+ Konuyu Yanıtla
1 den 8´e kadar toplam 8 ileti bulundu.

Konu: Hakkımda suç duyurusunda bulunuldu.

Hakkımda suç duyurusunda bulunuldu. Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Hakkımda suç duyurusunda bulunuldu.

kırşehirde apartman yöneticisiyim.kat maliklerinden birinin eşi ve vekili olan sorunlu ve takıntılı bir vatandaş hakkımda; kömürü pahalı aldığım ve kapıcı dairesine doğalgaz alımı ile ilgili olarak hakkımda cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu yönetim evraklarını ve ifademi karakolda verdim bu haftada savcılığın görevlendirdiği bilirkişi evraklarımı inceledi ve raporu savcılığa verecek.bana yöneltilen suçlamalar asılsız ve mesnetsiz o konuda korkum ve endişem yok.siz forum üyelerinden ve avukatlardan birkaç bilgi talebim olacak 1.bu ayın 23 ünde yönetimde 1. yolımı dolduracağım ve yöneticiliği bırakacağım ancak evraklarım savcılıkta olduğu için toplantı yapamıyorum ne yapabilirim.1. yılım dolduğunda genel kurulu toplamadan istifa edebilirmiyim? 2.bana iftira atan vatandaş hakkında savcılığa verdiği suçlamalarla ilgili maddi ve manevi tazminat davası açacağım bunun için savcılık kararınımı beklemeliyim?. büyük bir ihtimalle savcılık takipsizlik kararı verecek çünkü iddialar asılsız ve ortada suç yok.açmayı düşündüğüm tazminat davaları için ne kadarlık bir talepte bulunabilirim(aklımdaki 10.000 TL).yol gösterirseniz sevinirim.teşekkürler

Hukuki NET Güncel Haber

Hakkımda suç duyurusunda bulunuldu. konulu yargıtay kararı ara
    Hakkımda suç duyurusunda bulunuldu. konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    .
    İletiler
    1.381
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hakkımda suç duyurusunda bulunuldu.

Kat maliklerini zararlandırıcı harcamalar yapamazsınız.
    Kömür alımlarında vs. en az 3 fiyat alıp rayiç fiyat belirlenerek ve kat malikler ininde onayı alınarak kömür alım kararı verilmeliydi.
    Doğal gaz içinde ayni durum geçerli.
    Yönetici vekil gibidir.
    Kendisine vekalet veren kat maliklerini zarara uğratamaz.
    Ben yöneticiyim istediğimi yaparım havalarına giremez.
    Yöneticilerde ( vekiller ) hesap vermek zorundadır.
    Yargıtay içtihatlarına göre istediği bedel ve istediği kişiye seklinde bir vekalet olsa bile emsal rayiç bedel ve değerlerde islem yapmak zorundadırlar.
    Kanunsuz harcama yaptılarsa cezalarını çekerler.

Siz 1 yıl için yönetici seçildiniz(malik). Yada Atandınız. (dışarıdan)
    Göreviniz 1 yılın sonunda otomatik biter.
    Denetçi denetim raporunu ve hesapların ibra edilip edilmeyeceği görüsünü tavsiye niteliğinde kat maliklerine imza karşılığı duyurmak zorundadır.
    Hesaplar daha sonra ibra edilecek diyebilir.
    Siz mevcut nakit para ve banka hesaplarını yeni yöneticiye protokol ile devredin
    Genel kurulu 1 yıl dolmadan toplayıp yeni yönetime devredin.
    Aidat takip işlemleri vs. yeni yönetim yapar.

Yöneticilikte en önemli şey şeffaf yönetimdir.
    Şeffaf yönetim yapmazsanız herkesin aklında soru işareti olur.

Ben 50 ton kömür yakılan yerde 100 ton kömür yakıldığını iddia eden 100 ton kömür faturası gösteren yönetici gördüm.
    Ne hikmetse yönetim değiştiğinde Binada 50 ton kömür yakıldı.
    Öyleyse önceki yönetici nasıl oluyor da 50 ton fazla kömür yakmış?

