Merhabalar.. Ben 28.12.2012 tarihi itibariyle LTD. şirket hisselerimi bir başka kişiye devrettim. Ticaret Siciline 04.01.2013 tarihi itibariyle bu işlemin tescili yapıldı. Müdürlük görevimde 28.12.2012 tarihi itibariyle sonlanmış görünüyor. Ancak yeni ortaklar şirketin aktiflerini artırma ve 2012 bilançolarının güçlü çıkması için bir takım mal alış verişlerinin 2012 de yapmak için bana baskı yapıyorlar. Ama ben bunu beni bağlayacağı için yapmak istemiyorum. Şu anda bütün evrak ve defterlerim benim muhasebecimde, 2012 yılı kapanışlarını benim muhasebecim yapacak. Defter kapanışlarınıda o verecek. Ancak şimdi 2012 yılına ait hesaplarda sonradan düzeltme yapılabileceğini öğrendim. Bu işlemleri benim muhasebecim yapmayacak. Ama sonradan düzeltme ile yapılacak giriş çıkışların ve muhasebe işlemlerinin beni ne kadar bağlayacağını bilmiyorum. Bu konuda sonradan verilecek düzeltme beyanları beni bağlarmı. 3. kişilere borçlar ve vergiler konusunda sıkıntı yaşar mıyım ? Yada kendimi sağlama almak için nasıl bir yol izlemem gerekir ? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler..