Merhabalar,

Şimdiden cevap veren, vermeyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Ziraat Bankası Uzman Yardımcılığı sınavını derece ile kazandım ancak mülakatta sorulan sorulara gereğince cevap vermeme rağmen atamamın yapılmadığını öğrendim. Mülakat'ın iptali ve mülakat sonucunda yapılan atamaların yürütmesinin durdurulması talebiyle dava açacağım. Bu davayı İdare Mahkemesi'nde mi, İş Mahkemesi'ndemi yoksa Sulh Hukuk'ta mı açmalıyım?

Ek olarak banka ile bilgi edinme, dilekçe vs. yollarını tüketmiş ve uygun olmayan bir cevap almış bulunmaktayım. Bankanın düşük puan alan bir çok adayın atamasını yaptığını, başarılı adayların sınav sonucunda elde ettikleri liyakatın hiçe asyıldığını istatistiksel olarak ispatladığım excel tablolarını, bazı mülakat ilkelerini ve bankaya personel alımında uygulanan prosedürlere ilişkin bilimsel makaleleri (bunlar hukuken tali kaynaklar içerisinde sayılabilir mi?) ve son olarak Danıştay'ın mülakatın veya sözlü sınavların "Sözlü sınavın, yazılı sınavın nesnel sonuçlarını etkisiz kılan bir sınav türü olduğu" şeklinde karar vererek iptal ettiği emsal davayı bankaya karşı delil olarak dava ekinde sunabilir miyim?

Geri bildiriminizi rica ederim.

Teşekkürler.