Çözüm katılımcı ve şeffaf yönetimde.
    İlan panosuna gerekli bildirimleri her zaman yapmak gerek.
    Bir is yaparken maliklerin fikir ve düşünceleri bir imza listesi ile sorulabilir.
    Evet ve hayır seklinde.
    Önemli olan katılım ve fikir sormak bilgilendirmek.
    Böylelikle kat maliklerinin kafasında soru işareti kalmaz.

Maddi manevi tazminat konusuna gelince
    Her malikin verdiği paranın nereye harcandığını araştırmak hakkıdır.
    Maddi manevi tazminat oluşturmaz.
    Konu Hakkaniyetli tarafından (15-11-2012 Saat 23:37:59 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Hakkaniyetli rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kat maliklerini zararlandırıcı harcamalar yapamazsınız.
    Kömür alımlarında vs. en az 3 fiyat alıp rayiç fiyat belirlenerek ve kat malikler ininde onayı alınarak kömür alım kararı verilmeliydi.
    Doğal gaz içinde ayni durum geçerli.
    Yönetici vekil gibidir.
    Kendisine vekalet veren kat maliklerini zarara uğratamaz.
    Ben yöneticiyim istediğimi yaparım havalarına giremez.
    Yöneticilerde ( vekiller ) hesap vermek zorundadır.
    Yargıtay içtihatlarına göre istediği bedel ve istediği kişiye seklinde bir vekalet olsa bile emsal rayiç bedel ve değerlerde islem yapmak zorundadırlar.
    Kanunsuz harcama yaptılarsa cezalarını çekerler.

Siz 1 yıl için yönetici seçildiniz(malik). Yada Atandınız. (dışarıdan)
    Göreviniz 1 yılın sonunda otomatik biter.
    Denetçi denetim raporunu ve hesapların ibra edilip edilmeyeceği görüsünü tavsiye niteliğinde kat maliklerine imza karşılığı duyurmak zorundadır.
    Hesaplar daha sonra ibra edilecek diyebilir.
    Siz mevcut nakit para ve banka hesaplarını yeni yöneticiye protokol ile devredin
    Genel kurulu 1 yıl dolmadan toplayıp yeni yönetime devredin.
    Aidat takip işlemleri vs. yeni yönetim yapar.

Yöneticilikte en önemli şey şeffaf yönetimdir.
    Şeffaf yönetim yapmazsanız herkesin aklında soru işareti olur.

Ben 50 ton kömür yakılan yerde 100 ton kömür yakıldığını iddia eden 100 ton kömür faturası gösteren yönetici gördüm.
    Ne hikmetse yönetim değiştiğinde Binada 50 ton kömür yakıldı.
    Öyleyse önceki yönetici nasıl oluyor da 50 ton fazla kömür yakmış?

Çözüm katılımcı ve şeffaf yönetimde.
    İlan panosuna gerekli bildirimleri her zaman yapmak gerek.
    Bir is yaparken maliklerin fikir ve düşünceleri bir imza listesi ile sorulabilir.
    Evet ve hayır seklinde.
    Önemli olan katılım ve fikir sormak bilgilendirmek.
    Böylelikle kat maliklerinin kafasında soru işareti kalmaz.

Maddi manevi tazminat konusuna gelince
    Her malikin verdiği paranın nereye harcandığını araştırmak hakkıdır.
    Maddi manevi tazminat oluşturmaz.

