+ Konuyu Yanıtla
1 den 6´e kadar toplam 6 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Hakaret davası açsam kazanıp, tazminat alabilir miyim. "CUCUK BEYİNLİ, DÜZENBAZ,SİLİK KİŞİLİKLİ" hakaret mi ?

Öncelikle herkese selamlar,

Sorumu sormadan önce olayın gelişmesini anlatmakta fayda görüyorum. 15/09/2012 tarihinde iş alacağımız taşeron bir firmayla bir yapının onarımı konusunda anlaştık, el sıkıştık. 10/02/2013 tarihinde de iş teslim tarihleridir. Bu süre zarfında 4 farklı yapıda iş yapılmış olup hepsi bina sahiplerine teslim edilmiştir. Muhatabımın işler süresince hiçbir ödemeyi zamanında yapmaması ve hatta çok geç ve yetersiz meblağlarda yapmasından ötürü kendisine sırasıyla; onunla bir daha çalışmamayı düşündüğümü, onunla bir daha çalışmayacağımı ve nihayetinde kesinlikle onunla hiçbir işte birlikte yer almayacağımı söyledim. Bu süreç içerisinde defalarca beni ikna etmek için benimle konuştu ve her defasında " Önceliğimiz çalışanların ve malzemecilerin ödemelerini zamanında yapmamız gerektiği, en son bizim haklarımızı almamız gerektiğini ve aksi hallerde bu işlerin hem hoş olmayacağını hemde sonunun olmadığını ikaz ettim. Ama her defasında kendi payını ilk alması ve çalışanlarımızı mağdur etmesinden dolayı hiç bir ödemeyi zamanında yapmamasından dolayı kararıma sadık kaldım ve kendisinin anlaşmış olduğu yeni işleri yapmayı, onunla çalışmayı reddettim. Bu arada zaman ilerlemekteydi ve ben kendi çalışanlarımın ödemelerini mümkün mertebe yapmama rağmen, muhatabımdan bir türlü ödeme alamıyordum. 1. hafta, 2. hafta derken birde baktık 12. haftaya gelmişiz ve hala ödeme almak için oyalanıyoruz ve her defasında bu cuma ödemeyi yapacağım dediğinden biz de sorumlu olduğumuz çalışan ve alacaklı larımıza yalancı çıkıyorduk. 12. haftada içimden bildiğim ve emin olduğum, lakin delilim olmayan "Acaba paraları aldı da bize almadım mı diyor" diye düşünürken bunun "Abi vereyim telefonlarını ara sor almadım, beni de erteliyorlar" sözü aklıma geldi ve kalktım iş yaptığımız yerlere gidip sordum. Verilen cevaplarda hesapların kapatılmadığını ancak; Mesela tüm işçi ücretleri + Malzemeler + giderleri benim ödemem kaydıyla benim almam da mutabık olduğumuz rakam 5000 TL. ise, onun bina sahipleriyle 10 -12000 TL. ler de anlaştığını ve paranın %90 ını aldığını öğrendim. Yani aslında İşi yapan bizim fiyatımızın fiyatı üzerine %15 -20 kendi hakkını eklediğini söylerken, aslında %100-ve üzeri kar ekliyormuş ve bizim için alınması gerekli paraları da almış olmasına karşılık bize ödeme yapmıyormuş. Yani "Alamadığım için ödeyemiyorum" sözü yalandı ve bunu aynı zaman diliminde 4 işte birden yapıyordu. ( Şimdi içinizden "Onun aldığı sizi ilgilendirmez" diye düşünenleriniz olabilir. Aslında bende böyle düşünüyorum. Lakin bizi rahatsız eden işin yapılması için gerekli ödemelerin bize yapılmıyor olması ve bizim işi yürütmek için bankalardan kredi çeker duruma düşüyor olmamız ve aslında bina sahiplerinin gerekli ödemeleri yapıyor olmasıydı." Vel hasıl Kendisine onunla birdaha çalışmayacağımız söylendi, ısrarlarına rağmen işler teslim edilir edilmez kendisi ile bir daha iş yapılmayacağı sebepleriyle anlatıldı.
    ŞİMDİ GELELİM HAKARET FASLINA;

