+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: Asliye ve Sulh hukuk Mahkemesi (Suç Şantaj)

Asliye ve Sulh hukuk Mahkemesi (Suç Şantaj) Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İzmir
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Post Asliye ve Sulh hukuk Mahkemesi (Suç Şantaj)

T.C
    X
    CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
    (Soruşturma Bürosu)
    SUÇ : ŞANTAJ
    SEVK MADDESİ : Türk Ceza Kanunu 107/2. Maddesi delaletiyle
    107/1 maddesi, 43/1,53/1. Maddeleri
    DELİLLER : Müşteki beyanı, şüpheli savunması, arama kayıtları, MSN yazışmalarının çıktıları, X Hukuk Bürosunun 30/04/2013 Tarihli yazısı, Türk Telekom Müdürlüğü’ nün 07/06/2013 tarihli yazısı, tüm dosya kapsamı

SORUŞTURMA EVRAKI İNCELENDİ
    Mağdurun X Bölümü son sınıf öğrencisi olduğu, X staj hareketliliği nedeniyle İspanya ülkesine gittiği, aracı kuruluşun internet sitesinde mağduru referans olarak gösterip mağdurun kimlik bilgilerini ve fotoğrafını sitede yayınladığı, durumu öğrenen mağdurun site yetkilisini arayarak bilgilerin kaldırılmasını talep ettiği, site yetkilisinin bilgilerin nasıl kaldırılacağını bilmediğini söylemesi üzerine mağdurun internette bu konuda uzman kişileri araştırdığı, MSN’ sinde kayıtlı kişileri yoklarken daha önce MSN’ sine eklediği yukarıda yazılı şüpheliyi gördüğü, şüpheli ile MSN üzerinden yazıştığı, şüphelinin , mağdura problemini çözebileceğini, bu konuda uzman olduğunu söylediği, bundan sonra mağdurun şüpheliye söz konusu sitenin admin şifresini ve kendini numarasını verdiği, şüphelinin internet sitesinden mağdurun bilgilerini sildiği, devamında 06/20/2012 – 07/12/2012 gecesi telefon numarasını gizleyerek mağduru birden fazla aradığı, telefon konuşmaları sırasında mağdura ‘’ hiç başkaları ile ilişki yaşadınmı’’ gibi sorular sorduğu, mağdurun bu konuda konuşmak istemediğini beyan etmesine karşın ‘’konuşursan sadece ben bileceğim‘’ ‘’ Konuşmassan bilgilerini kullanarak seni 1000 kişiye rezil ederim, yapacaklarım karşısında senin aklın hayalin durur, seni işede almazlar, facebook ve MSN’ ni hackleyeceğim, internet sitesinde bulunan staj resmini kopyalarak cep telefon numaran ile birlikte cinsel içerikli sitelere koyacağım, ya benimle konuşursun yada söylediklerimi yaparım, seni mahvedeceği, sen bittin’’ sözüyle tehdit ettiği,
    Mağdurun savcılığımıza yaptığı 07/12/2012 tarihli müracaat sonrası başlatılan soruşturma kapsamında, mağdurun kullandığı X nolu telefonun arama kayıtlarının çıkarıldığı, kayıtların incelenmesinde şüphelinin adına kayıtlı olup bizzat kullandığı X nolu telefondan 06/12/2012 günü saat 22:50:16, 23:00:52, 23:26:11, 23:32:47’ de olmak üzere 4 kez aradığının, 07/12/2012 günü saat 00:32:00, 00:48:56, 01:03:21 3 kez aradığının tespit edildiği,
    Şüphelinin, mağdur ile yaptığı MSN yazışmalarının çıktılarının alınarak dosyamız arasına konulduğu, şüphelinin yazışma yaparken X@hotmail e posta adresini kullandığı, Microsoft Corparation şirketi ile yapılan yazışma sonucu X@hotmail e posta adresine 01/12/2012 ile 20/12/2012 tarihleri arasında X numaralı IP adresinden sisteme erişim sağlandığının tespit edildiği, X IP numarasının kime ait olduğu Türk Telekom Müdürlüğünden sorulduğunda IP numarasının şüpheliye ait olduğunun, XX adresinden internete bağlantı sağlandığının bildirildiği,
    Şüpheli savunmasında, suçlamayı kabul etmediği,
    Şüpheli bu şekilde kendisine yarar sağlamak maksadıyla mağdurun şeref ve saygınlığına zarar verecek nitelikteki hususların isnat edileceği tehdidinde bulunarak atılı suçu zincirleme şekilde işlediği tüm dosya kapsamından anlaşılmakla,
    Şüphelinin atılı suç nedeniyle yargılanmasının yapılarak eylemine uyan yukarıda yazılı sevk maddeleri gereğince cezalandırılmasına karar verilmesi kamu adına iddia ve talep olunur.

