Merhabalar saygıdeğer Hukuki.net üyeleri ;

Direk konuya gelmek istiyorum. Lütfen DİKKAT ile okuyun ve yardımcı olun.

Kurtköy mevkilerinde babamın memur maaşıyla borç harç boğazımızdan artırarak kooparatif sistemi ile sitede bir daire satın aldık. İşte devamında kuralar çekildi herkezin daireleri belli oldu derken bizim daire en son kata düştü.

Babamın işyerine uzak olduğu için ve yaklaşık 15 senedir maltepede belli bir düzenimiz olduğu için orayı kiraya vermeyi düşündük . Belli bir zaman sonra kiracımızı bulduk yerleştirdik (4 ay önce) . Neyse velhasılkelam alan memnun satan memnun misali kiraladığımızın üzerinden 1 ay geçti . İşte gene bir akşam çok kuvvetli bir şekilde yağmur yağmıştı ve çatıdan evin bir odasına su akmış. Adam babamı aradı dedi çatı akıyor yatağımın üzeri hep yağmur suyu felan filan. Babamıda tanısanız vur ensesine al ekmeğini , çok mülayim ve çok efendi bir adamdır. ertesi günü gitti bir çatıcı ile anlaştı çatıyı açtırıp tekrardan yalıtım yaptırdı. tamamdır bu iş derken 15 gün sonra bi yağmur daha. gene çatı aktı. bu sefer başka bir usta tutup tekrardan çatıyı onarım yaptı. bi 10 gün sonra gene aynısı gene onardı ve şuan gene çatı akıyor, nereden sızdırıyor bir türlü bulamadılar. (3 kere çatı onarımı yapıldı)

Ben babamın evsahibi görevini gerektiği gibi ve fazlasıyla yaptığına inanıyorum . Her yağmur yağdığında huzursuzlanıyor uyuyamıyor . Ben burda rahat uyurken o adamlar orda ıslanıyor gibisinden.
Sen ev sahibisin ya!!! aidatı bile babam ödüyor düşünün.

Bizim kiracımız kadir kıymet bilmeyen iyilik tanımaz bir insan olduğu için babamın bu iyi niyetlerini şimdi su istimal etmek istiyor. " Benim sıfır aldığım yatağım ıslandı çöpe attım benim kiramı 150 lira daha düşeceksin kooparitifide senide mahkemeye veririm, notere giderim hasar raporu tuttururum " gibisinden tehdit etmiş babamı . şimdide kirayı ödemiyormuş. Babam mahkemelerde ugraşmamak için, korkuyor . Bende dayanamadım artık babamın o çaresizliğini görünce bu konuyu araştırmak istedim nasıl olacak ne olur hiç bir bilgim yok Hukuka gönül adamış arkadaşlarım bana bu konuda biraz yardımcı olurmusunuz . Ne yapmamız gerek, bu işin sonu nereye çıkar? Şimdiden çok teşekkür ederim.