Cevap için teşekkürler. Ancak;kırşehir TOKİ konutlarında ikamet ediyoruz.kömürü diğer bloklarla (9 blok )aynı miktarda ve aynı fiyata aynı kömürcüden aldım.şikayet konusu tam olarak şikayetçi şahıs kömürü kırşehir piyasasında değil internetten diğer illerin fiyatına bakarak değerlendirmiş ve bu konu ile ilgili olarak 24 daireye açık mektup bırakarak benim kömürü pahalı aldığımı iddia etmiş, savcılığada aynı şekilde şikayette bulunmuştur. doğalgaz alımındada yönetici seçildiğim kat malikleri kurul kararı gereği karar doğrultusunda doğalgaz aboneliği yaptırdım(doğalgaz alımına kat malikleri kurulu karar verdi).yönetici yardımcısı ile piyasa araştırması yaptık ve en uygun fiyatı veren firmaya yaptırdık hatta şikayetçi olan vatandaşta bizimle aynı zamanda aynı firmaya kendi evine doğalgaz tesisatı çektirdi.yönetim konusunda şeffaflık ile ilgili olarakda;3 ayda bir denetici karar defterini ilan panosuna asıyorum.bugünedek yaptığım alımlarlarda ki; en büyük meblağ 500 TL dir.rutin harcamalar dışında (arıza vs ) harcama yapmadan önce yönetici yardımcısına bilgi veriyor gerekirse onunda fiyat araştırması yapmasını istiyorum alınan teklifler doğrultusunda alıma ortak karar veriyoruz.kaldı ki ; kat malikleri kurulu bana yönetimle ilgili olarak "tam yetki " vermiştir.
    kaybetsem dahi tazminat davası açmaya kararlıyım çünkü bana iftira atılmıştır.bu iftira apartman sakinlerinin kapılarına açık mektup bırkarak ve savcılığa suç duyurusunda bulunularak yapılmıştır.
    bilgi talebimi yineliyorum "bana iftira atan vatandaş hakkında savcılığa verdiği suçlamalarla ilgili maddi ve manevi tazminat davası açacağım bunun için savcılık kararınımı beklemeliyim?. büyük bir ihtimalle savcılık takipsizlik kararı verecek çünkü iddialar asılsız ve ortada suç yok.açmayı düşündüğüm tazminat davaları için ne kadarlık bir talepte bulunabilirim(aklımdaki meblağ 10.000 TL).yol gösterirseniz sevinirim.teşekkürler"

Nerede
    .
    İletiler
    1.381
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı abuc58 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    harcama yapmadan önce yönetici yardımcısına bilgi veriyor gerekirse onunda fiyat araştırması yapmasını istiyorum alınan teklifler doğrultusunda alıma ortak karar veriyoruz.kaldı ki ; kat malikleri kurulu bana yönetimle ilgili olarak "tam yetki " vermiştir.

Alınan teklifleri (Fiyatları) ve sizin tercihinizi ilan panosunda kat maliklerine şeffaf bir şekilde duyurmalıydınız.
    Daha makul fiyat var ise malikler sizi haberdar ederdi.
    Siz gizli iş yapmışsınız.

TAM YETKİ konusuna gelince o sizin yanlış yorumlamanız.
    Kat malikleri size tam yetki vermedi.
    Siz basit vekaletli yöneticisiniz.
    Basit vekalet vekalet ile kat maliklerini temsil ediyorsunuz.
    Tam yetki (özel vekalet) Borçlar kanunu md. 504 de belirtilmiştir.
    Tam yetki (özel vekalet) Tüm kat maliklerinin şahsen yada (özel ilave yetkili vekilleri ) atadigi ile Borçlar kanunu md. 504 de belirtilen konularda açık ve net bir şekilde yazılmış olması gerekir.
    Tüm kat malikleri BK 504 konusunda da özel ilave yetki verdiğini oy birliği ile kabul etmelidir.
    1 kişi bk 504 özel ilave yetki vermez ise tam yetkiliyim diyemezsiniz.
    Toplantıya katılanların oy birliği demiyorum dikkatli okuyun.
    Tüm maliklerin hepsinin oy birliği ile bk 504 özel ilave yetki konusunda karar gerekir.

Borçlar kanunu md. 504 de belirtilen tam yetki şartları sağlanıp size yetki verilmiş olsa bile siz yinede caninizin istediği gibi keyfi hareket edemezsiniz.
    Kat maliklerini zararlandirici kararlar alamazsınız.
    Harcadığınız her kurusun hesabini vermek zorundasınız.

1 yıllık görev süreniz dolduğunda yetkiniz otomatik biteceği için artik apartmanı temsil edemezsiniz.
    Yetkisiz mümessil ve vekaletsiz is gören konumunda olacaksınız.
    Hakkınızda yetkisiz mümessil ve vekaletsiz is gören davaları açılır.

