Arabuluculuk eğitimi - Arabuluculuk Sertifika Programı:

Ankara - Türkiye Barolar Birliği Başkanlığınca
, Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi işbirliği ile verilecek olan Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Eğitim Programının birinci grubu 20 Temmuz 2013 tarihinde, ikinci ve üçüncü grupları ise 22 Temmuz 2013 tarihinde eğitime başlayacaktır.

Arabuluculuk eğitimi için başlangıç olarak ayrıntıları aşağıda belirlenen biçimde üç grup açılmış olup, kayıt şartları ve kurallar aşağıda açıklanmıştır :

1. Her gurubun kontenjanı 25 kişi ile sınırlıdır.
  2. Arabuluculuk Eğitimleri TBB Hizmet binasında yapılacaktır.
  3. Mevzuat gereğince arabulculuk eğitim programına katılmak için beş yıllık mesleki kıdeme sahip olmak gereklidir.
  4. Eğitime devam etme zorunluluğu vardır.
  5. Derslerin 1/12 sine devam etmeyen kursiyerlerin arabuluculuk eğitim programı ile ilişiği kesilecektir.
  6. Gruplara başvuru sırasına göre kayıt alınacak ve gelen talebe göre yeni gruplar açılacaktır.
  7. Eğitim süresi 65 saat ve eğitim ücreti; yemek, ikramlar ve KDV dahil 1400 TL olarak belirlenmiştir.
  8. Eğitime katılmak isteyen avukatların ekteki formu doldurarak 0312 220 10 16 numaralı faksa, banka dekontu ile birlikte göndermeleri gerekmektedir.

Arabuluculuk Eğitim Grupları:

• Grup 1: (Hafta İçi Gündüz) 22 Temmuz 2013 tarihinde başlayacaktır. Hafta içi her gün 08:30-16:30 saatleri arasında toplam 9 gün eğitim verilecektir.
  • Grup 2: (Hafta içi Akşam) 22 Temmuz 2013 tarihinde başlayacaktır. Hafta içi her gün 17:30-21:45 saatleri arasında toplam 12 gün eğitim verilecektir.
  • Grup 3: (Hafta Sonu Gündüz) 20 Temmuz tarihinde başlayacaktır. Cumartesi ve Pazar günleri 10:00-18:00 saatleri arasında toplam 8 gün eğitim verilecektir.

HUKUK UYUŞMAZLIKLARINDA ARABULUCULUK EĞİTİM PROGRAMI KATILIM FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Arabuluculuk hakkında ayrıntılı bilgi almak için arabulucu.com sitesini inceleyiniz.