Selam
Devam eden bi kaza davam var, ilk tutanakta %100 karşı taraf suçlu olduğu belirtilmiş. Keşif tarihinde 3 adet yalancı şahitle suçu üzerime atmaya çalıştılar! O sırada ilk tutanağı tutan memurlardan birisi de olay anı soruşturmasında suçun karşı tarafta olduğununa dair yine karşı taraftan net bir ifade aldığını beyan etti.. Ben şimden sonraki ilk mahkemede de şahitlerimi mahkemeye sunacağım..
Şimdi asıl soru;
1- kaza yerine kazadan 1 dk sonra gelen arkadaşımın tanıklık edip etmeyeceği konusunda karşı taraf araştırmalar yapmaya ve tanıklık yapmaması için baskı yapmaya başladıklarını söyledi! (tanıklık yapamayacak olduğunu bilmedikleri için yapacakmış gibi hareket ediyorlar.) bununla ilgili dava esnasında tanıklarıma tehditle ilgili arkadaşımın da beyanı ile bi suç duyurusunda bulunabilir miyim?
2- Ben bu mahkemede şahitlerimin, memurun ve ilk tutanağında yardımı ile kazanacağımı düşünüyorum. Ki eğer kazanırsam karşı tarafın şahitlerinin yalan beyanda bulunduğunu ispatlamış olur muyum?! O şahısların olay anında orada olmadığını bilen arkadaşımın beyanı yardımı ile de yalancı şahitlikten şikayette bulunabilir miyim?

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.