- - - Updated - - -

BK.504 Özel Yetki icin Tüm maliklerin oybirligi gerekir.

Borclar kanunu md. 504 Vekâletin kapsamı, sözleşmede açıkça gösterilmemişse, görülecek işin niteliğine göre belirlenir. Vekâlet, özellikle vekilin üstlendiği işin görülmesi için gerekli hukuki işlemlerin yapılması yetkisini de kapsar.
    Vekil, özel olarak yetkili kılınmadıkça dava açamaz, sulh olamaz, hakeme başvuramaz, iflas, iflasın ertelenmesi ve konkordato talep edemez, kambiyo taahhüdünde bulunamaz, bağışlama yapamaz, kefil olamaz, taşınmazı devredemez ve bir hak ile sınırlandıramaz.

Yargıtay 12. Hukuk Dairesi E:1995/2860 - K:1995/4217

VEKALET ( Vekil Konumundaki Ana Taşınmaz Yöneticilerinin Kambiyo Taahhüdünde Bulunmaları )
    KAT MÜLKİYETİ HUKUKU ( Yöneticilerin Vekil Konumunda Olmaları )
    KAT MALİKLERİ KURULU ( Yöneticilere Kambiyo Taahhüdünde Bulunma Yetkisi Vermemiş Olması )
    ÖZEL YETKİ ( Ana Taşınmaz Yöneticilerinin Kambiyo Taahhüdünde Bulunmaları )
    KAMBİYO TAAHHÜDÜNDE BULUNMAK ( Ana Gayrımenkul Yöneticilerince )
    BONO TANZİMİ ( Apartman Yöneticileri Tarafından )
    KAT MALİKLERİ KURULUNUN İCAZETİ ( Apartman Yöneticileri Tarafından Bono Tanzimine )
    APARTMAN YÖNETİCİLERİNİN DÜZENLEDİĞİ BONO ( Özel Yetki Bulunmadığı Halde )

ÖZET :
    Ana taşınmazın yönetimi için atanan yönetici veya yönetim kurulu vekil niteliğindedirler.
    Bu nedenle vekil gibi sorumlu ve vekilin haklarınasahiptirler.
    Üçüncü kişilere karşı kat maliklerini temsil ederken, Borçlar Kanununun 504. maddesi hükmü uygulanır.
    Bononun düzenlendiği tarih itibariyle kat malikleri kurulutarafından yöneticilere kambiyo taahhüdünde bulunma yetkisi verilmediğinden sonradan alınan kararla önceki işleme icazet verildiğine ilişkin tartışma mercide yapılamaz.
    Bu durumda, Türk Ticaret Kanununun bonolar hakkında da uygulanması gerekirken 590. maddesi hükmü gereğince senedi imzalayanlar kişisel olarak sorumludur.
    Konu Hakkaniyetli tarafından (16-11-2012 Saat 12:53:36 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    .
    İletiler
    1.381
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Vekalet sözleşmesi büyük ölçüde, vekil ile vekil edenin karşılıklı güvenine dayanır. Vekilin borçlarının çoğu da bu güven unsurundan doğar. BorçlarKanunu'nun390/2 maddesinde belirtildiği üzere "vekil müvekkiline karşı vekaleti iyi bir surette ifa ile mükelleftir" Vekil, vekil edenin yararına ve iradesine uygun hareket etme, onu zararlandıracak davranışlardan kaçınma yükümlülüğü altındadır.
    Vekaletin nasıl yerine getirileceği yönünden sözleşmede açık bir hüküm bulunmasa veya yapılan işlem dış temsil yetkisinin sınırları içerisinde kalsa dahi vekilin, bu yükümlüğü, daima mevcuttur.
    ( Tandoğan-Borçlar Hukuku Cilt 2 Sh.407, Esener-Temsil Sh. 86, 87 Oser, Schönenberger-art 398 Nr 4 Gaotschi art 398 Nr 3 Van Tuhr-Borçlar Hukuku umumi kısmı sh. 324, 325 ) malik tarafından bir taşınmazın satılşında, vekilin dilediği bedelle dilediği kimseye satış yapabileceği şeklinde yetkili kılınması, ona dürüstlük kurallarını, sadakat ve özen borcunu, gözardı ederek başkasına satış yapma hakkı bahşetmez.
    Kendi çıkarını gözeten vekil edenin, yararı ile bağdaşmayan bir davranış içerisinde bulunan vekil, BorçlarKanunu'nun 390/1 maddesine göre sorumlu olur.

