+ Konuyu Yanıtla
5 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon
41 den 50´e kadar toplam 73 ileti bulundu.

Konu: Eş Durumu - Tayin

Eş Durumu - Tayin Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Eş Durumu - Tayin

Atama Ve Nakil Yönetmeliğinin 21. Maddesine Göre

Eşi Bağ-Kura Bağlı Olarak Çalışanlar

1)Atama talep formu

2)İşyerinin çalışır durumda olduğunu gösterir vergi dairesinden alınacak belge,

3)İlgili meslek kuruluşundan aktif üye olduğunu gösterir belge

4)Başvuru tarihinden geriye dönük olarak 2 yıl kesintisiz Bağ-Kur prim ödediğini ve 4 yıl süreyle vergi mükellefi olduğunu gösterir Bağ-Kur’dan alınacak kesintilere ilişkin dökümlü belge,

5) Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 21. Maddesinde belirtilen ve eşi için müracaat tarihi itibariyle son görev yerinde kesintisiz en az iki yıl prim ödeme şartı aranmayanların zorunlu olarak yer değiştirdiğini veya askerlik nedeniyle kesinti olduğunu gösterir belge,

6)Evli olduğunu gösterir belge.(vukuatlı nüfus kayıt örneği veya noter onaylı evlenme cüzdanı örneği
    ---------------
    2) Bağ-Kur ve S.S.K.’ya tabi eşlerin prim ödemelerine ilişkin cetvel, Vergi Dairesi ve Meslek Kuruluşlarından alınacak belgeler 21/10/2005 tarihinden sonra müracaat tarihi itibariyle son bir ay içerisinde alınmış olması gerekmektedir.

21/10/2005 tarihinden önce alınmış olan belgelerin müracaat tarihi itibarıyla son bir aylık süreye göre tayin talebinde bulunanlar tarafından yenilenmesi gerekmektedir
    --------------------
    Yukarıda bilgiler 2005 tarihli Sağlık Bakanlığının "Atamalarda istenecek belgeler" adlı yazısından aktarılmıştır.Benim anladığım, eşinizin sizin yanınıza tayin isteyebilmesi için, çalıştığınız yerin faaliyette olduğuna ve sizin de orada iki yıl SSKlı olarak çalıştığınıza dair -Evli olduğunuza dair belde de dahil- belgeleri eklemesi gerekecek.
    Olur mu, olmaz mı, bilemem.
    İyi günler...

Hukuki NET Güncel Haber

Eş Durumu - Tayin konulu yargıtay kararı ara
    Eş Durumu - Tayin konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sakar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Atama Ve Nakil Yönetmeliğinin 21. Maddesine Göre

Eşi Bağ-Kura Bağlı Olarak Çalışanlar

1)Atama talep formu

2)İşyerinin çalışır durumda olduğunu gösterir vergi dairesinden alınacak belge,

3)İlgili meslek kuruluşundan aktif üye olduğunu gösterir belge

4)Başvuru tarihinden geriye dönük olarak 2 yıl kesintisiz Bağ-Kur prim ödediğini ve 4 yıl süreyle vergi mükellefi olduğunu gösterir Bağ-Kur’dan alınacak kesintilere ilişkin dökümlü belge,

5) Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 21. Maddesinde belirtilen ve eşi için müracaat tarihi itibariyle son görev yerinde kesintisiz en az iki yıl prim ödeme şartı aranmayanların zorunlu olarak yer değiştirdiğini veya askerlik nedeniyle kesinti olduğunu gösterir belge,

6)Evli olduğunu gösterir belge.(vukuatlı nüfus kayıt örneği veya noter onaylı evlenme cüzdanı örneği
    ---------------
    2) Bağ-Kur ve S.S.K.’ya tabi eşlerin prim ödemelerine ilişkin cetvel, Vergi Dairesi ve Meslek Kuruluşlarından alınacak belgeler 21/10/2005 tarihinden sonra müracaat tarihi itibariyle son bir ay içerisinde alınmış olması gerekmektedir.

