargıtay kararı ara
    Rent a car dolandırıcılığı tazminat konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Rent a car dolandırıcılığı tazminat

Alıntı cuzipha rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba,
    yaklaşık bir yıl önce kardeşim aracını bir rent a car firmasına kiraya verdi,her hangi bir ödeme yapılmadığında firmaya gittik ve kişilerin işyerlerini kapattıklarını öğrendik,karakola gittiğimizde görevli memurlar bu şahısların dolandırıcı olduğunu ve bizim gibi bir çok kişinin kendilerine başvurduğunu belirttiler,edindiğimiz bilgilere dayanarak savcılığa suç duyurusunda bulunduk ve aracımıza yakalama konmasını talep ettik fakat savcılık aracımıza sadece satılamaz şerhi kondu,tam sekiz ay boyunca aractan hiç bir bilgi çıkmadı sürekli karakolu aradık ama onlarda şahısların yakalanamadığını belirtti ben bizim gibi dolandırılan diğer kişilerle irtibata geçtim ve en sonunda bu şahısların yakalandıklarını savcılıkta göz altına alınıp serbest bırakıldıkları bilgisine ulaştım.yine kendi çabalarımla bu şahısların avukatlarına ulaştım ve aracımızın durumunu sordum avukat bana şahsın savcılıkta şikayetçi olan herkesin araçlarının akıbetini söylediğini fakat savcılıkta bizim dosyamız ile ilgili onlara hiç bir bilgi verilmediğini belirtti,ben ısrar edince şahısla görüşeceğini söyledi ve yaptığı dönüşte aracımızın kaçakcılık amacıyla doğuda kullanıldığı maddi hasar verildiği koltuklarının söküldüğü üstelik ölümlü kazaya karıştığı kaza yapanın hapiste olduğunu ve aracın sekiz aydır doğuda bir ilin emniyetinde olduğunu belirtti.Bu nasıl olabilir savcılıkta kişilerin dolandırıcı olduklarını bizim gibi bir çok mağdur olduğunu polisinde bu bilgiyi teyit ettiğini belirttiğimiz halde yakalama konmadı,polis aracı araştırdıklarını belirttikleri halde kaza yapıp sekiz aydır emniyetin otoparkında olan araçtan haber alamadı,şahıslar yakalandığında bizim dosyamızın adı geçmedi bize hiç bir bilgi verilmedi,doğuda bir ilde 34 plakalı araç aylarca durduğu halde hiç bir memur sorgulama yapıp bildirmedi,kaza yapılıp kazayı yapan hapis cezası aldığı halde yine bilgi verilmedi bu kadar iletişim eksikliği nasıl olabilir.aracımız olmadığı dönemde maddi durumumuz bozuldu kredileri iyice ödenemez hale geldi ve şuanda hiç fiyatına icrada satılacak eğer bütün olup biten kaza yapıldığında bize bildirilseydi en azından aracımızı alıp işlerimize devam edebilir ve kredilerimizi ödeyebilirdik bu insanlar aylarca ailemizi maddi manevi mahvettiler bunlardan herhangi bir tazminat alabilirmiyiz,ayrıca devletin bu kadar birbirinden habersiz iş yapıyor olmasıyla alakalı yaşadığımız maduriyet için şikayetçi olmak istiyorum,yakalama koymayan savcıdan ,şahıslar yakalandığında bize bilgi vermeyen memurlardan,kaza yapıldığında bilgi ulaştırmayan hakim savcı her kimse,otoparklarında aylarca duran aracımızı sorgulayıp bilgi vermeyen polislerden, şikayetçi olmak istiyorum.bu bir sonuca ulaşır mı ve hangi hukuki yollara başvurabilirim.yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Benim kendi düşüncem : Zararınız için İçişleri Bakanlığı'na ve Adalet Bakanlığı'na başvuruda bulunursunuz. Büyük ihtimal ret cevabı verirler. İdare mahkemesinde görevi ihmalden doğan zararınızın tazmini için tam yargı tazminat davası açarsınız. Bu davada ret edilebilir. Derecettan geçer ve kesinleşir. 1 ay içinde Anayasa mahkemesine bireysel başvuruda bulunursunuz. Burda kazanma şansınız artar. Eğer anayasa mahkemesinde de davanız reddedilirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde dava açarsınız. AİHM de kazanma olasılığınız fazladır. Tüm bunları tahminim 5-10 yıl arasında bitirirsiniz. Siz burdan gelecek paraya bel bağlamayın. Para gelirse ekstradan para bulmuş gibi olursunuz. Bunlar benim kendi düşüncelerim. Diğer meslektaşlarımın fikirlerinede saygı duyarım. Kolay Gelsin. Av. Murat Kılıç