634 sayılı Kat Mülkiyeti K.unu'nun 34.maddesinin 1.fıkrasında "Kat malikleri, ana gayrimenkulün yönetimini kendi aralarından veya dışarıdan seçecekleri bir kimseye veya üç kişilik bir kurula verebilirler; bu kimseye ( Yönetici ), Kurula da ( Yönetim Kurulu ) denir." Hükmü yer almakta, aynı K.unun 35.maddesinde de Yöneticinin görevleri sayılmaktadır.

Yine aynı K.unun 38. maddesinde yöneticinin sorumluluğuna ilişkin genel kural "Yönetici, kat maliklerine karşı aynen bir vekil gibi sorumludur." Şeklinde ortaya konularak 39.maddesinde ise Yöneticinin Hesap verme yükümlülüğü düzenlenmekte; 40.maddenin 1.fıkrasında ise Yöneticinin Hakları "Yönetici kaide olarak vekilin haklarına sahiptir." şeklinde ifade edilmektedir.

Bu hükümler göstermektedir ki, ana gayrimenkulün yönetimi için atanan yönetici veya Yönetim Kurulu, vekil statüsündedir. Dolayısıyla, gerek iç ilişkide gerek dış ilişkide vekil gibi sorumlu ve vekilin haklarına sahiptir. Üçüncü kişilere karşı kat maliklerini temsil ederken yetki sınırlarının belirlenmesinde 818 sayılı Borçlar K.unu'nun vekaletin şümulüne ilişkin hükümleri uygulanacaktır.

- - - Updated - - -

E:2001/16363 - K:2002/3384

( Vekalet Görevinin Kötüye Kullanılması Nedeniyle )
    VEKİLİN SORUMLULUĞU ( Vekil Edenin Yararına ve Onun İradesine Uygun Hareket Etme Onu Zararlandırıcı Davranışlardan Kaçınma Yükümlülüğü Altında Olması )
    İYİNİYET ( Vekil ile Sözleşme Yapan Kişinin İyiniyetli Olması Durumunda Sözleşmenin Geçerli Olması )
    DÜRÜSTLÜK KURALI ( Vekilin Müvekkili Aleyhine Dürüstlük Kuralına Aykırı Olarak Hareket Edememesi )

ÖZET :
    Vekalet sözleşmesi büyük ölçüde vekil ile vekil edenin karşılıklı güvenine dayanır. Vekilin borçlarının çoğu da bu güven unsurundan kaynaklanır. Vekil müvekkiline karşı vekaleti iyi bir surette ifa ile mükelleftir. Vekil, vekil edenin yararına ve onun iradesine uygun olarak hareket etme, onu zararlandırıcı davranışlardan kaçınma yükümlülüğü altındadır. Vekaletin nasıl yerine getirileceği yönünde sözleşmede açık bir hüküm bulunmasa veya işlem dış temsil yetkisinin sınırları içerisinde kalsa bile vekilin bu yükümlülüğü daima mevcuttur. M. tarafından bir taşınmazın satışında, vekilin dilediği bedelle dilediği kimseye satış yapabileceği şeklinde yetkili kılınması, onun dürüstlük kuralını, sadakat ve özen borcunu, gözardı ederek başkasına satış yapma hakkını bahşetmez. Kendi çıkarını gözeterek hareket eden vekil sorumlu olur.

- - - Updated - - -

Borçlar Kanununun temsil ve vekalet bağıtını düzenleyen hükümlerine göre, vekalet sözleşmesi büyük ölçüde tarafların karşılıklı güvenine dayanır. Vekilin borçlarının çoğu bu güven unsurundan, onun vekil edenin yararına ve iradesine uygun davranış yükümlülüğünden doğar.