21/10/2005 tarihinden önce alınmış olan belgelerin müracaat tarihi itibarıyla son bir aylık süreye göre tayin talebinde bulunanlar tarafından yenilenmesi gerekmektedir
    --------------------
    Yukarıda bilgiler 2005 tarihli Sağlık Bakanlığının "Atamalarda istenecek belgeler" adlı yazısından aktarılmıştır.Benim anladığım, eşinizin sizin yanınıza tayin isteyebilmesi için, çalıştığınız yerin faaliyette olduğuna ve sizin de orada iki yıl SSKlı olarak çalıştığınıza dair -Evli olduğunuza dair belde de dahil- belgeleri eklemesi gerekecek.
    Olur mu, olmaz mı, bilemem.
    İyi günler...
    Öncelikle ilginizden dolayı çok ama çok teşekkür ederim.

Bir sorum daha olacak siz hukuk severlere.
    Şuan için çalıştığım iş yeri yeni açıldı.(yaklaşık 6 ay oldu)ve benim sigorta başlagıç tarihim 1998 fakat çok az prim gün sayısı ödenmiş.(212 gün) Yani 4 yıllık ödenmiş primim yoktur.Tayin isteyebilmnesi için benim 4 yıılık sigortalımı olamam lazım yoksa sigorta başlangıç tarihim mi 4 yıl olmalı.Bu konu hakkında bilgilendirirseniz çok ama çok mutlu olurum.
    Saygılarımla...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bazı kamu görevlileri,bulundukları yerden istedikleri bir yere gitmek için,uyduruk işyerleri açıyorlardı.Devlet bu konudaki suistimali önlemek için işyeri olanlara,işyerinin 4 yıldır faaliyette olduğuna ve 2 tam yıl,ciddi ciddi Bağkur primi ödendiğine dair belge istemek zorunda kaldı.Bu işin sizinle ilgisi yok.Sizin işyerinden; o yerde çalışan bir eleman olduğunuz ve bu işyerinden başka yerde görevlendirilmenizin mümkün olmadığına,işyerinizin var olduğuna dair vergi,varsa ticaret odası kaydı gibi belgeleri,eşinizin tayin talebine eklemesi gerekir.Yani devlet; Sizin çalıştığınıza, böyle bir işyeri olduğuna ve başka yerde çalışamayacağınıza ikna olmalı.
    İyi günler...

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

çok teşekkür ederim hocam...

İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba hocam , benim bir sorum olacak.üniv hastanesinde kadrolu hemşireyim.2008 eylül döneminde sağlık bakanlığına geçmek için kuraya girdim ve çalıştığım şehirde sosyalleştirme bölgesini kazandım.Üniversite yazısında;hizmetine ihtiyaç duyulduğu ve uygun görülmediği nedeniyle muvafakatımı red etmiş.kuraya girerken nişanlıydım kuradan sonra evlendim, eşim doğuda eş götürlmeyen görevde subay olarak çalışıyor.Mayısta batıdaki tayin yeri belli olacak.Üniversiteye eş durumundan tayinimiz çıkması için kuraya başvurduğumu söyledim beni dinlemiyorlar.askeriye ile sağlık bakanlığının anlaşması var. Eş durumundan başvur 1-2 yıl sonra veririz diyolar.Bu dönemde birçok kişinin muvafakatı verildi. Ayrıca hastaneye 130 tane eleman alındı bunlarıda belgeleyebilirim.Mahkemeye vermekte kararsız kaldım.Mahkemeye verirsem kazanabilirmiyim bu durumda dava sonuçları varmı.Kazanamazsam beni istifaya kadar sürükleyecekler.Yada yıllarca bekletecekler bunuda biliyorum yol gösterirseniz sevinirim.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ilk önce iyi calışmalar
    benim sorunumu ilğilenir beni aydınlatmış olacaksınız
    benim eşim 6 aydır ssk lı olarak merkez ilde calışmaktadır bende ilçede y.h unvanında kadrolu çalışmaktayım eşdurumundan tayin isteye bilirmiyim
    yanıtladıgınız için cok teşekkür ederim

