Merhaba.Şubat ayında Kamu Personeli Dil Sınavı (KPDS-YDS) için Bakırköy'de bir dershaneye yazıldım.2400 TL karşılığı senet imzaladım.Birkaç gün sonra eğitimcilerin verimli olamadığını düşünerek kaydımı silmek istedim ve kuruma kaydımın silinmesi ile senetlerimin tarafıma iadesi için bir dilekçe yazdım.Kurs yönetimi zorluk çıkardı.Ben de mahkemeye başvuracağımı söyleyerek bugün buraya gelip dilekçeyle başvurduğuma dair dilekçeyi işleme aldığınızı gösterir bir kaşe ya da imza istedim.Böyle bir yetkileri olmadığını söylediler.Biraz zorlamayla kurum müdürünün el yazısıyla dilekçeye evrak kayıt numarası aldım.Sonra bunu dosyama ekleyerek Bakırköy Tüketici Mahkemesi'ne başvurdum.

İlk başlarda Avukat olmadan götürmeyi düşündüğüm davayı,iş yoğunluğum nedeniyle Avukat tutmaya karar verdim.Avukatla yapmış olduğum görüşmede davayı %90 ihtimalle kazanacağımızı,görülen zaman kaybı ve yıpranma payı olarak da 1000 TL manevi tazminat davası açacağını söyledi.Avukatın benden istediği miktar ise 1500 lira.Benim aklıma takılan davanın toplam yekünü 2400 TL olduğu için davayı kazandığım takdirde karşı taraf avukatlık masrafı olan ücretin tamamını mı yoksa Tüketici Mahkemesi avukatlık ücreti olan 660 TL mi ödenir?