+ Konuyu Yanıtla
1 den 8´e kadar toplam 8 ileti bulundu.
    Nerede
    samsun
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Question 17 yaşındaki kızla kendi rızası ile cinsel ilişkiye girmek

Merhaba Ben bir kız arkadaşım ile birliktelik yaşadım ve ilişkimiz çok iyiydi yalnız benim sınavım dolasıyla ara vermem gerekti ve ilişkimizin düzenini bozacak işler çeviriyordu 5 aylık bir ilişkimiz vardı 05.10.2013'te çıkmaya başladık ve 1- 1,5 ay sonra ilişkiye girdik bunun üstüne 2 ay sonra sonrasında bir ilişki yaşadık kızın teyzesi biliyordu ilişkiye girdiğimizi ve ilişkimiz devam ediyordu kendi rızası ile olmuştu bu olay ve birbirimizi seviyorduk ta ara verdiğimiz süre içinde kızın annesi öğrendi ilişkiye girdiğimizi ve annesinden sürekli bunu öğrenmeden öncede şiddet görüyordu öğrendiği gün annesi kızı dövmüş ve kızda kaçıp intihar etmiş sonrasında beni polisler aldı ve ifade verdim ve polisler kızın şikayetçi olduğunu söylediler ve sonraki gün savcı karşısına çıktığımda savcı adli tıp kontrolü istedi sonra nöbetçi mahkemeye gittim ve nöbetçi mahkemede kendi rızası olduğunu söyledim ve sanırım tutuksuz yargılandım ve ilk ilişkiye girmemizde kız beni eve davet etti ve tahrik edici şekilde davrandı ve kızın kız arkadaşı da o evdeydi ifadesinde benim zorla yapmadığımı söyledi arkadaşı ben hiç bir şekilde zorlama yapmadım kız 17 yaşında ben ise 19 yaşındayım ikimizde kendi rızamız ile ilişkiye girdim bu konuda bir iftira attı üstüme zorla yaptı diye ceza alırmıyım yada denetimli serbestlik filan ne yapmam gerekir psikolejim altüst oldu sizleri buldum şimdiden her şey için teşekkür ederim.
    İsterseniz arayabilirim sizi sizin bir mesajınız yeteri olur acil şekilde yardım istiyorum.
    Sevgi ve saygılarım ile.

Hukuki NET Güncel Haber

17 yaşındaki kızla kendi rızası ile cinsel ilişkiye girmek konulu yargıtay kararı ara
    17 yaşındaki kızla kendi rızası ile cinsel ilişkiye girmek konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    480
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: 17 yaşındaki kızla kendi rızası ile cinsel ilişkiye girmek

Geçmiş olsun. 5 Ay süren beraberliğin sonucu birliktelik sağlanmışsa bu rızaya dayalı olduğunu gösterebilir.Sizden kaynaklanan zorlamanın olduğu düşünülmesi zor. 5 Ay sizle beraber oması evine davet etmesi arkadaşının yanınızda olmasına rağmen sizden şikayet etmemesi ,lehinize tanıklık etmesi suç unsurunu azaltan ifadelerdir.
    Kızın 17 Yaşında olması reşit olmadığını gösteriyor ve davanız çocuk mahkemesinde görülecektir.Barodan Avukat istiyorum diyebilirsiniz.
    Savunmanızda , kız arkadaşınızın gerçekleşecek fiilin anlam ve sonuçlarını algılama yeteneğine sahip olduğunu ileri sürün. Niyetinizin ileride evlenmek olduğunu da mutlaka belirtin.

Türk Ceza Kanununda (TCK-103-1/a)103 maddesinin 1/a fıkrasında, Onbeş yaşını tamamlamamış veya tamamlamış olmakla birlikte fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını algılama yeteneği gelişmemiş olan çocuklara karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranış cinsel istismar anlaşılır der. 103/2 maddesin de, bu istismar vicuda organ veya başka cisim sokulmasıyla gerçekleşti ise 8 yılla 15 yıl arası cezaya hükmediliyor.

Gördüğün gibi çok ağır cezası var.Onun için diyorum fiilin anlam ve sonuçlarını algılama yeteneğine sahip olduğunu ileri sür diye. İlişkiden sonra arkadaşlığımız devam etti diye ifade ver.

Bunu haricinde ,intihar teşebbüsü var ve ruh sağlığının bozulduğuna delalettir.Bu intihar olayı annesinden yediği dayaktan mı ,aranızda geçen ilişkiden mi bunun adli tıpta raporu gerekecek.
    Aile büyüklerine söyle ortamı yatıştırsınlar, araya girsinler , Çünkü şikayet var.

Ailesi ve kız , şikayetlerinde diretebilirler.

