+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 24 ileti bulundu.

Konu: Yarım Kalan Cumhuriyet devrimi

Yarım Kalan Cumhuriyet devrimi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Yarım Kalan Cumhuriyet devrimi

Devrim duraklama dönemine girdi devrimcilere kal geldi

Hukuki NET Güncel Haber

Yarım Kalan Cumhuriyet devrimi konulu yargıtay kararı ara
    Yarım Kalan Cumhuriyet devrimi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ANKARA
    İletiler
    103
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yarım kalan tek devrim kalmıştı.O da islamiyeti anadolu topraklarından silmekti.O da olmadı.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Engin Oğuz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Devrim duraklama dönemine girdi devrimcilere kal geldi
    Ağır tahrik

Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı istanbul since 1453 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yarım kalan tek devrim kalmıştı.O da islamiyeti anadolu topraklarından silmekti.O da olmadı.
    Hassas konulara girmişiz islam hukukunda uzmanız galiba!
    Bir dine en büyük zararı ataistler değil din mensupları verir üzücü değil mi?

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle Nazım Hikmet Ran komünist değil sosyalist tir. Aradaki farkı bilmiyorsak boş boş konuşmamak gerekir .

İkinci olarak Türkiyede şu çok iyi bilinir ki turancılar, ırkçılar,irticailer, yobazlar, faşistler bir düşünceyi, bir adamı kötülemek istediler mi: `böyle düşünmek komünistliktir, bu adam komünisttir!' diye yaygarayı basıyorlar. Türk burjuvasinin gerici çevreleri, çiftlik sahipleri,insanlarımızı dinde varmış gibi yalan söyleyerek kandıranlar, köy ağaları da öyle, menfaatlerine zarar verebilecek her harekete, her isteğe: `bu komünistliktir!' damgasını vuruyorlar. Şimdilerde iyice dinci oyunlarıyla halkın saf duygularını sömüren aşağılık tipler gerçekleri söyleyenleri hemen dinsiz , şaşırmış olarak nitelemekten çekinmiyorlar. Eskidende zaten kominist derken komünizmin ne olduğunu bile bilmeden ''kişiyi dini olarak aşağılamak için ''kullanılırdı... Özetle komünist diyenler genelde kavramları bilmeyenler arasından çıkar.

Üçüncü olarak ''yarım kalan''dan benim anladığım aslında kanunlarda olupta uygulanmayan hükümler olabilir. Kubilay olayında yaşadıklarımız Bursa nutkuna konu olan olaylar konya yobazlık mitingleri bunun göstergesidir. Çağdışı kalmış zihniyetlerin kendilerini çok üstün ve doğru görmeleri buna neden olabilir. Dinini bile bilmeyen amma dinden bahsedip duran kendisini en büyük dindar gören tipler olabilir. Bir konuda bilgisi olmadığı halde bol bol fikri olanlar olabilir... Her satırı buram buram hukuk kokan hukuki temellere göre yazı yazan birisine ''hukuku biliyor musun?'' diye sorulup biraz gırgır yanıt alınca hukukçu olmadığınız iddiam kanıtlandı diyen kişiler olabilir... İşin acısı işte bu kişiler kendilerini biliyor sanarak konuşan boşluklar olduklarının farkına varamazlar. İktidardaki zihniyete körü körüne inanmak böyle gariptir...yarım kalan belkide bunlardır..

