Merhaba
Üniversite hastanesinde araştırma görevlisi olarak görev yaptığım sırada bir hasta yakınıyla olan tartışmamız sonucunda “görevi yaptırmamak için direnmek ve hakaret” nedeniyle başka bir araştırma görevlisi arkadaşım ve ben , hasta yakınından şikayetçi olduk. Karakolda ifadelerimiz alınmıştı ve şimdi Haziran ayında görev yaptığım ildeki asliye ceza mahkemesinde duruşma var.
Ancak aynı zamanda mayıs ayında da ikametgahımın bulunduğu ilde de duruşmam için tebligat gelmiş müşteki olarak( ikametgahım görev yaptığım ilde değildi).
Acaba neden iki tane duruşma görünüyor? Memleketimdeki duruşma ifademin alınması için mi?MEmleketimdeki duruşmada ifade vermem yeterli mi? Olayın geçtiği ildeki duruşmaya katılma zorunluluğum kalkar mı?
Ancak şöyle bir durum var ben şikayetimden vazgeçmek istiyorum. Şu aşamada vazgeçersem bana herhangi bir masrafı olur mu? Müşteki olarak iki kişi olduğumuz için ikimizin de vazgeçmesi mi gerekiyor ? Yani arkadaşım vazgeçmezse bu sefer ben tanık olarak mı mahkemeye çıkarım? Mahkeme ücretleri bu olayın hangi aşamasında ödeniyor?
Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.