Geçenlerde postacı kapıya haciz öncesi son ihtar mektubu bırakmış. Avukatlık bürosundan geliyor taahhütlü bile değil. Aradım büroyu borcun kaynağını sordum Evdizden 10 yıl önce ki bir alışverişimden ödenmemiş borcum olduğunu belirttiler. Ben neler aldığımı biliyorum ama yinede detay istedim ve aldığım diğer şeylerin yanında çok ucuza aldığımı hatırladığım perdelerin 423 lira olduğunu öğrendim. Buradan kalan 350 TL artı faizler ve avukatlık masrafları talep ediliyor. Ben de ödemeleri yaptığımı ve rakamda bir yanlışlık olduğunu ama yinede imzaladığım sözleşmeyi mailime göndermelerini yanlışlıkla da olsa böyle bir rakamı imzaladıysam ödeme yapacağımı söyledim. Bunun üzerine avukat olduğunu söyleyen bayan açtı ağzını yumdu gözünü. son olarak da borcunu takip etseydin sana sözleşme falan göndermiyorum yarın evde ol haciz gelecek diyerek kapattı.ertesi gün haciz gelmedi 3 gün sonra aradı özürlü çocuğumun eğitimi için bulunduğu ortamda on yıl önceki soy ismimle hitap etti bende uygun olmadığım için yanlış numara diyerek kapattım.Mesaj atmış bunun üzerine geliyoruz evde değilseniz çilingir marifeti ile kapınızı açacağız diye.Bende eve dönmüş olduğum için evdeyim çocuk uyumadan gelin bekliyorum diye cevap yazdım.Bunun üzerine aradı evde olduğum için açtım yine bir sürü fırçaladı.Bende gelecekseniz gelin evdeyim dedim.

Sonuç olarak hakkımda herhangi bir icra takibi yokken sanırım eve hacze gelebiliyorlar. Yasal herhangi bir tebligat yapmaları gerekir mi yoksa bu mektup ve sms bilgilendirme ile haciz yapabilirler mi? Yine de ne yapmam gerekir borç benimse ödemek istiyorum ama yokuşa sürüyor sebebi ne olabilir? Evimin bir odasında eşimin çalıştığı firmaya ait mal ve mobilyalar(bir dolap ve bir masa) var. Bu malların hepsi faturalı, mobilya faturaları ise şirkette mevcut. Bunları alabilirler mi. Ben bu borcu haciz gelmeden ödeyemez miyim? Sözleşmeyi haciz gelmeden görme hakkım yok mudur?

Yardımınız için peşinen teşekkür ederim.