Sayın yetkili, sorumu sormadan evvel sitede uzunca bir süre arama yaptım ancak yanıtını ve bu başlığın açılması gereken forumu bulamadığım için bana en olabilir gelen bu sayfadan sorumu iletmek istedim. Yanıt verebilirseniz çok memnun olurum. Sorum şöyle; Adres Kayıt Sistemi'nde kendi mülküm olan adreste kayıtlı görünüyorum, ama kızımla beraber kira ile tuttuğumuz ve çoklukla kızımın, aradabir benim de kızımla kaldığımız başka bir adresim daha var.
Kanuna göre;
4721 sayılı Türk Medeni Kanunu ile 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun ilgili hükümlerinde, yerleşim yeri adresi ”sürekli kalma niyetiyle oturulan yer”, diğer adres ise “yerleşim yeri adresi dışında kalan yerler” olarak tanımlanmıştır."" denmekle beraber "diğer adres kavramı sadece yazlık, kışlık ve ikinci konut gibi yine mülkiyet gerektiren bir kavram mıdır? yoksa kiralık daire ikinci konut olarak diğer adres kavramına girer mi?, yani kızım ve ben kendi mülküm olan daireyi adres olarak gösterip, kiralık daireyi beyan zorunluğu olmayan diğer adres kapsamında kullanabilir miyiz? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.