Merhaba Sn.üyeler,

2008 yılında kendi aracımı kazalı şekilde dayıma satmış bulunuyorum. Ardından yine 2008 ve 2009 yıllarında bu aracın muhtelif parçalarını dayım başka bir şehirde yaşadığı için akrabalar aracılığıyla dayıma gönderdim ancak ne aracın ne de gönderdiğim parçaların parasını almadım. (dayım parası olduğunda ödeyeceğini söylediği için) Aracın resmi sahibi 2010 yılına kadar ben olduğum için bu döneme kadar aracın motorlu taşıt vergilerini de kredi kartım ile bankamdan ödedim. 2010 yılının sonlarına doğru dayım aracı kendi üzerine almak istedi bende kendisine güvendiğim için resmi satışını da kendisine verdim ancak yine hiç bir ücret alamadım. Aracı üzerine aldıktan sonra "benim sana borcum yok, aracı üzerime aldım bitti" diyerek bana olan borcunu vermemiştir.

Konu ile ilgili olarak 2011 yılında Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiğim dilekçenin neticesinde Asliye Ceza Mahkemesi'nde Dolandırıcılık davası açılmıştır. Bugüne kadar yapılan 4 duruşmanın ilkine katıldım, ikincisine de gittim ancak hakimin izinli olması ve yerine bakan hakiminde çocuğunu okula yazdırmak için yerinde olmaması nedeniyle duruşmaya katılamadım. Üçüncü duruşmayı uyap tan gelen herhangi bir mesaj olmadığı için kaçırarak 4.duruşmaya katıldım. İlk duruşmamda ve ikinci duruşmamda şikayetimin devam ettiğini belirttim, ve konu ile ilgili olarak hem yakın akrabalarımızı (dayım olduğu için aynı zamanda onun da akrabası oluyor) hem de göndermiş olduğum malzemeleri kendisine teslimde aracılık eden kişileri, borcu olduğunu ve bana ödeme yapmadığını bilen kişileri şahit olarak dinlenmesi için dava dosyama ekletmek istediğimde hakim bey şikayetimin karşılığı olarak sanığın savunmasının alınması gerektiğini, ve bir sonraki duruşmada dosyaya şahit ekletebileceğimi söylemiştir. Ancak bugün gerçekleşen duruşmada hakimin şikayetimin devam edip etmediği sorusuna evet devam ediyor ayrıca bu alışverişin ve aramızdaki alacağın birinci dereceden tanıklarının dinlenmesini istememe rağmen davayı sonlandırmış bulunmaktadır. Duruşma boyunca hakim yaklaşık 3 cm kalınlığındaki dosyadan sadece son sayfa ve ilk sayfayı okuyup bu kararı vermesi de ayrıca sinir edici bir olaydır.

Sonuç olarak hakimin vermiş olduğu bu karara nasıl itiraz edebilirim? İtiraz sürecinde neler yapmam gerekir, bilgi sahibi üyelerin yorumlarını esirgememesini rica ediyorum.

Saygılarımla,
M.A.Dağcan Odabaş