Ben araştırma görevlisi olarak Ankara'da bir üniversitede çalışmaktayım.

Hakkımda geçen sene öncelikle öğrenci disiplin yönetmeliğine göre bir soruşturma açıldı ve bir dönem uzaklaştırma cezası aldım. Daha sonra aynı suçtan bu kez de YÖK Personel Disiplin Yönetmeliği'ne göre bir soruşturma açıldı ve sonucu henüz belli değil.

Bu arada da sicil notum olumsuz girildiği için kademe ilerlememin 1 yıl durdurulduğuna dair bir yazı geldi Personel Daire'den.

Öncelikle Personel Disiplin Yönetmeliği'ne göre yapılan soruşturma bitmeden bana Öğrenci Disiplin Yönetmeliği'ne göre verilen ceza baz alınarak olumsuz sicil notu verebilir mi amirim?

Bu notun yaptırımı olmadan önce bana tebliğ edilmesi gerekmez miydi? Yoksa bana doğrudan olumsuz notun sonucu olarak kademe ilerlememin durdurulduğunu tebliğ eden yazı gelmesi normal bir süreç midir?

Bir de sicil notunun düşüklüğüne bağlı olarak kademe ilerlemesinin durdurulması ile disiplin cezası oalrak verilen kademe ilerlemesinin durdurulması aynı şey midir? Mesela disiplin cezası olarak kademe ilerlemesi cezası alanların belirli görevlere atanmaması ile ilgili hüküm, sicil notunun düşüklüğü durumunda uygulanan kademe ilerlemesinin durdurulması durumunda da geçerli midir?

Saygılarımla,