Kaldıki bu ülkeye komünizm gelecekse getirmeye meraklı olanlarda bellidir... Onun için gelin en iyisi saçmalamayı bırakın derim ben... yobaz zihniyeti savunmakta ayrı bir meziyettir savunun sorun yok amma bunu bu Türkiye nin en büyük hukuk sitesinde yapmayın... Savunduğunuz zihniyetin ne mutlu Türküm diyemeyen zavallılık içinde olduğunu görün anlayın ona göre davranın... Atatük nefretini bayrak yapan aşağılık bir zihniyeti savunuyorsanızda bunun yeri burası değil öyle çok site var unutmayın

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Lightbulb Cevap: Yarım Kalan Cumhuriyet devrimi

Alıntı commodore1tr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

...
    Her satırı buram buram hukuk kokan hukuki temellere göre yazı yazan birisine ''hukuku biliyor musun?'' diye sorulup biraz gırgır yanıt alınca hukukçu olmadığınız iddiam kanıtlandı diyen kişiler olabilir... İşin acısı işte bu kişiler kendilerini biliyor sanarak konuşan boşluklar olduklarının farkına varamazlar. İktidardaki zihniyete körü körüne inanmak böyle gariptir...yarım kalan belkide bunlardır..

Kaldıki bu ülkeye komünizm gelecekse getirmeye meraklı olanlarda bellidir... Onun için gelin en iyisi saçmalamayı bırakın derim ben..
    Alıntı Atilda09 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Neyse en azından hukuk bilmediğiniz savım ispatlandı. Ne desem boş. Mesleğinin Doktorluk olmadığını, Deli doktoru tanımlaması ile PSİKİYATIRLARI aşağıladığınızı görüyorum.
    Sayın Arslan'dan "OLMADIĞINI OLDUĞUNU SANANLARIN TEDAVİYE İHTİYACI VARDIR"
    Geçmiş Olsun. Bu saatten sonra deliyle deli olmak bana düşmez.
    Sayın Commodore1tr;

Merhaba ilk desktop Pc'm CommodorePSII idi. Bu bağlamda nicknameinizin özel bir yeri var.

Yazınızın muhatabı belli olmadığı için sayın admin için yazdığım bir yazıdan ötürü üstteki yorumunuzu üzerime alındım. Ancak admin arkadaşın latıfe yapıp yapmadığını bilmiyorum. Eğer öyle ise üzülürüm.
    Diğer yorumlar beni ilgilendirmiyor diye düşünüyorum.
    Acı olan inananç kavramında aynı USUL-FURUĞun 1360 yılda 180 derecelik iki uca dönmüş ve kan davalı hale gelmiş olması gerçeğinin dışında her şey yalan.
    Sırf bu yüzden inanç sistemini sorgularım.
    Rahat olun. Ben bir yobaz olmadım. İnanç bağlamında yakın arkadaşlarım ATEİSTsin sen diyecek kadar acımazsızdırlar ama yinede İKTİDAR değiştirme şekline olan karşılığım dolayısı ile şimdi ERDOĞAN'ı destekliyorum.
    Yaptıklarına değil Ona karşı yapılanlar karşıyım. Belki de sizden daha çok iktidarın politikaları bana zarar verecek ama inanın bir CHP iktidarı veya eski ULUSALCI yapılanmanın şahsıma verdiği sıkıntılar AKP iktidarından az değildi.
    Neden biliyor musunuz? Adımdan ötürü, sırf aile profilimin özelliğinden dolayı.
    Anlayacağınız çemberlerin içinde değilseniz elipskenar dörtgenlerin icinde tecrit edilmiş olarak yaşama yaşamaya mahkumsunuz ülkemizde.
    Komünizm ile anlaşılan konusunda meraklanmayın ben ANARŞİT fikirliyim dediğimde TERORİST sanan bir toplumdan beklentilerin hadım bir kocAdan cocuk bekleyen kadın pozisyonundasınız. Anlayacağınız HADIMIM DİYENE KAÇ ÇOCUĞUN VAR? diye sorulmaz...
    Kalın sağlıcakla...

