Kilitli Konu
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 24 ileti bulundu.

Konu: Hakim/savcı tayini, eş durumu

Hakim/savcı tayini, eş durumu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Metin;
    sizin ve genç hukukcu oldugu kesın olan ama hakım ve savcı olacagı belli olmayan kardeşimizin bana ve Dilek Hanım'a sinir olması yonundekı beyanınız bizi hiç mi hiç etkilemez.
    Neden dersen bu yaşta bu asabiyet sizi çok hırpalar. Öğretmen ile bir hakım ve savcıyı aynı statüde yorumlayamazsınız.
    Ve aradığınız yasal düzenlemeyi size sunacak olan yıne genc bir hukukcu olan kardeşimizdir. Ve emin olun bu onun için hiiç zor değil. Size bu bilgiyi sunmuyorsa nedendir acaba?

Ve bir başka nokta kızarkadaşınızın bize sinir olacağını sanmam siz bilmezsiniz ama o çok iyi bilir ki; bir öğretmen ile hakım ve savcı aynı statüdeki memurlardan değildirler. Ve atama vs. gibi yasal işlemler kendi özel kanunlarına göre yapılır. Öğretmenler gibi değil.

Söyle size anlatsın kız arkadaşınız. Bunları onun bilmemesi söz konusu değil. Bilmiyorsa cidden soylıyım de sınava cok çalışsın.

Hadi size mutluluklar

Hukuki NET Güncel Haber

Hakim/savcı tayini, eş durumu konulu yargıtay kararı ara
    Hakim/savcı tayini, eş durumu konulu hukuk haber
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, Turkey.
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın fulya hanım
    öncelikkle çok teşekkür ederim.Yeterince aydınlatıcı oldu.Fakat bu maddeleri kısa ve öz yazsalarde sizi ugraştırmasalar,bizde okuduğumuzu anlasak,anladığımkadarıyla;
    madde1:ben memur olmam gerekiyo hemen çalışmaya başlsam iyi olur
    madde2ız arkadaşım nereye bende oraya artık oradan size yazarım[^]
    madde3ız arkadaşıma bir hukuk bürosu açmak,özel bir şirkette avukat olarak çalışmasını sağlamak,yada bir şirkette bir iş bulup çalıştırmak[B)
    madde4:özel ve güzel bir torpil bulup bir yere gitmemesini sağlamak ahh ahh[B)]
    madde5:yollarımızı ayırmak
    başka birşey aklınıza geliyorsa bekliyorum yardımınız için teşekkür ederim çalışma hayatınızda başarılar.

Nerede
    istanbul, Turkey.
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın duygu tekay
    siz kendi adınıza konuşunuz bunu bir daha ısrarla söylüyorum diğer avukat hanım cevap yazmamıştı bu site size ait degil ve bu siteyle tanıştımt anışalı sizden daha çok giriyorum ve avukatsınız diye bana devamlı sitemkar cevap hakkı yazmanız gerekmez asıl bu site size degil herkese açıktır reklam verecek olan bizleriz ve bizler size iş verirsek çalışabilirsiniz bazen susmak en değerli sözdür inşallah hakim yada savcı olacak vede çok çalışıyor bu konuyu benim arştırmamamı istedi bende bu siteyi buldum sizden genç stajyer arkadaş gibi cevap beklerdim ama daha yenisiniz yada eringeçsinizki bana önüme detaylı bir kanun koyamadınız kendi yorumunuzla olayı bitirdiniz ben öğretmen olayını yorumlamadım örnek sundum hehalde öğretmen değil zaten bu arada sizin anladığınız kadar asabi değiliz tam tersine uysalız ve aramızda 3 yılın aşkın birliktelik var nedenini siz düşünün sizden daha çok çalıştığı kesin burada birbirinizi tutacaksınız diye bir kavram yok açıkcası üzüldümsanki akrabasınız bende düşman herhalde amabenim için sizde beni hiçç enterese etmiyorsunuz sizin ne dediğiniz benim için hiç önemli degil sizde biraz avukatlığı bir 10- 20 yıl yapın ben o zamanı söz dinleyeceğim haklısınız yasyı siz birşey beceremeyeceğiniz kesin okulu bitsin gerkli yasa mı çıkartılır yoksa başka bir işlem mi gerektirir fazlasıyla yapar sizde hala avukatlığa devam edersiniz bende size iş hayatınızda başarılar diliyoruminşallah olursunuz.

