geçen yıl itibariyle hyundai ayıntap plazadan i20 jump benzinli modeli araç satın aldım aracım ortalama 2 ( ikibin ) km ulaşmadan motor arıza lambası yandı yol yardım ile görüştüğümde yakıttan kaynaklandığını belirttiler tekrar söneceğini söylediler bi vakit sonra arıza lambası söndü ve tekrar yanmaya başladı aracı servise götürdüm yapıldı denildi bir müddet sonra yine yanmaya başladı tekrar götürdüm bi kaç parça degiştini ve arızanın geçtigini belirttiler ve fazla geçmeden yine yandı bu defa yakıttan olduğunu belirttiler temizlik yapıldığını belirttiler bi müddet sonra yine arıza lambası yandı genel müdürlüğü arayıp arızamın sürekli oldugunu belirttim aracı servise istediler ayıntap servisine götürdüm 3 gün araç testte kaldı bazı parçaların degiştigini söylediler iyi tamam demiştim aracı eve götürdüm 2 gün kullanmadan yine arıza lambam yandı iyice bezdirdi beni araca hiç bir güvenim kalmamıştı. yol yardımı aradım yine arıza lambasının yandığını belirttim servise götürmemi istediler bende arabadan korkuyorum tarafıma çekici istedim arabanın yürür halde oldugunu sordular evet yürüyor dedim eger yürür halde ise aracımın çekilmesi için ücret taleb ettiler bende kabul etmedim. ve genel merkezden aradılar yol yardımın çekici için ücret taleb ettigini belirrttim onlarda aracı siz götürün dediler bende ortalama 50 km yol ben korkuyorum arabadan, güvenmiyorum diye belirttim. sorun ile ilgileneceklerini belirttiler. 1 hafta sonra ayıntab servisi aradı. aracınız için malzemeler gelmiştir arabayı servise getirmeniz gerekiyor denildi ben aynı şekilde arabam arızalı beyfendi korkuyorum - onlarda hiç sorun olmaz siz getirin dediler 13.11.2013 sabahı aracımı servise götürmek için Gaziantep Nizip ilçesinden çıktım ortalama 10 km gitmeden aracımın motoru durdu ne olduğunu anlamadan .hızım ortalama 85 idi araç birden sağ tarafa çekti bende direksiyon hakimiyeti kaybettim ortalama 4 takla attım ve araçtan ufak tefek sıyrık ve kanamalar ile çıktım aracımın hava yastıkları açılmadı. eger emniyet kemerim takılı olmasaydı belkide ölebilirdim olay yerine jandarma ekipleri bölge trafik ekipleri intikal etti ve ambulans ile en yakın hastaneye getirildim. 13.11.2013 tarihinde yine genel müdürlük arayıp aracı neden getirmediğimi sordu bende araç seyir halindeyken motorun durma sebebiyle kaza yapıp takla attığımı ve hava yastıklarının açılmadığını söyledim geçmiş olsun deyip sorun ile ilgileneceklerini belirttiler. şimdi bu durumda benim haklılık oranım nedir tazminat davası açmayı düşünüyorum.

aracın motor lambası yandığında tarafımdan fotoğraflandı
ses kayıtlarım mevcut
ve servise aynı arızadan ortalama 5 defa gittigi mevcut

Vakit Ayırdığınız için ve yorumlarınız için teşekkür ediyorum.