Sayın Avukat Arkadaşlar

1 sene önce almış olduğum gayri menkulun 3/1 hissesini satın aldım.Emlakçımın vasıtası ile 270.000 TL'ye aldığım gayri menkuluemlakçım tapuda 50.000 TL rayiç bedelle göstermiş.
Almış olduğum daire 3 Katlı bina ve terastan oluşmaktadır.

Daireyi almadan önce hissedarla görüşüp Daireyi 270,000 TL aldığım söylememe rağmen aldıktan 2 ay sonra, diğer hissedarla tadilat sırasında yaşadığımız tartışmadan sonra diğer hissedar tapudan beni gayri menkulu 50.000 TL rayiç bedelle aldığımı öğrenince bana şufa davası açtı.

Yapmış olduğum araştırmada Boğaziçi İmar dosyasında 1998 yılında bana dava açan hissedarı daha önceki hissedarla aralarında dairelerin kullanımı ile ilgili taksim yaptıklarını, hissedarlardan birisinin hissesini satarken önce hissedara ön alım hakkı vereceğini, hissedarın almaması durumunda satmış olduğu hissesini alan yeni hissedara bu anlaşmayı imzalatacağını içeren anlaşma hazırlamışlar.

Bende davaya fiili taksimat olduğunu belirterek keşif ve bilirkişi talebinde bulundum. Hakim talebimizi kabul etti.

Benden önceki hissedarların kendi aralarında yapmış olduğu bu szöleşme fiili taksimat sayılır mı