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Metin;
    Demek sen bize iş verirseniz biz para kazanırız ha. Ya siz ne büyük insansınız bee. Bizde ağzımız açlıktan kokarken gökten bir metin yağsada su ac kursağımız nimetle dolsa diyorduk.
    Zaten işi kabul eden avukat değildir.

Ama size bir şey söyliyeyim mi? Bu hukuk fakültesinin 3.sınıfına gelmiş hiç bir öğrenci karıyeri ile ilgili araştırmayı hayatın hiç bir pratık alanında hukukla alakası olmayan sadece biz zavallı avukatlara iş veren birinden istemez. Çünkü kendisi bilir. O hep duyduğunuz ama içeriğini bilmediğiniz İdare Hukuku dersi var ya o ders içerik olarak devletin işleyişini ve devlet görevlilerinin pozisyonlarını bildirir. Her ne kadar hakimler Savcılar için özel bir kanun olsada 657 sayılı kanun ki bu Kız arkadasınız olan sevgili meslektaşımız bilir bu devlet memurlarıkanunudur. Özlük işlerini düzenler.
    Şu durumda sizden bunu araştırmanızı istemiş olması eşyanın ve hukukcunun doğasına aykırı.

HUKUKÇU İŞ HAVALE ETMEZ KENDİ YAPAR.

Anlıyorum ki siz bu konuda endişelisiniz ve kendi geleceğiniz için bir cevap arıyorsunuz. Sizi bu noktada anlıyorum. Ama o cevap ne kanunlarda ne de bizde yalnız yalnızca kız arkadaşınızdadır. Çünkü inanın bana oda sizinle aynı gelecek kaygılarını paylaştığı için bu konuyu araştırmıştır. Hemde biz zavallı avukatlara (ki bizler sizin bize iş vermenizi öööyyleee bekleriz.) deği direk kendi hocalarına sormuştur.

Ayrıca bunun içişn 10 senelik avukat olmaya gerek yok. 2.Sınıftakı idare hukuku dersını AL-GEÇ-BİTTİ.
    Bu sitenın adı hukuki.net, burada amaç hukuki bilgi alışverişinde bulunmnaktır. Size gerekli bilgi verildi ama anlıyorum ki sizin sorununuz kişisel o nedenle yanlış sitedesiniz. Bizim sitemize reklam vermenize gerek yok ihtiyacımız yok alınmayız.

[}][}][}]
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

Nerede
    istanbul, Turkey.
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın duygu;
    senin kimseye ihtiyacın yok sen bu ülkede en iyisin, sen mükenmelsin sen dünyanın gelmiş geçmiş en harika avukatısın sen herşeyi bilirsin senin üzerine avukat tanıma. Zaten o istemedi hap aklımızdaydı o araştırmadı ben arştırmak istedim bu neden çok zorunuza gitti illa hukuk okuyo diye o herşeyi bilip herşeyi arştırmak zorunda degilki siteye bakarsan hukukçu olmayan arkadaş çok var BEN SENDEN BİRŞEY İSTEMEDİM SADECE YAZDIM SİZ CEVAPLADIN mecbur değildin,biz sorumuzu sorduk cevaplanmak zorunda değildi,cevaplayanlarada teşekkürümüzü ettik kendiniz çok büyük bir iş yaptım falan mı zannetiniz, haklısınız nasıl olsa cevabını öğrenecktik,arkadaşım sizinle meslektaş olurmu bilmiyorum,şuan imkansız gibi gözüküyo anladığım kadarıyla yine kendi yorumunuzu yapmışsınız size o kadar söyledim bizim kişiselyorumumuzu yapmamanızı istedim ama görüyorumki dayanamıyorsunuz,ben sizin avukat olmanız10 yada 20 yıl geçmesi gerekir dedim halad diyorum konu ile ilgili kaçıncı sınıfta öğrenildiği önemli değil bence siz daha çok insanlarla nasıl konuşulur,öğrenmeniz gereken bir husuta bu zannederim,birde haklısınız bu hukuki net farkındasınız sizde hukukçu olmaya adaymısınız?Bilmiyorum,artık hukukla ilgili yazın benim şahsımla yada arkadaşımın şahsıyla değil hatta yazmasınızda olur ben zaten stajyer arkadaşdan cevabı aldım.Ama illa yazıcaksanız hikaye anlatında biraz gülelim yada siz işinize bakın bende işime bakayım ama hakkınızı yememem lazım bi konuda yardımcı oldunuz teşekkür ediyorum av. hayatındada başarılar.