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı commodore1tr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle Nazım Hikmet Ran komünist değil sosyalist tir. Aradaki farkı bilmiyorsak boş boş konuşmamak gerekir .
    Nâzım Hikmet Ran (15 Ocak 1902 – 3 Haziran 1963), daha çok Nâzım Hikmet olarak bilinen Türk şair, oyun yazarı, romancı, anı yazarı. "Romantik komünist"[1] ve "romantik devrimci"[2] olarak tanımlanır. Ayrıca bakınız;
    https://www.facebook.com/SevdalinizK...tirNHR?fref=ts

Ben şahsen sanatçının ideolojisini kaale almam Nazım Hikmet'in eserlerini severek okurum yine Ahmet Kaya'nın da dinlemediğim şarkısı yoktur hala dinlerim müthiş eserler hepsi. İdeolojileri aşağıladığımız filan yok sadece birbirinden ayırma tanıma çabamız vardır. Atatürk komunist sosyalist değil madem Kemalizm de Komunizm gibi bir ideoloji ise ve birbiri ile bütünleşebilecek benzeşebilecek mevzular değilse sulandıranları garipsememizden doğal ne olabilir? Şunu çok iyi biliyorum ki davasının adamı gerçek bir komunist devrimci Atatürkçü değildir Marksisttir Engelisttir Leninisttir ama Kemalist değildir. Oysa kendini Atatürkçü tanımlayanların bir kısmına baktığımızda iç içe geçmiş silüetler görmekteyiz bu da normal görünmüyor.

Yobaz zihniyetten kastınız nedir bilmem ama Necip Fazıl'ın güzel bir sözü var "Bu ülkede biri size yobaz, çağdışı, gerici, deli, eski kafalı diyorsa emin olun ki doğru yoldasınız"

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Konuyu çarpıtmak için sağa sola çekmenin karıştırmanın bir anlamı yok , ondan sonra kim dedi ne dedi karışıp gidiyor olayın özüde yok oluyor , başladığımız yerden ilgisiz bir yerde bitiyor . Açık ve net söylenen sözün kıvrılıp eğilip bükülmesinin anlamıda yok...
    Eski üyeler bilir bir üyemiz vardı... Kendisini müthiş bilgili sanarak ahkam keser dururdu. Çoğu zaman gülmekten yanıt veremezdik... Allahın selameti üzerinde olsun kaç sene geçmesine rağmen kurduğu bazı cümleler unutulmazdı. ''Ben ataistim (ateist olamamış ortada kalmış gibi) amma rakımıda içerim Cuma yada giderim Ramazan da da oruç tutarım... Kimsede bana ataist diye kızmaz...'' Şimdi görüyorum ki bazı arkadaşlar bu üyemizi kat be kat aşmış.... Hele bazıları atıldığı halde değişik nickler alıp saldırmaya devam etmekten hiç bıkmamış... Eyvallah......

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben Necip Fazıl ı sevmem ama durduk yere o konuda da tartışma çıkarmak istemem.
    O beğendiğiniz lafın yüz kat daha anlamlısını etmiş nice sanatçılar düşünürler var.... Asıl Necip in şu iki sözünün ne anlama geldiğini düşünürseniz ne olduğunu daha iyi anlarsınız...
    ''Ben geçmişimi dürdüm, büktüm ve kaldırıp çöpe attım, bu çöpleri ise ancak; kediler ve köpekler karıştırır.'' derken bir yerde de..
    ''Kökünü beğenmeyen dal ve dalını beğenmeyen meyve olgunlaşmadan çürür.'' der.....

Kimsede sormaz kendisine kökünü beğenmeyen daldan ne farkı vardır geçmişini silen insandan ???? İşte aslında Necip Fazıl budur.. Belkide ondan son iki senesini kimseciklerle konuşamadan kimsede yanına uğramadan geçirdi gitti...

Nazım Hikmet Ran sıkı bir sosyalisttir... Zaten SSCB dönemindeki arkadaşlarından etkilenmelerinden de bellidir. (Aslında Necipte sıkı bir sosyalist idi ama buruşturup attığı geçmişinde saklıdır.)Kaldıki konumuzda bu değildir...

Gerçek Atatürkçülere neden ille komünist sosyalist leninist v.b yapıştırmalar yapmaya çalıştığınızıda anlayabilmiş değilim. Hele hele ...