12. Haftadan ve işlerin tesliminden sonra hala ödeme yapmaması üzerine son teslim edilen ve bizim alacağımızı karşılayacak kadar bir ödemesi kalan bina sahibine gidip; "Biz bu şahıstan para alamıyoruz ve bu arada öğrendik ki diğer çalıştığımız yerlerden ödeme almasına rağmen bize ödeme yapmıyor ve almadım diyor. yani lütfen ödemenizi bizim yanımızda yapın da bizi daha fazla peşinde koşturmasın, bizi oyalamasın dedik. İşte her şey o zaman değişti.
    Ayrıca bu son yapıda binaya farklı bir konuda getirdiği cephe kumlamacıları da, tarihi yapıya epey bir zarar vermişlerdi ve benim uyarımla durmuş olayın üzerini örtmek için başka yollara baş vurmuş ve yine yapıya zarar verir şekilde boyayarak olayı kimseye duyurmadan kapatmışlardı. Sorduğumda şimdi olay duyulmasın, paraya ihtiyacımız var paramızı alalım sonra düzeltiriz demişlerdi... Bu son süreçte kızgınlığım la ve artık telefonlarımıza dahi çıkmaması sonucu olayı ona işi veren mimarlık bürosuna anlatmak ve haberdar etmek durumunda kaldım. Bu satten sonra yine telefon açmadı ama mesajlar atarak bana hakaretler etmeye devam etti. Taki; "Bak Mehmet, ben sana hala azımı açıp rencide edici bir laf söylemezken, sen dava konusu laflar ediyor beni rencide ediyorsun" dedim ve zaten o saatten sonra 16. haftadayız ve hala para filan alamadık.

TELEFONUMA ATTIĞI MESAJLARDA;

Senin beceriksizliğine ramen
    sen hiç SÖZÜNÜ TUTMADIN ve ADAM HİÇ OLMADIN.
    kendin yaptın allah ından bul
    müslüman geçinen ama alakası olmayan birisin. yazıklar olsun

demekki beceremedin
    iftira atmak günahtır senin o dilinden düşürmediğin ama layık olmadığındinimizde
    namaz kılıp HAİNLİK YAPMAK ancak senin gibi sahte müslümanlara yakışır.

senin gibi takiyye yapanlar allahtan bulacaklar layıgını.
    SIKIŞINCA YAPMAYACAĞIN PİSLİK YOK

ADAM OL bekle al paranı.

allahından bul.

söz erdemdir ama sen değil.insanları tehdit eden ve zor duruma düşürendir asıl yamyamdır.

senin için herkes bela okuyor onutma.yanında kimse kalmamış zaten.yazık sana.

hak grup parasında gözün var. seni elli kez satın alırlar.
    SENİN SİLİK KİŞİLİĞİN le işin zor.

Yanındaki herkes benden iş bekliyor.bunuda iyi bil.

Benim hakkım sözleşmelerim var. hak ettiğimi alırım.ve sana olan vereceğimizide sadaka olarak magdur ettiğin adamlarına veririz.

Yapacağın pislikten emindim zaten. sadece seni sana anlatıyorum DÜZENBAZ.
    CUCUK BEYİNLİ kendi yaptıgın işi kendini şikayet ediyorsun.
    sanatkar olsaydında yanlış işler yapmasaydın.

Bugün tarihli siteni kopyaladım.resmi olarak benim olan işleri sitende yayınlamaktan suç duyurusunda bulunayım da senden tazminat alayım.kafan basıyorsa ne oldugunu anlarsın.

nekadar para ödeyeceğini düşün ve partini yap hadi bakalım.
    kes bir de kdv lerini vede vergisini öde. sözleşmelerini de ekle.

ŞİMDİ BU SÖZLERDEN DOLAYI "HAKARET VE TAZMİNAT DAVASI" AÇABİLİR MİYİM?

BİZ FATURALARIMIZI KESELİ 1,5 AY OLDU VE NE İŞİN, NEDE KDV ÖDEMESİ ALAMADIK. BUNLAR İÇİN NE ZAMAN NASIL DAVA AÇMALIYIM ?

Not; Tarihi binaya verilen zararlar için "Belediyeye" ve "2.Anıtlara" olay şikayet edilmiştir. Sanırım Ayrıca savcılığada durumu bildireceğim.

Hukuki NET Güncel Haber

Hakaret davası açsam kazanıp, tazminat alabilir miyim. "CUCUK BEYİNLİ, DÜZENBAZ,SİLİK KİŞİLİKLİ"  hakaret mi ? konulu yargıtay kararı ara
    Hakaret davası açsam kazanıp, tazminat alabilir miyim. "CUCUK BEYİNLİ, DÜZENBAZ,SİLİK KİŞİLİKLİ"  hakaret mi ? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Gaziantep
    İletiler
    288
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hakaret davası açsam kazanıp, tazminat alabilir miyim. "CUCUK BEYİNLİ, DÜZENBAZ,SİLİK KİŞİLİKLİ" hakaret mi ?