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Satır aralarında bu işi sizin gizlice araştırğınız ortaydı. Ve bunu az önce itiraf etmişsiniz. Ama itiraflarınızı burada değil başka sitelerde yapın.
    Reklam gelirinizle kalkınırlar )))

Ve benimle senli benli konuşamazsınız. O yetkinliğiniz yok.

Siz bir soru sordunuz ve bunun cevabını her tecrübe seviyesinden hukukcudan aldınız. Ama cevap sizi öyle mutsuz etti ki kabul edemediniz.
    Her nekadar istemesenizde size hala cevap yazıyorum ihtimal ya aydınlnırsınız.

Kız arkadasınız benımle aynı meslekten olur mu olmaz mı oda bilinmez. Zira avukatta olmak istese sınava girmek zorunda.

Ve burası stand up yapabilceğiniz bir platform değil.. Başka mecralarda şansınız deneyiz.
    Sizin gibi gençleri televizyon programlarında görmek isteriz.

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    582
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

olmayan cocuğa don biçme

dereyi görmeden paçaları sıvama

erken öten horozun başını keserler

ya bu atasözlerine bayılıyorum.atalarımız ne güzel söylemiş.

Nerede
    istanbul, Turkey.
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın siz duygu;[8D]
    zannedersem size cevap vermem oldukça rahatsız ediyor zannediyorsunuzki siiiz hep biliyorsunuz bilmişlik yapıp avukatsınızya hep üste çıkacaksınız ben tv de stan up yapmaya razıyım keşke cem yılmaz beyazıt öztürk kadar başarılı olabilsem sizde o kabiliyetde yok ben gizli arştırdığım falan yok yanlış okuyor yada yanlış anlıyorsunuz neden gizli neyi gizli arştırayayım saççmalmakdan vazgeçin haberi var sadece sınavları çok olduğundan yoğun bir dönemde araken bu siteyi buldum yoksa çok meraklı değildim kusura bakmayın ben cavaba takılıpda üzülücek bir insan değilim hayat benim için mutluluk kaynağıdır gülmeyide çok severim sizde isterseniz benimle muhabbete dalacagınıza chat kanallarına giriniz daha mutlu olursunuz ben reklam vereceğim demedim bizler dedim lütfen yazıları dikkatli okuyun beni daha iyi anlarsınız sizin gibi bir insanın işe ve reklama ihtiyacı olmaz ben aydınlandım sayın bayan sizde artık aydınlanabilseniz ne kadar mutlu olucam benim takıntım vardı ama kendimi hırpalayacak yada sizin gördüğünüz abartıda degil gayet rahatım bu arada cevap yazıyorum demişsiniz aydınlanın demişsiniz konu ile ilgili hiççbirşey göremedim yoksa artık av. bırakmayımı düşündünüyorsunuz bende iyi bir stand-up çı olabilir fakat hakaret olarak algılamyın iyi bir avukat olurmu düşünülmesi gereken bir konu olacak size cevap vermek istemiyorum işinize kişliğinize saygı duymaya çalışıyorum beni zorla cevap yazmaya tahrik ediyosunuz :D yinede saygılar sunuyorum.

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Aferin Size.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    301
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Metin,
    Anladık çok kaygılısınız. Yerinizde olsam bende kaygılanırdım. Öte yandan kız arkadaşınız bu günlerde çok meşgul çünkü sınavları var. Bu da size yeterince vakit ayırmasını engelliyor. Şöyle ağız tadıyla bir kavga edip deşarj olamadınız kaç gündür.
    İyide deşarj olmak için bula bula bu siteyi mi buldunuz? Şimdi isim versem reklama girer. Biraz araştırın bunun için harika siteler mevcut.

Kilitli Konu
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hakimlerin tayinleri

hakimlerin tayini

hakimlikte tayin

hakimlerin tayin durumu

idari hakimlik tayin

hakimlerin tayin süreleri

hakimlikte eş durumu

hakimlerde Tayin

savcıların tayin durumu

hakim tayinleri

hakim es durumuhakimlerde eş durumuidari hakimlerin tayinlerihakimlik tayinesi ozelde calisan hakimlerin atamalarihakim eş durumundan tayinhakimlerin eş durumundan tayinihakimlik tayinlerisavcı eş tayinisavcıların tayinihakim savci atamalarinda es durumuidari hakimlik atama yerlerihakim savcı eşlerinin tayinieşi özel sektörde çalişan hakimin tayinihakim atamaları eş durumu
Forum