Nerede
    samsun
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yalnız şöyle bir durumda var İntihar etme sebebi ailesinin bu olayın yaşandığını öğrenmesi ve bu olay olalı nereden baksanız bi 24 gün felen oldu ve birlikteliğimiz sürüyordu ve ayrıldık hiç bir şekilde zaten şuan bizi görüştürmüyolar kızıda istanbula yollamışlar ben savcı karşısına çıktım savcı adli tıp kontrolü istedi sonra ise hemen ardından beni nöbetçi mahkemeye çıkardılar ve ordada hakim gayet iyi bir halle adli tıp kontrolüne gerek yok diyerek ve ifademi alarak beni saldı . Yalnız şuan sanırım ben sizin dediğini maddeden değil sizin yyolladığınız madde 2010 maddesi sanırım ama bu yeni düzenlenme ile TCK MADDE 104. - [1] Cebir, tehdit ve hile olmaksızın, onbeş yaşını bitirmiş olan çocukla cinsel ilişkide bulunan kişi, şikâyet üzerine, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (Sulh Ceza) maddesi olarak değişti yada bu madde geldi kızın kendi rızası vardı ve iftirada bulundu bana karşı kız arkadaşıda belirttiğim gibi evdeydi onunda ifadesi var ve dediğiniz gibi birliktelik ilşki sonrası devam etti ve Teyzesi bu yaşanan olayı birlikte olma işinide biliyor. Adli tıp raporunun kötü yanları ne olabilir birde? Aklıma geldi şimdi kız birlikteliği kabul etti ama sonradan zorla dedi ve 104. maddede zorla ilşkiye girmiş isem 6 ay ile 2 yıl arası alıyorum eğer ben tecavüz etmiş yani sevgili olayı olmadan birisi ile ilişkiye girmiş olsaydım ve o şekilde şikayetçi olsaydım sanırım 103.Maddeden yargılanıyordum .
    Yardımın ve tavsiyelerin için çok teşekkür Ederim ...
    Konu zaptonica tarafından (08-04-2014 Saat 22:42:21 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba Öncelikle Başıma Gelen Benzer Sıkıntıdan Bahsetmek İstiyorum Çalıştıgım İşyerinde Annesi Tarafından Tanıştırıldıgım 17 Yaşındaki Kız Arkadaşımla 8 Ay Sevgili Olduk Daha Önce Benim İstemememe Rahmen Beni Kendine Aşık Edene Kadar Uğraştı Ben İstemeyince Aramızda Yaş Farkı Oldugunu Söyleyip Red Edince İntihar Etti Senden Asla Vaz Geçmicem Filan Diye Msj Lar Atmaya Başladı Bende Gercekten Sevdigini Sandım Ve Sevgili Olduk İlk 3 Ay Cinsel Birliktelik Yaşamadık Ben İstemedim Fakat Daha Sonra Ailem Evde Olmadıgı Zaman Bana Geldi Konsolda Oyun Yemek Film Felan Derken Birlikte Olduk Zorlama Vs Olmadı Tamamen Akışında Normal Olarak Tabi Ben Tereddüt Ettim İlk Başta Bana Genetal Bölgesinden Ameliyat Oldugunu Sorun Olmiyacagını Beni İstedigini Söyledi Ve Olanlar Oldu.Aradan 3 Ay Geçti Hem Bnm Evimde Hemde Onun Evinde İlişkimiz Sürdü Taki Hayatında Başka Biri Oldugunu Benim Ögrenmemi Yüce Rabbim Bana Gösterdi Hiçbirşey Olmamış Gibi 1 Ay Daha Devam Etti İlişkimiz Yalanlarını Ve Tutasızlıklarını Yakalayıp Tamamen Emin Olunca Bitirdim Hiç Görüşmedik Daha Sonra Ama Allah Şahidim Cok Seviyordum Evlenmek İstiyordum.Aradan 4 Ay Geçti Polis Baskın Yaptı Evime Sabahın 5 İnde Evim Arandı Tutuklandım Hamile Kalmış Ve Düşük Yapmış Bebek Ölmüş Duyunca Dünyam Yıkıldı Pisikolojim Bozuldu Hala Atabilmiş Degilim Üzerimden Her Neyse Tacavüz Etmişim Silahla Tehdit Edip Okula Gidip Gelirken Takip Ediyormuşum Böyle İfade Vermiş Hakkımda Savcı Bey Serbest Bıraktı Fakat Kan Örnegim Alındı Bana Yardımcı Olursanız Sevinirim Caresiz Ve Ne Yapacagımı Bilmiyorum.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

15 yaşını doldurması sebebiyle herhangi bir cezai işlem uygulanamamaktır. 15yaşını doldurmuş ve anlama kabiliyetinin yerinde olduğu anlaşıldığı reşit olmayan kimse rıza dışı cinsel bütünlüğü ihlal edildiği durumunda tck 104 m. gereği cezalandırılır, 15yaşını tamamlamış reşit olmayan çocukların rıza ile cinsel birlikteliği cezalandırılamaz.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    384
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı yetkinatik rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    15 yaşını doldurması sebebiyle herhangi bir cezai işlem uygulanamamaktır. 15yaşını doldurmuş ve anlama kabiliyetinin yerinde olduğu anlaşıldığı reşit olmayan kimse rıza dışı cinsel bütünlüğü ihlal edildiği durumunda tck 104 m. gereği cezalandırılır, 15yaşını tamamlamış reşit olmayan çocukların rıza ile cinsel birlikteliği cezalandırılamaz.