Hakaret davasını siz açamazsınız, elinizdeki kayıtlarla suç duyurusunda bulunursunuz, ceza davası olacağı için savcılık soruşturur, gerek görülürse iddianame hazırlanıp mahkemeye sunulur, onlar da iddianameyi kabul eder. Önce hakaret davası açılmalı ki tazminat kazanılabilsin. Anlaşıldığı kadarıyla suç sabit görünüyor, ceza alacağı kesin lakin tazminat olarak fazla birşey beklemeyin. Sizi telefonla(sms) küçük düşürdüğü için etki alanı kısıtlı, sembolik bir tazminat olma ihtimali yüksek.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hakaret davası açsam kazanıp, tazminat alabilir miyim. "CUCUK BEYİNLİ, DÜZENBAZ,SİLİK KİŞİLİKLİ" hakaret mi ?

Yanıt için teşekkür ederim. Peki nasıl yapmalıyım. Telefonu bir notere getirip tasdik ettirip savcılığa öylemi gideyim. yanımda hangi evraklar olmalı ?

Nerede
    Sivas
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba. Bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. Facebook üzerinden bir bayan arkadaş sürekli eşime mesaj atıyordu. Bu durum hoşuma gitmedi sahte bir profil açıp bayan arkadaşa mesaj attım içeriği kötü olmayan bir mesaj bayan hemen engelledi beni. Aradan 5 gün geçti başka bir profil açmış bana mesaj attı cevap vermedim. Bayanın attığı mesajdan 4 gün sonra bana beyinsiz diye mesaj atmış normalde üzülüp takmam kafama ama bozuldum. Bes aylık bebeğim var ve sadece beni emerek besleniyor o gün sütümün kesildiği fark ettim 2 gün sütüm gelsin diye cabaladım. Gelmedi. O sinirle ben de o bayana küfürlü bir mesaj yazdım. Beni dava edeceğini söyledi. Milim milim gelen sütüm tamamen gitti. Ne kadar ceza alırım?

Ayrıca esim ona cevap vermemiş mesaj bölümüne günlük bakarım. 3 farklı isimle profil açıp eşimle konuşmaya çalışmış.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Bda rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    .......Bu durum hoşuma gitmedi sahte bir profil açıp bayan arkadaşa mesaj attım......... O sinirle ben de o bayana küfürlü bir mesaj yazdım. Beni dava edeceğini söyledi. ......... Ne kadar ceza alırım?......
    Karşı taraf tahrik eden bir tutum izlediğiniz ortada, eşinize mesaj attı ise bu problemi eşinizle konuşup eşinizin çözmesini sağlayabilirdiniz, siz sahte profille karşı tarafa saldırıp tahrik etmişsiniz... Daha sonra bir de küfürlü mesaj yazmışsınız, karşı tarafın size küfrünü yazmışsınız ama sizin küfrünüzün derecesi ve ne olduğu belli değil. Yasaların suç sayacağı bir hakaret ise hakkınızda dava açarsa karşı taraf, ceza alırsınız. Ne kadar ceza alacağınız ettiğiniz küfrün içeriği ile ve karşı tarafın yaşadığı elem ve ızdırap ile orantılıdır.
    Geçmiş olsun.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    83
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

arkadaslar ben bir konu yazıp danısmak istiyorum herkesin görebileecgi nasıl yazıcam sorumu yenı uye oldum

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hakaret davası tazminat miktarı

namus davası nasıl açılır

hakaret davasında tazminat

hakaret sucuna tazminat cezasi acilirmiiftira atana tazminat davası açsam kazanırmıyımhakaret davasi ve tazminatnamus hakaret davasıtoplum icinde hakaret davasında kazanilan tazminat tutari ne kadarnamus davası dilekçesiiftira atan kimseye mana tazminat acabilirmiyimenistem iftira atti hakaret davasi acabilirmyimesimden tazminat kazandim nasil alirimkomsum hakaret etti dava acabilirimmihakaret davası cezalarısahtekar hakaret midirfacebookta hakaret davasi kazanan var mibir miras davasini kazanmak icinnamus davasi nasil aciliris yerinde hakaret ve topl icinde rencide edildim tazminat alirmiyimhakaretten dolayı tazminat davasıpislik hakaret midirhakaretyanlis anlamadan dolayi komsum bana hakaret etti maddi tazminat acabilirmiyimnamusa atilan iftiranin para cezasi nekadar tazminatbana iftira atan komsuma nadil basina bela gelmesi
Forum