Merhaba
Kiracım geçen yıl ağustos ayında eve girdi.ilk kirayı aldım.Sonra hiç ödemedi.İlk olarak iki kira için icra dosyası açıldı.Onu ödedi.(Aralıkta dava açıldı, hacze gitmesi,ödemesi mart oldu)Sonra yine ödemedi.Sürekli bana zaman verin,çıktım çıkıyorum demiş. O yüzden Avukatımın da ertelemeleriyle haziranda tebligat gönderildi.Sonra bana ilettiklerini söylüyorum, tebligat kaybolmuş.Bu süreç üç ay daha aldı.Geçen ay kaybolduğunu netleştirdiler.Bu sefer de merniste kayıtlı olduğu adrese gönderim yapıldı.Aks diyorlar sanırım,bir sistemde adrese bırakıldığı görünmesi gerekiyormuş.Neyse onu bir ay da onu bekledik.Bugün avukatımdan aldığım habere göre adam benim borcum yok diye itiraz etmiş.Buna itiraz etmek mümkün mü? Çünkü banka hesap numarasına yatırmadığı gayet açık belli. Şimdi tahliye davası açacağız dedi.Bu süreçte de adam temyize giderse boşaltmamız altı ayı bulur dedi.

Kiracı oturduğu süre boyunca hiçbir şekilde fatura ödememiş.Mühürleri kırmış. İki bin lira elektrik su ödedim. Daha da borcu ödendiği için kullanmaya devam ediyor.Elektrik su benden de eski ev sahibinin adına olduğu için aboneliği iptal ettiremiyormuşum.

Bu evi boşaltıp acil satmam gerekiyor.Çok zor durumdayım. Lütfen biriniz bana bu süreçte yapılabilecek başka bir yöntem var mı? Bir kiracıyı evden çıkarmak bu kadar zor mu? Artık avukatıma da güvenimi yitiriyorum. Kiracıyı çıkarma süreci bir yılı geçer mi?

Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler