Öncelikle Merhabalar;

27.11.2013 tarihinde merkezi Ankara olan oto estetik işlemleri ile ilgili bir firmanın Bursa bayisinde işe başladım. Şirket araç plazalarının içinde taşeron olarak faliyet göstermektedir. Bursa'da ben işe başladığımda 1 bayi vardı. 2014'ün ocak ayı başındada 2. bayi acıldı. Çalıştığım bayi Ocak ayı sonunda kapandı ve acılan diğer bayiye geçtim. Ve 15.02.2014 tarihinde sabah saat 08:30'da şirket sahibi tarafından aranıp bütün malzemeleri toplayıp gönder orasını kapatıyoruz dendi ve benimle beraber 5 kişi daha birden işşiz kaldı. Sonrasında ödemeler için gün verildi. bunlar sırası ile;
Şubat sonu
Mart'ın 6. günü
Mart'ın 7. günü
Mart'ın 10. günü

Ve bugün aradığımda ise belli değil diyorlar. Bunla ilgili bir yaptırım yapılabilirmi ?
Belirtmem gereken baska bir konu ise kasım 27'de iş başı yaptığım halde sigorta girişim 2014'ün Ocak ayında yapılmıştır. Aynı şekilde benim gibi mağdur başka bir arkadaşım daha var. Onunda sigorta girişi 1 ay geç yapıldı. Ve çalışılan süre için İhbar tazminatı alma hakkına sahipmiyim ?

Kısacası Sabah birden bayi kapanıyor dendi ve kapandı. İşşiz kaldık. İçerideki paramızı alamadık. Çalışılan süre kısa olduğu için İhbar tazminatı alma hakkına sahipmiyiz ?

Vakit ayırıp ilgilenen herkeze cok teşekkür ederim