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İyi günler eş durumundan mağdur durumdayız, Eşim Kastamonu Üniversitesinde 657 e tabi memur ben kütahya erkek yetiştirme yurdunda 657 e tabi memurum.Eşim için kütahya nufus ve vatandaşlık il müdürlüğünde boş kadro bulduk ve dilekçemizi verdik, kabul edildi.Kastamonu üniversitesinden naklen atama için muvafakatı istendi, ancak kadro yetersizliği sebebiyle olumsuz cevap verildi.Şimdi dava acacağım, yaptığım araştırmada durumuma birebir uygun danıştay kararı buldum.Avukatım davayı kazanacağımızı ancak dava nın 5 ay süreceğini 1 ayda da uygulanması gerektiğini söyledi.Kısacası 6 ay gibi bir süre sonunda davayu kazanacağımızı anlattı.Ancak benim öğrenmek istediğim birebir durumuma uygun olan danıştay kararının dava süresinin kısalmasını gerektirip gerektirmediğidir.Birde Haklı olduğumuz halde ve idarece haklı olduğumuzda bilindiği halde muvafakat verilmemesine karşın tazminat davası acabilirmiyiz? Danıştay dava örneği aşağıdadır.Bilgisi olan cevap verirse sevinirim.
    Dairesi SEKİZİNCİ DAİRE
    Karar Yılı 2007
    Karar No 262
    Esas Yılı 2006
    Esas No 6719
    Karar Tarihi 26/01/2007

KARAR METNİ
    ÜNİVERSİTEDE BİLGİSAYAR İŞLETMENİ OLARAK GÖREV YAPAN DAVACININ, EŞİNİN GÖREV YAPTIĞI GÜMÜŞHANE İLİNDE ATANMAK İÇİN YAPTIĞI BAŞVURUYA MUVAFAKAT VERİLMEMESİNE İLİŞKİN İŞLEMDE MEVZUATA UYARLIK OLMADIĞI HK.<
    Temyiz İsteminde Bulunan : İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Ayazağa/İSTANBUL
    Vekili : Av. ?
    Karşı Taraf : ?
    İstemin Özeti : ? Üniversitesinde bilgisayar işletmeni olarak görev yapan davacının, eşinin görevli olduğu Gümüşhane İlinde atanmak için yaptığı başvuruya muvafakat verilmemesine ilişkin ? Üniversitesi Personel Daire Başkanlığının 23.1.2003 gün ve 306 sayılı işleminin iptali istemiyle açılan davada, Anayasanın 41 ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 72. maddesinden söz edilerek, davacının eşinin halen Gümüşhane Bayındırlık İskan Müdürlüğü emrinde görev yaptığı, her ne kadar İstanbul Bayındırlık İskan Müdürlüğü emrine atanmasının yapılmasını talep etmiş ise de bu talebin reddedildiği, diğer taraftan Gümüşhane Orman İşletme Müdürlüğünde boş kadro bulunması nedeniyle davacının bu İl'e atanma talebinde bulunduğu, ancak davacının bu talebinin de davalı idare tarafından yerinde görülmediğinin anlaşıldığı, kamu personelinin atanması ve yer değiştirmesinde kamu yararı ve hizmetin gerekleri asıl olmakla birlikte, gerek Anayasa, gerekse kanun ile korunması emredilen aile bütünlüğünün gözardı edilemeyeceği, bu nedenle talep ettiği Gümüşhane ilinde boş kadro bulunması da dikkate alındığında davacının 657 sayılı Yasanın 74. maddesi kapsamındaki atanma talebinin muvafakat verilmemek suretiyle reddine dair işlemde hukuka uyarlık bulunmadığı sonucuna varıldığı gerekçesiyle dava konusu işlemi iptal eden İstanbul 1. İdare Mahkemesinin 9.10.2003 gün ve E:2003/153, K:2003/1072 sayılı kararının; nakillerin becayiş yoluyla olabileceği, nakil halinde ilgilinin kendi kadrosu ile birlikte yeni işyerine gönderileceğinden kadro tahsisindeki güçlükler nedeniyle eleman ihtiyaçları olduğu öne sürülerek, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Yasasının 49. maddesi uyarınca temyizen incelenerek bozulması istemidir.
    Savunmanın Özeti : Yanıt verilmemiştir.
    Danıştay Tetkik Hakimi Gülşen AKAR PEHLİVAN'ın Düşüncesi : İstemin reddi gerektiği düşünülmektedir.
    Danıştay Savcısı Kemal BİLECEN'in Düşüncesi : İdare ve vergi mahkemelerince verilen kararların temyizen incelenerek bozulabilmesi için, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 49 uncu maddesinin birinci fıkrasında belirtilen nedenlerin bulunması gerekmektedir.
    Temyiz dilekçesinde öne sürülen hususlar, söz konusu maddede yazılı nedenlerden hiçbirisine uymadığından, istemin reddi ile temyiz edilen Mahkeme kararının onanmasının uygun olacağı düşünülmektedir.
    TÜRK MİLLETİ ADINA
    Hüküm veren Danıştay Sekizinci Dairesince işin gereği görüşüldü:
    İdare ve Vergi Mahkemeleri tarafından verilen kararların temyiz yolu ile incelenip bozulabilmeleri 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Yasasının 49. maddesinin 1. fıkrasında yazılı nedenlerin bulunmasına bağlıdır.
    İdare Mahkemesince verilen kararın dayandığı gerekçe usul ve yasaya uygun olup, bozulmasını gerektiren bir neden bulunmadığından, temyiz isteminin reddi ile anılan kararın onanmasına ve yargılama giderlerinin temyiz isteminde bulunan üzerinde bırakılmasına 26.01.2007 gününde oybirliği ile karar verildi.
    BŞ/ÖEK