Borçlar Kanununda sadakat ve özen borcu, vekilin vekil edene karşı en önde gelen borcu kabul edilmiş ve 390/2 maddesinde "vekil, müvekkiline karşı vekaleti hüsnüniyetle ifa ile mükelleftir..." hükmüne yer verilmiştir. Bu itibarla vekil, vekil edenin yararına ve iradesine uygun hareket etme, onu zararlandırıcı davranışlardan kaçınma yükümlülüğü altındadır. Sözleşmede vekaletin nasıl yerine getirileceği hakkında açık bir hüküm bulunmasa veya yapılan işlem dış temsil yetkisinin sınırları içerisinde kalsa dahi vekilin bu yükümlülüğü daima mevcuttur. Hatta malik tarafından vekilin bir taşınmazın satışında, dilediği bedelle dilediği kimseye satış yapabileceği şeklinde yetkili kılınması, satacağı kimseyi dahi belirtmesi, ona dürüstlük kuralını, sadakat ve özen borcunu gözardı etmek suretiyle, makul sayılacak ölçüler dışına çıkarak satış yapma hakkını vermez. Vekil edenin yararı ile bağdaşmayacak bir eylem veya işlem yapan vekil değinilen maddenin birinci fıkrası uyarınca sorumlu olur.

- - - Updated - - -

Bir yönetici BK.504 e göre tam yetkili olsa dahi tam yetkiliyim istediğimi yaparım havasına giremez.
    Kat malikleri yöneticiye açık çek gizli ödenek yetkisi vermemiştir.
    Her yönetici Rayiç emsal değerlere bağlı kalmak ve hesap vermek zorundadır.
    Konu Hakkaniyetli tarafından (16-11-2012 Saat 14:33:24 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sn hakkaniyetli.öncelikle yazımdan bir-iki cümleyi alarak yorum yapmanıza bir anlam veremedim.apartman yönetimi 4734 e tabi değildir ve yönetici yazılı teklif almak zorunda değildir.bende teklifleri yönetici yardımcısı ile dolaşarak aldım ve kömürü kırşehirdeki en uygun fiyat ile aldım. konu başka yerlere gidiyor ve ben tekrar ediyorum aldığımız kömür diğer bloklarla aynı miktar ve aynı fiyat ve ben usul hatası yapmakla değil kömürü pahalı almakla suçlanıyorum.9 bloğun tamamımı yolsuzluk yaptı.istediğimi yaparım mantığı ile hiç hareket etmedim , düşünmedim bile zira 24 daireden toplanan aidat daire başı 35 tl ve ben apartman sakinlerinden ilave hiçbir ücret toplamadım.aidatlarla kapıcı maaşı,sigortası ,asansör bakımı,bina elektrik ve suyu ancak ödeniyor.ilave arıza vs çıktığında ise ucu ucuna ancak karşılıyorum. bu şartlarda "tam yetkiliyim istediğimi yaparım" zaten denemezki.kabaca hesaplayın kalan para ile ne istenebilir ne yapılabilir?

Nerede
    .
    İletiler
    1.381
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Rayiç fiyatları kat maliklerinin onayına sunmalıydınız.
    Sürü psikolojisiyle komsu konutlarında ayni yerden ve ayni fiyat ile kömür alması o fiyatların makul ve rayiç olduğu anlamına gelmez.
    Belkide kat malikleri ayni kömürü daha ucuz alınabileceği bir yer biliyorlardı neden ilan panosunda fiyatları ilan etmediniz.
    Kat maliklerinin menfaatlerini korumak zorundasınız.
    Fiyat konusunda kat maliklerinin onayını almak zorundasınız.
    Sizi yönetici seçerek size vekalet vererek temsil hakkını veren kat maliklerini Zararlandırıcı bir faaliyette bulunursanız rayiç üzeri makul olmayan fiyat farkını cebinizden ödersiniz.
    Yöneticiler Kanunlara göre ceza da öderler unutmayın.
    KMK ya göre 2500.-tl ye kadar ceza öderler.
    Verdikleri zararıda ceplerinden öderler.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    99
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Siz en iyisi şehrinizde ki kömürcülerden kapıya kadar şu miktarda ton kömü şu kadar fiyat diye bir liste çıkarın onu apartmana ilan panosuna asın şu tarihe kadar itirazı olan yönetime başvursun deyin.

