Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'ne göre İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Valiliklerin Ocak-Şubat aylarında sınava dayalı yönetici ataması yapması gerekiyor.Fakat şu anda İl Milli Eğitimler Bakanlıktan resmi bir yazı / açıklama gelmemesine rağmen ''yönetmelik değişecek bahanesiyle'' atama işlemleri için girişimde bulunmamaktadırlar.

Sorum şu : Atamaların yönetmeliğe uygun şekilde Ocak-Şubat aylarında başlamadığını varsayarak Şubat 15 ten sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne dilekçe verip DMK uygulamayı isteme hakkı kapsamında girişimde bulunacağım.Dilekçe cevabı muhtemelen 15 gün bekletileceği için şubat sonunda gelecek,o zamana kadar atamaları başlatırlarsa sorun yok ama başlatmazlarsa mahkeme sürecini başlatarak idareye karşı maddi manevi tazminatlı dava açmak istiyorum.Benimle aynı durumda olan Türkiye genelinde 30.000 küsur , bulunduğum ilde ise 300 küsur kişi var.Hak kaybı yaşamamak için etkili bir süreç nasıl yönlendirilmelidir,bölge idareye/Danıştaya vs.?

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ediyorum..(Cevabı mail olarak da atabilirsiniz h.ulusoy20@hotmail.com)