Asli Sulh mahkemesinden gelen evrak Ekim 2013 Sonunda duruşmam var.

Şöyle bir durum söz konusu Mağdur MSN de ekli kişileri yoklarken diyor ama beni bir şekilde bulup adresine o gün ekledi, Kurumun web sitesindeki bilgileri silmem konusunda benden talepte bulundu karakola gittiğimde msn’ deki yazışmaları okudum hep web sitesi hakkında onun benden talebi hakkında yani şantaj ve tehdit içeren her hangi bir yazı bulunmuyor Zaten msn görüşmelerini kabul ettim savunmamda. Web sitesi biraz karışıktı mağdur hakkında bulunan fotoğraf ve bilgilerini bulamadım yazışarak anlaşamadık ve telefonunu istedim mağdurdan kendisi telefon numarasını yazdı, gizliden aradım ve açtı gizliden arama sebebimde evliyim tanımadığım birisi beni eklemiş ve açık arayacak halim yok ama kişiye hangi ilde olduğum ismim ve iş yerim hakkında zaten doğru bilgileri vermiştim. Mağdurla konuşmaya başladığımda iş yerine gelen giden müşteriler yüzünden 4 kere kapatmak zorunda kaldım 4 arama bu şekilde oldu zaten. İş yerini kapattıktan sonra 00:32:00 da tekrar arama yaptım ve kurumun web sitesinde bulunan ona ait bilgileri ancak ftp şifrelerini alarak silebileceğimi söyledim oda telefonu kapatmamı 10-15 dakika sonra tekrar aramamı bilgileri site yöneticisinden talep edeceğini söyledi. Aramamda sitenin ftp şifrelerini bana verdi ve telefonu kapatıp siteyi düzenleyeceğimi söyledim, web sitesinde bulunan mağdurun cv sini kaldırdım fotoğrafını hiç bi şekilde kopyalamadım zaten fotoğrafta vesikalık bi fotoğraftı bunu savunmamda da dile getirdim. Son aramamda bilgilerini web sitesinden temizlediğimi bildirmek içindi 3. Aramada bu şekilde oldu bu konu hakkında biraz konuştuktan sonra bana fotoğrafımı internet ortamında kullanmasın dimi gibi bir soru sordu, bende işim gücüm yok senin fotoğrafını facebook yada herhangi bir ortamında kullanmaya tenezzül edicemimi sanıyorsun dedim telefonunu siliyorum diyerek kapattım. Ve üzerine kesinlikle herhangi bir arama yapmadım bu güne kadar sicilim temiz. Ekimde 2013 duruşma var eşimle aram bozuldu iş yerinde huzursuzum uyku uyuyamıyorum.

Lütfen Bana Sonucun Ne olabiliceni ve ne yapmam gerektiği konusunda bilgi sahibi olan yetkili birisi cevap verirse sevinirim iyi çalışmalar…

Hukuki NET Güncel Haber

Asliye ve Sulh hukuk Mahkemesi (Suç Şantaj) konulu yargıtay kararı ara
    Asliye ve Sulh hukuk Mahkemesi (Suç Şantaj) konulu hukuk haber
    Konu mgkino tarafından (31-08-2013 Saat 21:39:27 ) de değiştirilmiştir. Sebep: düzenleme

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Asliye ve Sulh hukuk Mahkemesi (Suç Şantaj)

Mağdur ve şüpheli arasında yapılan konuşmaların ne olduğunu ne biz ne de savcılık bilmemekte ve bilmeyecektir(Kişinin telefonu dinlenmiyorsa konuşmaların kayıtları tutulmaz).Burada karar hayatın normal akışına göre, hukuk ilkeleri içerisinde, suç ve suçlu konusunda uzman hukuk insanları tarafından verilecektir.

