Merhabalar,
Eşimin hesabından girdim sizlere danışmak istiyorum.
Hamileliğimin 6. ayında 18 sene çalıştığım şirketten herhangi bir hak ve hukukumu alamadan işten çıkartıldım. O dönemde psikolojik olarak sağlıklı düşünemediğimden ve kendimde o gücü bulamadığımdan hukuki yönden hakkımı arayamadım. Kendii toparladğımda ise zaman aşımına uğramıştı.
Şimdi asıl sorumu sorayım. O dönemden sonra ödeyememeye başladığım Finans banka olan kredi kartı borcumdan dolayı haciz işlemleri başlattılar.
Sonrasında hamileliğimin son aylarında bir işe girdim ve o şirkete bu banka tarafından maaş haczi gerçekleşti.
Bu bankanın ilk gönderdiği tebligat tutarı 6500 TL idi, sonrasında hep ödeme yapmaya devam ettim, hatta 4.950 TL yi icra dairesine makbuzları ile birlikte ödediğimi bildirdiğim halde 2 Ocak 2012'de şu an çalıştığım şirkete 9.360 TL üzerinden maaş haczim gerçekleşti. O tarihten bu yana her ay 200 TL x 12 = 2400 TL + bu senenin ocak ayı için 250 TL ödeme yapıldığı halde borcum halen 9.070 TL olduğunu söylediler.
Bu durumda ödediğim ve ödeyeceğim paraların boşa gittiğini görmek beni haddinden fazla mutsuz ediyor.
Yapılabilecek bir şey varmıdır? bir arkadaşım dava açalım dedi. Dava açsam bu durumda kazanma ihtimalim nedir bilmiyorum.