değerli yetkililer, Yuksek lisans ve uzman öğretmenlik konusunda yazmak istiyorum. Bende bu konuda magdur olanlardan biriyim, yuk. Lis.imı 2002 de kendi bransim olan matematik dalinda tezli olarak tamamladim. Yilim yetmedigi icin 2005 te uzmanlik baswurusu yapamadim. 2011 de actigim dava sonucunda manisa idare mahkemesi uzman olmama 2012 de karar verdi, yaklasik 1,5 yildan beri uzmanlik tazminatini aliyorum, ancak meb davayi danistaya temyiz etti, danistayda yanlis hısım göstermekten dolayi dawayi usul yonunden bozdu, tekrar gorusulmek uzere manisa idare mahkemesine gonderdi, bu arada danistayin konu hakkindaki mutaalasi da degisti, önceden oandığı benim durumumdaki davaları reddetmeye başladı, manisa idare mahkemesi kendi verdigi kararin arkasinda durmadi ve danistayin yeni gorusune uygun olarak dawayi esastan bozdu, su anda geriye donuk aldigim taminatlari odeme durumu ile yuzyuzeyim, danıştığım bi avukat arkadaş danistaya temyize gidelim olumlu sonuc cikma ihtimali az olmasina ragmen sureci uzatmis oluruz, belki bu arada yasal duzenleme de yapilir diyor, bu konuda cok kararsiZ kaldim. danıştaya gittiğimde sürec uzarsa ödeyeceğim para da artacak, Sizin tawsiyeniz nedir bu konusa, sıktıysam kusura bakmayin, iyi calismalar..