Merhabalar
ekim 2011 yılında ford fiesta marka araç aldım km olarak 89000 de idi. Bir internet sitesinde ilanı görerek satıcı ile irtibata geçtim ve arabayı 10 ekim 2011 tarihinde aldım 4 nisan 2012 yılında aracımı muayeneye götürdüm aracım muayeneye 92000km de girdi muayene belgesi elimde.daha bir kaç güne kadar aracımı ilan ile satışa sundum.bir arkadaşım aracımı almak istedi ve anlaştık derken 5664 sms servisinde aracımın 2010 yılında 123000 de muayeneye girdiğini 2012 yılında 93000 de muayene girdiğinin bilgisi bulunmakta olduğunda aracımı satamadım.satın aldığım kişiyi aradığımda kendisinin birşey yapmadığını söylüyor.Ford servisini ile görüştüğümde km düşürme olayının ispatlanamayacağı bilgisini aldım.Ondan sonra tüv muayene istasyonu ile görüştüm yanlış yazılma olasılığı varmı diye olabilir dediler ama tüv ün sitesinde yazılanlara göre araç muayene istasyonunda araç muayeneden çıktıktan sonra belgelerini kontrol etmelerini varsa yanlışlık çıkmadan düzelttirmelerini.çıktıktan sonra tüm sorumluluğun araç muyene giden kişide olduğu bildirilmekte.Bende düzeltilmediğine göre km olayının doğrulugundan şüpelendim.suan elimde 2012 yılına ait muayene belgesi,2011 yılında araç sahibinin verdiği ilan vede birde yanımda satın alamay gittiğimiz 2 arkadaşımın şahitliği kanıt olarak elimde.2010 yılında ki 123000 de muayeneye girdiğinide tüvden ispat edebiliyorum.2012 yılında aracımda ufak bir kaza var.ben aracı satan kişi ile görüştüğümde 18100 tl ye ondan aldığımı aracı gelip almasını istedim.benim aracı kullandığımı kaza yaptıgımı bahane ederek almak istemediğini.
kendisini mahkemeye vermek istediğimi söylediğimde kime istersen ver dediğini söyledi ve ayrıca mahkemede aracı bilir lişi ile değerinde alacagını söyledi(yani düşük değerde 16000 veya 16500 gibi).ayrıca kendisinin iddaa ettiğinine göre araç tüvde yanlış yazılmış.ben kendisine niye itiraz etmedin diye sorduğumda ,sana niye daha önce 123000 de şimdi niye 92000 diye söylemediler diyor.
aracı satan kişi bir galerici ve ben bunu sonradan öğrendim.Kendisi arabayı aldığım zaman Elektrikçi olduğunu iddaa etti.
Şimdi ben bu şahsı dava etmek istiyorum ne gibi sonuç alırım