İyi günler arkadaşlar,
Sitede çok araştırdım fakat benzer bir durum göremedim.
Bir ahbapımız ile iş yapmak üzere 38 dönüm arsa almak için girişimlerde bulunduk arsa 3 tapu ve bir çok hisseden oluşuyordu 28 dönümlük arsanın tapusunu damadının üzerine yaptık. Geriye kalan 10 dönümün 5 dönümün hisselerini satış vekaletname ile ben üzerime aldım, 5 dönümünü de ortağımın oğlu satış vekaletnamesi ile üzerine aldı fakat tapuya işletmedik, daha sonra aramızda anlaşmazlık çıkınca oğlu 5 dönüm arazinin satış vekaletnamesiyle bana satış vekaletnamesi verdi ve ona vekaletname veren kişinin vekaletnamesini de tedbir amaçlı elinden aldım ve 10 dönüm vekaletini elime almış oldum. Tapu dairesine gittiğimde vekaletnamenin iptal edildiğini öğrendim fakat elime herhangi bir tebligat gelmedi. Sonra yoğun görüşmeler sonucunda vekalet alamayacağımı anladım ve arsanın gerçek sahibine ulaştım. Olayın aslını anlattım ve kendisi de benden belli bir miktar para istedi, ona bu parayı verdim elinden de parayı aldığına dair imzalı kağıt aldım ve iki gün sonra tapu dairesine gittiğimde bu sefer bu satış vekaletnamesinin de iptal edildiğini öğrendim. Şu anda kendisine ulaşamıyorum

Bu durumda iki kez bedel ödediğim halde dolandırıldım ve hissenin sahibi olamadım mahkeme versem durum ne şekilde olur?
Elimde mal sahibinin ortağıma vermiş olduğu satış vekaleti var ve o vekaletname ye istinaden bana vermiş olduğu satış vekaletnamesi var, bir de son olarak arsa sahibinin bana verdiği satış vekaleti ve parayı elden aldığına dair imzalı kağıt var.

Cevaplarınızı bekliyorum.