3 yıl birlikte olduğum sevgilimin ablası kendisine eşiyle ilgili kendisini aldattığına dair bir şahısın attığı maillerle ilgili beni suçlu göstererek savcılağa şikayette bulundu.Savcılağa ifadeye gideli yaklaşık 7 ay oldu hala her hangi bir dava açılmadı.Anladığım kadarıyla savcılık hala delil toplama aşamasında.Ama bu geçen 7 ay suresince benim hakkımda şikayetçi olan kişi benimle ilgili toplum içinde benim suçlu olduğu defalarca birilerine anlatarak toplum gözünde beni suçlu gösterdi.Yaşadığım şehir küçük bir yer ve tanınan biriyim.Bu durumdan çok rahatsız olmaya başladım özel hayatımı işimi etkilemeye başladı.Savcılık ne sonuç verecek bilinmiyor benim suzçsuz olduğum ıspatlanacak eminim. Ama toplum gözünde kendimi nasıl aklayacağım.Bu olay ailemi psikolojik durumumu etkiledi uykularımı kaçırdı.Bu durumda bana birileri şahit olsa şikayetçi olacağım ama şahit olan yok.Şu anda psikolojik olarak çok zor durumdayım.Sormak istediğim Savcılık soruşturma aşamasını ne zaman sonlandırır?Savcının soruşturmayı sonlandırması için yasal bir süre bulunmaktamadır?Bu süre içerisinde yasal yoldan kişilik haklarımı korumak için ne yapabilirim?Yardımlarınızı bekliyorum.İyi çalışmalar.