Üstadlar merhaba;

Geçen ay bir ev yaptırdık. Bugün evi teslim alırken bir sorun yaşadık. Şimdi şöyle bir sorun var. Evi yaptırırken sözleşme yaptık ancak şu şekilde. Üsküdarda hacı abiye yapacak olduğumuz tadilatın sözleşmesi normal kalemle yazılmış bir şekilde;

İşte madde madde sıralı xxx yapılacak, yyy yapılacak vs diye altta da babamın ve karşı şahsın imzası var. Ancak evin ne adresi yazıyor. Ne daire babamın üzerine.

Neyse konuya geleyim biz adama 3 er bin olmak üzere 4 kez odeme yaptık, 12.000 lira. son olarak da 3000 odememız kalmıştı ama adam bizden masraf cıktıgını ve 4000 vermemiz gerektıgını soyluyor. Bu masrafın 300 tlsi bize ait onu zaten vermıstık neyse paranın tamamını odedıkten sonra bize 900 lira daha para çıkardı bu adam. Yok efendim mahkemeye veririm avukatımı çağaracam falan diye sabahın köründe kapıya dayandı bişey yapabilecekmiş gibi Allah'tan evde ben vardım çıktım dışarıya beni görünce tırstı arkadaş sesi kesildi polisi aradı. Sonra polis gelmeden kaçıp gitti polis geldi olayı dınledı bısey olursa ararsınız dedi gitti.
Şimdi tekrar babamı arıyormuş avukatıma haber verdim falan diye. Aradım buna ne istiyosun dedim, arkadaşın Türkçesi de bir hayli bozuk olduğundan dediginden pek birşey anlamadım ve git nereye veriyosan ver dedim. Vermezsen adam değilsin diye de ekledim.

Neyse şimdi babamlar ödeme yaptıklarına dair herhangi bir imza vs almamışlar. Ama ortada ilk başta imzalanan kağıtlar var biri bizde biride bu adamda.
Ama herhangi bir adres vs yok. Artı evde babamın üzerine değil zaten.

Şimdi bu ahlaksız diyelim ki dava açtı bu noter onayı vs olmayan kagıtların bır gecerlılıgı var mıdır acaba ?

Ayrıca bu adam sabahın korunde eve gelip açın kapıyı o banyonun dolaplarını kıracam vs bagara bagara butun mahalleyı ayaga kaldırdı tum mahallelide şahit olaya.
Buna karşılık dava açmamız söz konusu mudur ? Sonuç olarak haneye tecavüze girmez mi ?

Artı olarak Cumhuriyet savcısı ve oğlu benim üniversiteden arkadaşım . Oğluda şimdi savcı oldu babasıda cumhurıyet savcısı onlara bu sekılde bır olayı ıntıkal ettırmek istemiyorum ancak bır sorun olursa onlara danısacagım. Sizce bu kagıtların geçerliliği nedir acaba ?
+ olarak bahsettiğim üzere haneye tecavuze girer mi bahsettiğim olay.

Cevaplarınız için şimdiden tesekkurler.