Merhaba Değerli Hukukçu Arkadaşlar,

Bir konuda görüşlerinize danışmak istiyorum. Yaklaşık 4 senedir çalıştığım şirket mesaiye kalmadığım için beni kovmak yerine istifaya zorluyor (sözlü olarak istifa et git dediler). Bu bağlamda beni şirketin aynı şehirde yaklaşık 45 km uzaklıktaki başka bir ofisinde, başka bir görevde görevlendirildiğime dair görev tebliğini imzalatmaya çalıştılar. Bende verilen görevi kabul etmeyeceğimi bu tebliği yasal yollardan yapmalarını istedim.

Söylenen bu tebliğin sözlü olarak bana yapıldığı yarından itibaren yeni görev yerime gitmezsem hakkımda tutanak tutup tazminatsız işten atma yoluna gidileceği söylendi. Ama yasal olarak zaten bana tebliğ edilmedi, sözlü tebliğ etmesinin bir geçerliliği olurmu? Yeni görev tebliğim bana ulaşana diğer ofis yerine kendi çalıştığım yere gitmem halinde ise beni işe almayacağını söyledi.

Şimdi yeni ofise gitsem görevi kabul etmiş gibi oluyorum, gitmezsem beni tazminatsız kovabilirler mi? Eğer kovarlarsa iş mahkemesinde kıdem ihbar tazminatımı kazanabilirmiyim? Değerli görüşleriniz konusunda fikirlerinizi bekliyorum.