İnternet üzerinden a şehrinde fiyat ucuz olabilir , ama o kadar kömürü bakalım binanın önüne getirmesi kaç tl tutacak onuda hesaplamak lazım. A şehrindeki firma kömür fiyatı ucuz olsa bile babasının hayrına başka şehre aynı fiyata göndermez. En az kamyon bazında her kamyon için ( ortalama 20 ton vb ) 400 ila 1.000 tl arası nakliye parasıda ekler.

Şehrinde bulunan ise bu nakliye parası az tutacağı için ya ister veya kömüre ekler veya mal alsınlar diye eklemez.

Siz ayrıca kömür çeşidinide yazın.

Açık kömüre göre
    A kömürü verdiği ısıya göre şöyle ve kapıya geliş fiyatı böyle
    B kömürü verdiği ısıya göre şöyle ve kapıya geliş fiyatı böyle
    C kömürü verdiği ısıya göre şöyle ve kapıya geliş fiyatı böyle
    D kömürü verdiği ısıya göre şöyle ve kapıya geliş fiyatı böyle

Kapalı çuval içinde satılan kömüre göre
    A kömürü verdiği ısıya göre şöyle ve kapıya geliş fiyatı böyle
    B kömürü verdiği ısıya göre şöyle ve kapıya geliş fiyatı böyle
    C kömürü verdiği ısıya göre şöyle ve kapıya geliş fiyatı böyle
    D kömürü verdiği ısıya göre şöyle ve kapıya geliş fiyatı böyle

vb her birini şehrinizde araştırıp seçenekleride sunun derim.

Gerçi bu seferde apartmandakilerde birisi a olsun der birisi b olsun , al sana millete tartışma yaşayacakları bir konu
    Zaten canları sıkılıyordur en azından aralarında konuşacak , kaynaştıracak bir konu ortaya çıkar , sosyal hayatları düzelir

Araçlar şehirler arası giderken benzin yakıyorlar su yakmıyorlarki. cep telefonu değilki Kargo ile 10 tl sına ülkenin her yerine gitsin.

Ben geçen gün bir kamyoncu tuttum 30 km öteye 2 ton bir şey taşıdı , yüklemesi , indirmeside benden 100 tl nakliye masrafı aldı benden.

O seni şikayet eden bunuda göz önüne alsın.Tuğla fabrikasında tuğlayı 20 kuruşa satılıyor diye , tuğla fabrikası bayileride 20 kuruşa satıcak diye bir şey yok.
    Konu kerim33 tarafından (16-11-2012 Saat 20:35:03 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hakkımda suç duyurusu var ne yapmalıyım

savcılığa verildiğimi nasıl öğrenebilirim

hakkimda suc duyurusu varmi

savcılığa suç duyurusunda nasıl bulunulursavcılığa nasıl suç duyurusunda bulunulursuç duyurusunda nasıl bulunulurhakkımda suç duyurusunda bulunulmuş site:www.hukuki.nethakkımda suç duyurusu varmı nasıl öğrenebilirimsuc duyurusunda bulunan kisi nasil ogrenilirapartmanda yoneticiyim savciliga suc duyurunda bulunmak icin dilekce orneklerisavciliga suc duyurusunda bulunuldugunda ne olurhakkimda asilsiz suc duyurusuhakkimda suchakkimda suc duyurusu var miasılsız suç duyurusunda bulunmanin zararlariistifadan sonra banka savcılığa şuç duyurusu yapabilir misavcılığa verildiğiminasil suc duyurusunda bulunulurhakkımda asılsız suç duyurususuc duyurusunda ucretsavciliga suc duyurusu kaç yil gecerliface sayfasinda hakkimda asilsiz iddialar var ne yapmaliyimhakkimda suc.duyurusuns bulunuldugunu nasil ogrenirimhakkımda suç duyurusu var mıGazdas dogalgaz kullanimi icin ne zaman savciliga suc duyurusu yapabilir
Forum