Şüpheli büyük bir çelişki olacak şekilde evli olduğu için gizli numaradan aradığını söylemiş, evli bir kişinin gece yarıları gizli numaradan defalarca birini araması, bu giriş gelişme sonuçla iddia ettiği sıradan konuşmaları yapmış olması hayatın akışına pek uymamakta.Çok yüksek ihtimal buradan şüpheliye bir ceza çıkar görüşündeyim.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bill187 anlattıklarım gayet net hayatın akışına uymuyor falan diyorsun. ki olay bu şekilde cevap için teşekkür ederim öncelikle ne yapmamı tavsiye edersin. yada ilgili bu konuda bilgisi olan arkadaşlar ne önerir.? ayrıca bu konuyu bi tanıdık sayesinde yanıma gelen başka bir ilin cumhuriyet savcısı baktı burada yazan iddanameyi oda okudu ve avukat bile tutmana gerek yok %90 berat dedi...

- - - Updated - - -

Bu arada bil yanlışlıkla 4 4 kez arama yazmışım o sadece 4 arama
    Konu mgkino tarafından (31-08-2013 Saat 00:00:25 ) de değiştirilmiştir. Sebep: eksik bilgi

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben olsam avukat tutardım.Davanın açılması talep eden zaten savcılık.Bir şey çıkmayacağını düşünseydi takipsizlik verirdi.Beraat çıkarsa da delil yetersizliğinden ve daha önce sicilin olmamasından ötürü hakim takdir yetkisiyle verir düşüncesindeyim.Onun dışında elbette masumiyet karinesi gereği msn konuşmalarından veya yazılı bir mesajdan suç unsuru olacak hiç bir şey çıkmaz ise gece yarıları numara gizleyerek bir gün 3 bir gün 4 kere olmak üzere yaptığın aramalar tek başına ceza alma durumunu oluşturmayabilir.İşin aslına bakarsan öyle de olması gerekir.Ama genede temyiz yolu açık cezanın da çıkabileceği bir durum var, umarım mağdur telefon konuşmalarına kulak misafiri olduğunu söyleyen birini mahkemeye şahit olarak göstermez.Bıçak sırtı bir durum.Ya ucundan beraat yada ucundan ceza.Benim şahsi kanaatim ceza çıkması şaşırtıcı olmaz.Hakim içinde zor bir dava olacak düşüncesindeyim.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

dediğin gibi talep eden savcılık ogün karakolda mağdurun dava açmadığı söylendi bana polis tarafından yani kamu davasına dönüşmüş benim buradan çıkardığım bu, tabi işin şu tarafıda var şahit falan diyorsun ama 9 ay sonra bir şahit çıkarıyorsa buda yalancı şahitten ibarettir delillerde böyle birşey yok bu güne kadar sonradan böyle birşeyin çıkması yalancı şahit olduğunu gösterir bunun yanında polis savunma alırken şunu söylemişti bana savcılık tarafından arama kararı istenmiş ve bunu kim bozdu bilmiyorum ama internette her yerde olabilecek bir fotoğaf yüzünden bu isteği bozmuşlar aramada yaplmadı yani... ama dediğim gibi kafam karıştı kararda ne çıkacağını kestiremiyorum.. Bill187 öğretmen olduğunu gördüm profilinde bu konular hakkında bilgin olduğunuda görüyorum ilgin için tekrar teşekkür ederim ekliycen birşey varsa dinlerim.. ama kesin ve net bilgi verecek avukat vs.. gibi bi arkadaş varsa memnun olucam.
    Konu mgkino tarafından (31-08-2013 Saat 01:07:39 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Bill187 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    evli bir kişinin gece yarıları gizli numaradan defalarca birini araması, bu giriş gelişme sonuçla iddia ettiği sıradan konuşmaları yapmış olması hayatın akışına pek uymamakta.
    Tanımadığım birinden numaramı gizler miyim bilmiyorum ama, benzer bir iş yapıyor olsam benzer saatlerde aramak bana göre hayatın genel akışına hiç de aykırı değil. Siz bile b mesajı çok daha geç saatte yazmışsınız.
    Ancak ben başka yere takıldım. Karşı tarafın böyle bir iftirada bulunmakla ne gibi bir kazancı olabilir? Örneğin ücret anlaşılsa ve bunu ödememek için bu yola başvursa, anlaşılabilir. Ancak görünüşe göre alacak verecek de yok. Bitmiş bir iş için bir kadın neden böyle bir iftirada bulunabilir ki?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın senoleker, böyle dava konusu olmuş, birbirini tanımayan bir kadın ve erkeğin arasında geçen ve ciddi suçlamalar içeren olayın oluş saatiyle benim yıllardır iştirak ettiğim forumumuzda açık kimliğimle yazdığım fikirlerimin saatini kıyaslamanız beni baya şaşırttı.Yani sizin fikir ve mantığınıza güvenen ve yorumlarınızı takip eden bir forumdaşınızım lakin kusura bakmayın ama biraz kel alaka gibi geldi bana.Genede bakış açınıza saygı duymaktayım.

