Herkese merhaba ve iyi akşamlar;
Bundan 6 ay öncesi bir anlık öfkeyle sahte hesap açarak bir kişiye mesaj yoluyla 2 adet msj atmıştım(hakaret ve küfür ettim)daha sonradan pişman olup bu hesabı sildim şuan aramalarda gözükmüyor hesap.Msjı attığım kişi savcılığa şikayette bulunduysa ip nin tespit edilme durumu varmı?Türkiyede sunucusu olan bir sitede yada forum üzerinden hakaret vs durumunda şikayetlerde site yönetimine sorularak ip lerin 1-2 ay gibi kısa sürede tespit ettirilerek dava açıldığını biliyorum,sunucuları yurtdışında olan sitelerde durum nasıl işliyor?Duyumlarım ve internette makaleleri okuduğum kadarıyla Abd tabanlı siteler çok büyük suçlar haricinde ip bilgilerini vermiyor diye biliyorum,bu doğrumudur?1-2 ay öncesi bilişim davalarına bakan bir avukatada sormuştum bunu o kişide aynı şekilde facebook'un ip bilgisi paylaşmadığını ve maili falan karşı tarafa kaptırmadıysan yani profilde gözükmüyorsa bulunmaz diye söylemişti,bir arkadaşımında abisi emniyette onada sordurmuştum oda eğer başkasının faceine girildiyse son girilen ip ler bulunur,yada mail msn den falan msj ileti yazıldıysa tespit edilir ama facebook abd de kullanıcı gizlilik ilkeleri olduğundan böyle küfürdür vs dir ip vermiyor falan demiş.Konuyu fazla uzatmadan,face ip paylaşmıyorsa başka yollarla tespit edilme durumum varmı.Söylediğim gibi hesabı sildim ve üstünden yaklaşık 5 ay geçti,şikayetçi olunduysa bu sürede tespit edilirmiydi benim yaptığım?Yardımcı olursanız çok sevinirim,tedirginim bu ara.