Merhaba,

Kadıköy 2. Sulh mahkemesin de uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak suçundan dolayı buna ek olarak da denetimli serbestlik kurallarına uymadığımdan kamu davası açıldı.Çalıştığım firma özel ve büyük bir firmaydı bu sebeple her zaman izin alamıyordum bu nedenle aynı ay içerisinde olan iki mahkememi de kaçırdım.1.Sulh de görülen davama katılamadım ancak hakim ileri bir tarihe erteledi.2. Sulh davasında görülen davada ise hakim 6.000 bin lira para cezası verdi.Çalıştığım kurumda iyi bir ücret aldığımdan önceleri aldırmadım ve ödedim ancak sicil olayı benim hayatımı bir anda altüst etti.
Yanlış anlamanızı kesinlikle istemem bu paranın bolluğundan değil işi ön plana almamdan dolayı oldu.Aslında bu ceza verildiği anda itiraz etme hakkım varmış bunu sonradan öğrendim daha doğrusu 7 gün içerisinde,çalıştığımdan ilgilenemedim ancak işten çıktım ve şu an herhangi bir kamu işine giremiyorum ve sicilim de bulunduğundan iyi firmalarda çalışamıyorum ağlamak istiyorum.

Varmak istediğim konu şudur;2 defa denetimli serbestlik tedbirine uymadım bu beni ilgilendirir sorunlarım ölümlerim ve problemlerim oldu bu sebeple sizce hakimin ben mahkemeye katılmadan karar vermesi adil midir?Dosya azaltmak için uygulanmış bir durum mudur?Herkese bu şekilde mi karar verilmektedir.

Açıkça belirtmek isterim ifadem alınmadan karar verildi ve bu karar hayatımda kara bir sayfa olarak hep kalacak mı?Kalemden dosyamı aldım sonunda şu yazı yazmaktadır;Yargıtay yolu açık olmak üzere sanığın YÜZÜNE karşı açıkça okunup usulen anlatıldı.Bu yazıyı okudukça çıldırıyorum.4.Sulh da görülen ve beraat ettiğim bir dava da hakimin ismini hatırlamıyorum üzgünüm kendisine durumu anlattığımda böyle bir şey olması mümkün değil dedi.Kalem de bile ayrı düşünceler oluştu,bazı avukatlar ile görüştüm etik olarak uygun değil dediler.

Sizce dava tekrar açılabilir mi?Para devlette kalsın istemiyorum ancak sicilim ile ilgili bir şey yapılabilir mi?Bana yardım edebilecek kurumlar, kuruluşlar ,dernekler var mıdır?Türkiye de eğer sonuç alamazsam AİHM'e taşımayı düşünüyorum.Tolstoy'un dediği gibi:içim nefretle dolu,öcümü alacağım.