Konuya dönersek; Olayın normal hayatın akışına aykırı olabilecek kısımlarında da zaten bir bütünü kastetmiştim.

-Bu kadar geç saate üst üste aramalar

-Evliliğine verdiği önemi vurgulayan ve bu hassasiyetinden ötürü numara gizleyen kişinin gece yarıları defalarca başka bir bayanı araması çelişkisi

-Karşı tarafın talepleri olduğu iddia edilirken(bayanın yadım istemesi) karşı tarafın aramasının akla mantığa yatkın olması

-Bayanın durup dururken neden kendine yardım eden bir kişiye bu iftirayı attığı vs.

gibi soru işaretleri var.Ancak bende düşünüyorum ki bu soru işaretleri sicili temiz bir kişinin tek başına ceza almasına yetmemeli.Ancak kadınları koruma konusunda hassaslaşan hukuk sistemimizden de biz ceza çıkması da dediğim gibi çok uzak bir ihtimal değil.Görüşlerim bunlardan ibaret.İyi forumlar..

Nerede
    İzmir
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sitede bulunan bu branşta öğretim gören arkadaşlar yada avukatlar Bilgi verirse sevinirim. Konu hakkında fikir beyan edecek yok mu? Güncel...
    Konu mgkino tarafından (01-09-2013 Saat 01:57:22 ) de değiştirilmiştir. Sebep: düzenleme

Nerede
    kocaeli
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

değerli hukukçular benimde buna benzer bir sorum olacak 2003 yılında aldığım bir para cezası 5 sene sicilimde durdu ve sonra sildirdim şu anda yargıtayda hem basit tehditten 1 yıl 4 ay cezam var hemde hafif yaralamadan 3 ay var ve ayrıca şu anda şantajdan ekimde mahkemem var şu anda sicilim temiz bu davada hakim karar aşamasında daha önceki sabıkadan falan derken sicilemi bakıyor arşiv kaydınamı ? eğer arşiv kaydına bakıyorsa islah olmamış dermi? yok sicile bakıyorsa cezamın ust sınırı 3 yıl yanlıs noktalar var ve bunlara direneceğim fakat bazı noktalar doğrudur bunları kabullenip pişman olduğumu belirteceğim sizce pişman olmam sabıkamın olmaması falan filan ortalama cezayı 2 seneden aşağıya düşürürmü ? ve karar sonunda tabiki hakimin kanaatine bağlı fakat adli sicilim temiz olduğu için cezamı ertelermi yada hagb kararı verilirmi ? son olarakda yargıtaydaki dosyalarım bu davayı etkilermi karsı taraf bu adam sucludur yargıtayda dosyaları vardır falan demedı ve bu davayla alakasız dosyalar lütfen yardımcı olun şimdiden herkeze teşekkür ederim

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

santaj mahkemesinde suphelinin durumu

Tehdit şantaj suçunun kamu davasına dönüşmesi

şantaj mahkemesi

tck 1072 madde kapsamındaki sikayetler dava olur mu

Asli ceza mahkemesi 1072 431 ve 53 maddeleri ne ceza karla sonuçlanır

şantajdan mahkeme kararı

Türk Ceza kanunun 1072 431 ve 53 maddeleri

facebook avukat alakasız santaj

mahkemeye konu olan santaj

tck 1071 531

TCK 1071 531 nedir

tck 1072 delaletiyle 1071 531

tck 1071 531 maddesi

tck da cinsel icerikli mesajlar www.hukuki.net

170.2 maddesi

Kamu davası şantaj 1072 431 53 maddeleri ne ceza verir

Türk ceza kanunu 1072 431 ve 53 maddeleri

santajmahkemesi

tck 1071 53

asliye ceza mahlemesinde durusmam var sicilim temi

Mahkemedeki duruşmamın sebibini ögrenme

santaj tehtid sicil temiz

tanimadigim birisini arardim suc mu

santaj mahkeme

Gaziantep 12 asliye ceza mah 27 01 2015 tarihli duruşmamın sonucunu öğrenmek istiyorum

Forum