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

zaten maddi manevi bittik,5-10 yıl bütün bunlarla uğraşmak daha çok maddi külfet olacaktır sonuçta hakkımızı arayabileceğimiz bir yer yok demekki öyle geliyor bana.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İyi geceler,ben yine bu konu ile alakalı yazacağım için ayrı bir başlıkta tekrar anlatmamak adına buradan devam ediyorum.yuksrıda bahsettiğim olaylardan sonra kardeşim askere gitti,onun ardından eve mahkeme kağıdı geldi aracımızı alıp ölümlü kazaya karışan kişi için karşı taraf ölüme sebebiyet vermekten dava açmış ve kardeşimin isminin karşısında madden sorumlu gibi bir ifade vardı,bu bizimde bir ceza ödeyeceğimiz anlamına mı geliyor.birde kardeşim bu araçla işini yaptığı için aracın olmaması iş kaybına sebep oldu krediler gecikti ve iyice bunalıma girip askere gitti,banka ve avukatları aracın kredisinin yeniden yapılandırılmasını kabul etmediler ve kalan parayı tam olarak istiyorlar,kardeşim döndükten sonra elimizdeki tüm evraklarla mağduriyetimizi bildirip mahkemeye gitsek bu şekilde bankanın krediyi yeniden yapılandırması için bir sonuç alabilirmiyiz,şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar,

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bankanın krediyi yapılandırması tamamen ticari bir durum ve sizin kardeşinizin aracını kiraya vererek aracını ve kendini soktuğu maceradan bağımsız.Banka alacağını isteme hakkına elbette sahip buna kendi mağduriyetinizi öne sürerek bankayı zorlama şansınızı pek görmüyorum.Bunun dışında şahsi aracını rente car mantığıyla çalışan kişilere kiraya vererek para kazanmış, kar elde etmiş bir insan evladı daha görülmemiştir.

Yarısından çoğu bu şekilde kaybolan bir aracın peşine düşmüş maddi manevi size benzer şeyler yaşamış.

Diğer yarısıysa 5-6 aylık kiralama sonunda elden ele gezmiş, kimin nasıl nerede sürdüğü belli olmayan(acemi, ehliyetsiz, alkollü vs.), kazalara karışmış(sizinki bir de ölümlü kazaya karışmış) bazı parçaları sökülmüş yan sanayisi takılmış, her tarafı vuruk çizik maddi değerinin çok ciddi kısmını yitirmiş canlı cenaze bir araçla karşılaşmıştır.

Sebebi niye diye sorarsanız, siz hiç bir şey yapmaksızın paradan veya para eder bir değerden para kazanma mantığıyla 30 bin TL den 1 ayda risksiz ister faiz ister kar payı mantığıyla en fazla 250-300 TL gibi bir rakamı üstüne koyabilirsiniz.Ama beni bu kesmez ben alırım 30 bin TL ye(fiyatı farazi yazıyorum) bir araç veririm kiraya ayda 1200-1500 TL koyayım üstüne derseniz sonuç bu olur(Bu işi ancak filo şeklinde her yıl yenilenen, onlarca aracı olan, çok geniş kapsamlı sigorta poliçeleri olan, kendi içinde servisi olduğu için sürekli kontrol altında olan kurumsal yerler sağlıklı yapabiliyor).O yüzden ben olsam herkesi eleştirip herkesi işini yanlış ve eksik yaptığını söylerken, öz eleştiri yapmayı da ihmal etmezdim.

Şu dakika siz bir yerlerden tazminat veya içinde bulunduğunuz duruma paralel bir kolaylık elde etme peşindesiniz ancak kardeşiniz adına kayıtlı araçla ölümlü kaza yapılmış ve kardeşiniz ruhsat sahibi olarak madden sorumlu durumda ve sizden muhtemelen onun gibi 1-2 araba parası daha talep edecekler.Bence en kısa zamanda bir avukatla görüşün.Yoksa bırakın mağduriyetleriniz için tazminat almayı ceza ve tazminat davalarıyla karşılaşmanız(vefat edenin yakınları tarafından)çok uzak gözükmüyor.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

rent a car dolandırıcıları

rent a car dolandırıcılığı

dolandirici rent a car

araba dolandiriciliginda dava kazanan

dolandırıcılık nedeniyle maddi tazminat davadolandırıcılardan tazminat istemedolandiricidan tazminatrent a car aracını çizdimrent a car sozlesmesi senet yerine gecer mirent a car açmak için krediRent a car dolandırıcırent car senetrent e car dolandirdirentegar sahtekarligirent a car elden para almanin cezalarikiralik arac dolandiriciligiRent a Car dolandiriciligiingiliz karisiyla kiralik araba dolandiricilgi yapan turkrent a car sözleşme mahkemerent a car dolandırıcılığı www.hukuki.netrent akar dolandiricilihirent akar dolandiriciligirent a car a tazminat actimrent a car hukuk forumtüketici hakları rent a car
Forum