Çelişki mesajın kendisinde gizli

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Böyle olaylarda başının ağrımamasını istiyorsan 18 yaşından küçük hiç bir kızla ilişkiye girmeyeceksiniz. Birbirinizi çok sevmeniz kanun karşısında sizi haklı çıkarmaz TCK duyguyla yola çıkarak yazılmadı.

Nerede
    Kutahya
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba ben 1999 luyum ve kiz arkadasim sevgilim 2000 9 aydir beraberiz bana cikmaya basladigimizdan 6 ay sonra kiz arkadasim iliskiye girnek istedigini soyledi ben hayir diyemedim sadece sebebini sordum bana sen benden ayrilmayi mi dusunuyosun dedi ben de hayir dedim secgilim de o zaman yapmakdan korkmazdin dedi ben de ayrilmayi dusunmedigim icin iliskiye girdik 2 ay icinde 4 5 defa iliskuye girdik sonrasinda okul sebebinden dolayi ayri sehirlerde kalmak zorunda kaldik whatsappda kobusurken cinsel konularda konustuk o sirada sevgilimin teyzesi bu durumu ogrenmis telfindan okumus ve sevgilimin annesi ile babasi ayri kizin vekaleti annesinde ama kiz anneannesi ile teyzesinde kaliyo 2 gundur konusturmuyolar telfon 1 lere ettim acmadilar sikayrt edicem dedi teyzesi ben istememistim kiz arkadasim istemisti yapmak ben ceza alirmiyim benim yasim 3 austosta 17 olucak onunkide 22 temmuzda 16 ben ceza alirmiyim tesekkurler

- - - Updated - - -

Alıntı Kaskontak rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba ben 1999 luyum ve kiz arkadasim sevgilim 2000 9 aydir beraberiz bana cikmaya basladigimizdan 6 ay sonra kiz arkadasim iliskiye girnek istedigini soyledi ben hayir diyemedim sadece sebebini sordum bana sen benden ayrilmayi mi dusunuyosun dedi ben de hayir dedim secgilim de o zaman yapmakdan korkmazdin dedi ben de ayrilmayi dusunmedigim icin iliskiye girdik 2 ay icinde 4 5 defa iliskuye girdik sonrasinda okul sebebinden dolayi ayri sehirlerde kalmak zorunda kaldik whatsappda kobusurken cinsel konularda konustuk o sirada sevgilimin teyzesi bu durumu ogrenmis telfindan okumus ve sevgilimin annesi ile babasi ayri kizin vekaleti annesinde ama kiz anneannesi ile teyzesinde kaliyo 2 gundur konusturmuyolar telfon 1 lere ettim acmadilar sikayrt edicem dedi teyzesi ben istememistim kiz arkadasim istemisti yapmak ben ceza alirmiyim benim yasim 3 austosta 17 olucak onunkide 22 temmuzda 16 ben ceza alirmiyim tesekkurler
    Lutfen acil yardimci olun

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

17 yaşında ilişkiye girmek

15 yaşında kızla cinsel ilişkiye girmek

kiz kiza iliski

cinsel ilişki videosu

ilişkiye girme videoları

kizla cinsel iliskiye girmek

18 yaşındaki kızla ilişkiye girmek

17 yasinda kizla iliski

17 yaşında kızla ilişkiye girmek

kızla ilişkiye girmek

14 yaşında kızla ilişkiye girmek video

ilişkiye girmek video

kızla ilişkiye girmek için ne yapmalıyım

16 yaşında ilişkiye girmek

17 yasindaki kizla cinsel iliski

17 yaşındaki kızla ilişkiye girmenin cezası

16 yaşında kızla ilişkiye girmek

17 yaşında cinsel ilişki

kız kıza ilişki

16 yaşındayım cinsel ilişkiye girmek istiyorum

17 yaşındayım ilişkiye girmek istiyorum

17 yasinda iliskiye girmek

kızla ilişkiye girmenin yolları

http:www.hukuki.netshowthread.php111605-17-yasindaki-kizla-kendi-rizasi-ile-cinsel-iliskiye-girmek

17 yaşında bir kızla ilişkiye girmek
Forum