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı yusufdr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ilk önce iyi calışmalar
    benim sorunumu ilğilenir beni aydınlatmış olacaksınız
    benim eşim 6 aydır ssk lı olarak merkez ilde calışmaktadır bende ilçede y.h unvanında kadrolu çalışmaktayım eşdurumundan tayin isteye bilirmiyim
    yanıtladıgınız için cok teşekkür ederim
    hoçam kuzura bakmayın cevaplar nerde yazıyor arıyorum bulamıyorum

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba Arkadaşlar hepinize iy çalışmalar diliyorum
    Ben TSK da görevli Sivil Memurum eşim ise Sağlık Bakanlığında 4924 sayılı kanuna göre istihdam edilen sözleşmeli sağlık personeli. Eşimin tayin hakkı olmadığından yanıma gelememektedir. Eşimin görev yaptığı ilde kurumuma ait birimim var fakat kadrom olmadığından; bir kuruma bir kadrodan başka bir kadroya naklen atanmak için başvurdum. Kurumum muvafakat vermedi ve bende AYİM'e dava açtım ve duruşmam gerçekleşti. Benim anlamadığım husus şu; Savcılık hakkımda yapılan işlemin hukuka aykırı olduğu ve iptali şeklinde görüş belirtti. Kesin karar 15 gün içerisinde bildirilecek denildi. Savcının görüşü kararı ne yönde etkiler aksi yönde bir karar çıkar mı? Beni aydınlatırsanız sevinirim.

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar;

Eminin daha önce bu tip soruların cevabı verilmişti, ama çok aramama rağmen böyle bir sorunun ve cevabın verildiğini ben görmedim.

Benim sorum şu olacak,
    Sözlüm Orman Bakanlığı'nda sözleşmeli işçi statüsünde çalışmakta. Bizler 2 ay sonra nikah kıymayı düşünüyoruz. Ben bir şirkette yeni işe başladım (bilgi işlem departmanı). Yanlız benim 2005 /2008 Ocak ayına kadar daha önce ki işlerimde SSK primlerim eksiksiz yatırılmış. 2008 yılı Ocak ayından sonra işten çıktım çalışmıyordum.Az önce de belirtiğim gibi şimdi başka bi şirkette işe yeni başladım ve sigorta girişim yapıldı. Eşim nikahtan sonra tayin alabilir mi? Yoksa bu ille de son 2 yıl SSK lı mı olmam gerekiyor. Çünkü ''2- Eşinin özel sektörde çalışması halinde kesintisiz en az 2 yıl süreyle Sosyal Güvenlik Kurumlarına prim ödendiğinin belgelendirilmesi'' adında bir madde var. Burada ki 2 yıl derken son 2 yılı mı kast ediyor acaba? Konu hakkında bilgisi olanlar lütfen yardımcı olabilirler mi?

Teşekkür ederim.
    Konu Pillaböcük tarafından (31-03-2009 Saat 18:56:55 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
5 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

polis memuru kac kere es durumuv

polis eş durumu tayini kaç günde belli olur

polislerin cocuklarinin eyitim durumundan tayinleri

https:www.hukuki.netshowthread.php10233-Es-Durumu-Tayinpage4

emniyette es durumundan tayin dilekce ornegi

polis eş durumu tayin dilekçesi örneği

il özel idare eş durumu tayin

http:www.hukuki.netshowthread.php10233-Es-Durumu-Tayin

il ozel idaresi es durumu tayin