Hukuki.net merhaba.
Zaman zaman veritabanınızdan faydalandım. Bugun sormam gereken birşey olduğu için uye oldum.

Gıda Tarım ve Hayvanlılık Bakanlığında çalışmaktyım. Eşim Üniversite Personeli ve muvafakatının verilmeyeceği yazısı ile 03.09.2013 tarihinde tayin isteminde bulundum. Personel genel müdürlüğü tarafından ilk istemime ve daha sonra gönderdiğim dilekçeme cevap yazılmadı. Tayin talebimden 60 gün sonra dava açmadan halledebilmek adına Bimere mağduriyetimin giderilmesiyle ilgili dilekçe yazdım. Hatalı olarak bana vermeleri gereken cevabı kurumuma yazmışlar. Öncelikle bu yaptıkları bir ihlal midir ve cezai müeyyidesi var mıdır? Yerime biri gelinceye kadar tayinimin yapılmayacağı beyan edildi. Yani top dolaştırıyorlar. Benden önce Tayini çıkan arkadaş tek biyologtu 2. lisans programını kazanmasına müteakip tayini verildi. Bana verilmedi. Ne zaman verileceği belli değildir.

Sormak istediğim 2 soru var
1- İdari mahkemede toplam yargı süresi ortalama ne kadar sürer? ilk duruşmada tedbiren tayin alabilir miyim?
2- Dava sonuçlanmadan tayinim kurum tarafından verilebilir mi? Verilirse davadan vazgeçme zorunluluğum var mı? Vazgeçersem mahkeme masrafları tarafıma ödetilir mi?

Şimdiden teşekkür ediyorum