Atatürk e iki ayaş diyebilecek kadar aşağılık olabilen...
    Atatürkten nefret eden bir ideoloji sahinden
    Kendi başbakanlığını ona borçlu olduğunu unutan birisinin ideolojik yapısını savunurken çok dikkat etmek lazım diye düşünüyorum.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Sayın commodore Atatürk nefreti bizim genlerimizde bile yoktur ben daha 5-6 yaşlarındayken annemin "Atatürkün öldüğünü dünya bilmiyor saklıyorlar yoksa bize hücum ederler" dediğini hatırlıyorum o bizi düşmanlardan kurtaran adamdı. Sizin evinizde şu an bir Atatürk portresi varmı bilmiyorum ama bizim vardı hem de en büyük boy biri salonda diğeri yatak odasında. Babam chp liydi Ecevitin resimlerinin albümlerinin mektuplarının chp logolu bi ton evrakın evde kardeşlerimle birer birer uçak yapılıp balkondan aşağı atıldığını çok net hatırlıyorum. Kıbrıs Türklerinin uğradığı zulmü TRT haberlerde gösterip duruyordu çocuk gözlerimle korku ve üzüntü içinde izlediğimi hatırlıyorum sonra Kıbrıs'a çıkartma yapıldığı haberini izledik ertesi gün babam evimize yakın askerlik şubesinin yolunu tutmuştu gönüllü asker olmak için ve benim babam Kürt idi düşünebiliyor musunuz? Babam chp kapatılınca shp de yer aldı delege idi bir kaç kez sendika başkanlığı da yaptı gel zaman git zaman şimdiki bdp lilerin o zaman shp listesinden belediye seçimlerine alınıp kazanmalarından sonra koptu önce doğu ve güneydoğuda belediyeleri kazandılar sonra biliyorsunuz shp desteği ile meclise girdiler bu şekilde yürüyüp gittiler.
    Atatürkün ilkelerinden laiklikten başkasını duyamazsınız bunlardan varsa yoksa laiklik amaç ülkenin muhafazakar mütedeyyin insanlarına ülkeyi dar etmek hayatı zehir etmek. Ben şahsen gerçek Atatürkçülerle komunistlerin ayrıştırılmasından yanayım kimseye hak etmediği bir şeyi yapıştırma niyetlisi değilim. Bunların dilinde bir "devrim" var gidiyor gerçek Atatürkçü devrim değil "inkılap" der tıpkı admin gibi;

Alıntı admin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yarım Kalan Cumhuriyet devrimi, inkılaplar için, din-dil-ayrımı gözetmeksizin bu ülkenin parçalanmaması için ve Türkiye Cumhuriyeti için iyi izleyin İstanbul barosu başkanı Avukat Ümit Kocasakal'ın videosunu izleyin. Ben, yıllardır Türk hukuku için çabalayan, vatandaşların 1 gram da olsa hukuk öğrenmesi olarak fedakarlıklarda bulunan admin olarak bu videoyu tüm milletimizin izlemesini önemle tavsiye ediyorum. Lütfen, bir hukukçu olarak rica ediyorum, yalvarıyorum... Uyumayın ey halkım.
    http://www.facebook.com/photo.php?v=526828010702154
    Aşağıda linkini verdiğim haberi okuyun bir anektot olarak hafızanızın bir yerine kaydedin şimdi efendim biz bu gazeteyi biliyoruz bu yazarı tanıyoruz ne olduklarını biliyoruz gibi cümleler kurmayın fikrini filan değil olayı değerlendirin sadece orada sadece bu gazetenin yazarı yok CNN Türk var Ufuk Uras var Reha Muhtar, Ahmet Tulgar var Kocasakal'ın onlarda şok yaratan sözlerine dikkat edin sadece.

http://www.taraf.com.tr/rasim-ozan-k...ro-baskani.htm

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: