+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.
    Nerede
    ANKARA, MERKEZ, Turkey.
    İletiler
    657
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Gelecek 8 ayın Yakıt Parası İçin Senet İmzaladım ama kaloriferler yakılmaya başlamadan çıkıyorum senet iptali yapabilir miyim?

Merhaba,

oturduğum evin kaloriferleri henüz yanmaya başladı ama geçen ay "kömür parası ucuz olsun" diye yönetici şimdiden senet yaptırın dedi. 1980 liralık senet imzaladım 250 lirasını da peşin ödedim. Ama şimdi kaloriferler yanmaya başlamadı ve çıkmam gerekiyor. Alınan kömürden hiç yararlanmadığım halde para ödemek istemiyorum daha aidat için böyel bir senet işlemi yapılmazken neden yakıta uygulanıyor bunu da anlamış dğeilim.

Sözün özü tüketici mahkemesinde senet iptali yaptırmam mümkün mü? Kaldığım ay boyunca yakıt bana ait ve kaldığım süre boyunca kalorifer yanmadığı halde 250 lira ödedim. Ama çıktıktan sonraki kullanmaycağım yakıt için para ödemek istemiyorum.
    Senet iptalini nasıl yaparım? Aidat gibi olması gerkmez mi? Almadığm malın parasını neden ödeyeyim?

NOT-1: konuyla iligli şuradaki kararı örnek olarak kullanabilir miyim? http://www.on5yirmi5.com/genc/haber....ptal-etti.html

NOT-2 : Senedi iyiniyetimden imzaladım biraz hukuk dilinde "gabin" olmuyor mu? Çünkü yönetici bize çıkarsanız para iadesi yapıyoruz demişti şimdi olmz öyle şey diyor.

NOT-3 : Madem senet benim adıma o zaman kömürün bana gönderilmesi gerekirdi. ama parayı ödeyen benim kömürü alan apartman. Yakıt olarak da henüz kullanmadıklarından dolayı da mal elime ulaşmış sayılmaz. bu durumda olmayan malın parasını nedne ödeyeyim? Son çare kömürü bizzat benim verecğeim adrese göndermelerini isteyebilir miyim? Böylece yeni apartmanda kömür parası vermemiş olayı dengelemiş olurum. Sizce bu çözüm önerim nasıl?

Hukuki NET Güncel Haber

Gelecek 8 ayın Yakıt Parası İçin Senet İmzaladım ama kaloriferler yakılmaya başlamadan çıkıyorum senet iptali yapabilir miyim? konulu yargıtay kararı ara
    Gelecek 8 ayın Yakıt Parası İçin Senet İmzaladım ama kaloriferler yakılmaya başlamadan çıkıyorum senet iptali yapabilir miyim? konulu hukuk haber
    Konu borsaci_b tarafından (26-10-2012 Saat 01:29:42 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Gelecek 8 ayın Yakıt Parası İçin Senet İmzaladım ama kaloriferler yakılmaya başlamadan çıkıyorum senet iptali yapabilir miyim?

Yönetici dedi diye almadığınız hizmetin senetini(yani bir yerde ücretini) karşı tarafa vermişsiniz.İmzaladığınız bildiğimiz açık senetin doldurulmuş haliyse karşı taraf tek başına o senetle icra yapabilir yada seneti 3.kişilere ciro edebilir.Zaten tek başına senet borcun kanıtıdır.Şimdi tüm ispat yükü sizde olmakla beraber derdinizi anlatacak bir hukuki merci arayacaksınız.Onu yapmaktansa karşı tarafla orta bir ücretle anlaşma yoluna gidin(sonuçta hiç hizmet almasanız bile hukuta cayma bedeli diye bir kavram var).Yok anlaşma yoluna gitmezseniz bir yerlere başvurup imzaladığınız senetin (artık piyasada hernerde ve kim tarafından kullanılacaksa) uzaktan beyana dayanarak iptal ettirmek gibi bir yöntem yok.Söylediklerimin pek iç açıcı olmadığını biliyorum lakin bir yerlere başvurup benim piyasada bir senetim var imzaladığım seneti burdan(artık nasıl olacaksa) iptal ettirmek istiyorum derseniz en iyi ihtimalle karşınızda gülen bir surat bulursunuz.O yüzden hazır bayram günlerininde içindeyken olayı karşı tarafla konuşup ortayola bağlamanızı tavsiye ederim.Kolay gelsin.Bu arada bütün forumun bayramını ayrıca kutluyorum

Nerede
    ANKARA, MERKEZ, Turkey.
    İletiler
    657
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Gelecek 8 ayın Yakıt Parası İçin Senet İmzaladım ama kaloriferler yakılmaya başlamadan çıkıyorum senet iptali yapabilir miyim?

iyi ama tüketici yasası diye birşey var. ADam bana sana mal göndereceğim diyor, bende senedi imzalyorum sonrasında mal gelmiyor :/
    olay bundan ibaret. 3. kişiye nasıl ciro yaptıracak? Dahası ödediğim 250 lirayı elden ödedim. Herkes de böyle yapıyor buralarda.
    Şimdi internetten alışveriş yaparken de önce kredi kartından kesinti yapılıyor ona bakarsanız ve bzen mal gelmiyor ama o durumda karşı taraf para iadesi yapıyor. Şu an parayı verdim ama kömür nerede? Apartmanın kmürlüğünde olması da o zaman beni ilgilendirmez, kömürü bizzat bana yollamalarını isteyecem

Ayrıca dediğinizin tam tersi yargı kararı var. Senet imzalanması borç olduğu anlamına gelmez ki, malı almadan neyin parasını alıyorlar? İlla ki bir taraf önce göndermek zorunda ya mal önce bana gelcek ya benim param/senedim önce onlarda olacak. Ben genede mahkemeye başvuracağım, en azından kömürümü yollasınlar ev sahibine kalmasın

Ankara 5. Tüketici Mahkemesi, zorunlu nedenlerle öğrenimini donduran ve bu nedenle yurttan ayrılan öğrencinin yurda verdiği kalan aylara ilişkin senetlerin iptalini kararlaştırdı.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Didim Meslek Yüksekokulu'nu kazanan Aykut Özkul, Ankara'dan Aydın'a giderek, 1 Ekim 2011'de özel bir yurda kaydını yaptırdı. Özkul, öğrenim yılı için 4 bin 500 liralık yurt ücretinin 500 lirasını kayıt sırasında peşin ödedi. Kalan 4 bin lira için ise her biri 500 liralık 8 adet senet verdi.

Ancak ailesinin ekonomik sıkıntıları nedeniyle bir ay sonra okul kaydını donduran Özkul, yurt yönetimiyle görüşerek sözleşmenin feshedilmesini ve kalan senetlerin iadesini talep etti.

Özkul, yurdun sözleşmeyi feshetmemesi ve senetleri geri vermemesi üzerine Avukat Aykut Özdemir aracılığıyla tüketici mahkemesinde dava açtı.

Avukat Özdemir, dava dilekçesinde, müvekkili ile yurt arasındaki sözleşmenin feshini ve 8 senedin iptalini istedi.

Dava, Ankara 5. Tüketici Mahkemesi'nde karara bağlandı. Mahkeme, yargılama sonunda, öğrenci Özkul ile özel öğrenci yurdu arasındaki sözleşmenin feshine ve 8 senedin iptaline karar verdi.

Mahkeme, kararın gerekçesini gelecek günlerde açıklayacak.

Yurdun, karara karşı Yargıtay'da itiraz hakkı bulunuyor.
    - - - Updated - - -

Arkdaşlar konuyu kendimce araştırdım mahkeme senedi bu tür durumlarda iptal edebiliyormuş. ÖYP sentleri dahi iptal edilmiş ki orada hukuki antlaşma sözkonusu. Ayrıca satış sözleşmesinin ve senedin birlikte iptal edildiği birkaç örnek karar da buldum ki oradaki borçlulardan şu an daha da mağdur durumdayım. Avukatıma ulaşabildim nihayet o da bana senedi ödeme, iptal başvurusu yap ayrıca bu durumda icra tkibi başlatılırsa suçtur savcılığa ver dedi.

Ayrıca, ispat yükümlülüğü nedne bende olsun? Ben senedi imzaladım doğru ama 3 ton kömürü cebime koyup evime götürecek halim yok. Karşı taraf bunu yolladı mı? Yok. ticaret kanunu diye virşey var senedi imzaladın iş bitti olmuyormuş demek ki. Malı aldığıma dair imzam var mı ? internnetten alınan mallarda bile kargoyu aldığınıza dair imza atıyorsunuz. Maldan yararlandım mı onunla ilgili kanıt zaten yok o apartmanda oturmuyorum.

Bir de kömür için değilse bile dilekçe örneği buldum :

Bedelsizlik nedeni ile senet iptali davası dilekçesi{0 Comments}
    Posted by admin on Ekim 6, 2012 in Dilekçe örnekleri
    Buradan word dökümanı olarak indirebilirsiniz.

Bedelsizlik-Nedeni-İle-Senet-(Bono)-İptali-Davası-Dilekçe-Örneği

………………… MAHKEMESİNE
    DAVACI :
    VEKİLİ :
    DAVALI :
    KONU : İhtiyati Tedbir Kararı Verilmesi ve Bononun iptali talebi.
    AÇIKLAMALAR :
    1. Dava dosyasına sunmuş olduğumuz satış sözleşmesi gereğince, Müvekkilim …, davalı …’ den …/…/… tarihinde … adet … marka dizüstü bilgisayar almış ve bedeli olan … TL.’nin … TL.’sini peşin ve nakit para olarak ödemiş kalan kısmı içinde …/…/… düzenleme …/…/… vade tarihli …TL.’lik bono vermiştir.
    2. Müvekkilim …, bilgisayarları getirdiğinde bunların … marka olmadığı ve ayrıca bilgisayarlardan …. tanesinin istediği özelliklerde olmadığını görmüştür. Müvekkilim derhal davalıyı durumdan haberdar etmiş ve bunun üzerine söz konusu bilgisayarlar iade edilmiş, davalı da peşin olarak ödenen ….TL.’yi müvekkilime geri vermiştir. Ancak davalı, müvekkilimin vermiş olduğu .…TL.’lik bonoyu o anda yanında olmadığı gerekçesiyle daha sonra iade edeceğini beyan etmiştir.
    3. Ancak davalıya çekilen ihtarnameye rağmen davalı, bonoyu iade etmediği gibi .… Bankası …. şubesi aracılığıyla tahsile koymuştur.
    4. Bu nedenlerle İhtiyati Tedbir Kararı verilmesi ve ayrıca yukarıda belirtilen bononun iptali için dava açılması zorunlu hale gelmiştir.

HUKUKİ NEDENLER : 6762 S. K. m. 688, 669 ve ilgili mevzuat.
    HUKUKİ DELİLLER : …/…/… tarihli satış sözleşmesi, Noterden çekilen protesto örneği, tanık beyanları ve diğer deliller.
    SONUÇ VE TALEP : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, bedelsiz kalan bononun iptaline, ödeme ve protesto işlemlerinin durdurulması konusunda öncelikle ihtiyati tedbir kararının verilmesine, yargılama giderlerinin ve avukatlık ücretinin davalıya yükletilmesine karar verilmesini saygıyla talep ederim. …/…/…

Davacı Vekili
    Av.

İlginizden dolayı teşekkür ederim .
    Konu borsaci_b tarafından (26-10-2012 Saat 02:17:16 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    .
    İletiler
    1.381
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Diğer bir alternatif yol ise.
    Yakıt giderlerini daire boş dursa bile ev sahipleri ödemek zorunda.
    Ev sahibinizle yazılı şekilde belgeli anlaşarak kömür parasını ev sahibinizden en son kiraları ödemeyerek RüCU hakkınızı kullanarak hesaplaşabilirsiniz.
    Konu Hakkaniyetli tarafından (26-10-2012 Saat 23:56:16 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın borsacı_b siz zaten cevap değil destek almak için yazmışsınız anlaşılan bu soruyu(daha doğrusu yazıyı)İspat yükünün sizde olmasının sebebi iddia sahibi siz olduğunuz içindir(seneti kömür için verdim, kömürü kullanmadım vb.).Her durumda farklı yargı kararları elbette vardır.Aynı durumlarda bile araştırılsa iki üç karar elbette bulunabilir.Senet iptalı diye bir şey var ancak sanılan kadar kolay değil.Öyle eliniz cebinizde Tüketici hakem heyetine giderek yapılabilecek bir şey değil.Aylarca süren ve sonucunun ne çıkacağı tam kestirilemeyen davalar neticesinde olabilecek şeyler bunlar.Bende diyorum ki hem size hem bu durumda olan herkese iş hukuka taşınmadan önce uzlaşma yolunu seçerseniz ihtimal daha rahat bu olay çözülebilir.Ayrıca şunuda benzer durumda olan herkez için söylemek istiyorum, böyle durumlarda yöneticinin veya ev sahibinin isteği veya baskısıyla bu tür evrakları(senet) imzalamaktan imtina edin.Evet senet bazı durumlarda iptal edilebilir bir evraktır ancak kimse iddia edemez ki ''senet hiç bir geçerliliği olmayan bir evrak, ha imzalamışız ha imzalamamışız zaten hemen iptalini yapıyorlar'' diye.Çok daha basit halledilecek şeyler uğraştırıcı davalara dönüşebiliyor bu durumlarda maalesef.Sizin durumunuzda evet kullanmadığınız bir mal var ancak karşı taraftada senet var(her ne kadar siz hiç bir işe yaramadığını ve hemen iptal edilebileceğini düşünsenizde) ve karşı tarafta sizin senetinize güvenerek size sezon başında uygun fiyata kömür vermiş ve sizin almaktan vaz geçmenzi üzerine elbette onunda hesabı bozulmuş.Sizin senetinize güvenerek başkasına satmadığı kömür belkide elinde kalacak yada başkasına zararına vermek zorunda kalacak.Ben olaya her iki açıdanda yaklaşmıştım.Her neyse burda cevap herkese verildiği için siz eğer dava yoluyla bu işi lehinize masrafsız ve süratle halledebileceğinizi düşünüyorsanız size kolay gelsin.Benim yazımda bu durumda olan ve ve arama yaparak bu sayfaya ulaşan diğer arkadaşlarımıza bir fikir niteliğinde olsun.Hukuk mücadelinizde bol şans diliyorum.

Nerede
    ANKARA, MERKEZ, Turkey.
    İletiler
    657
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Bill187 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın borsacı_b siz zaten cevap değil destek almak için yazmışsınız anlaşılan bu soruyu(daha doğrusu yazıyı)İspat yükünün sizde olmasının sebebi iddia sahibi siz olduğunuz içindir(seneti kömür için verdim, kömürü kullanmadım vb.).Her durumda farklı yargı kararları elbette vardır.Aynı durumlarda bile araştırılsa iki üç karar elbette bulunabilir.Senet iptalı diye bir şey var ancak sanılan kadar kolay değil.Öyle eliniz cebinizde Tüketici hakem heyetine giderek yapılabilecek bir şey değil.Aylarca süren ve sonucunun ne çıkacağı tam kestirilemeyen davalar neticesinde olabilecek şeyler bunlar.Bende diyorum ki hem size hem bu durumda olan herkese iş hukuka taşınmadan önce uzlaşma yolunu seçerseniz ihtimal daha rahat bu olay çözülebilir.Ayrıca şunuda benzer durumda olan herkez için söylemek istiyorum, böyle durumlarda yöneticinin veya ev sahibinin isteği veya baskısıyla bu tür evrakları(senet) imzalamaktan imtina edin.Evet senet bazı durumlarda iptal edilebilir bir evraktır ancak kimse iddia edemez ki ''senet hiç bir geçerliliği olmayan bir evrak, ha imzalamışız ha imzalamamışız zaten hemen iptalini yapıyorlar'' diye.Çok daha basit halledilecek şeyler uğraştırıcı davalara dönüşebiliyor bu durumlarda maalesef.Sizin durumunuzda evet kullanmadığınız bir mal var ancak karşı taraftada senet var(her ne kadar siz hiç bir işe yaramadığını ve hemen iptal edilebileceğini düşünsenizde) ve karşı tarafta sizin senetinize güvenerek size sezon başında uygun fiyata kömür vermiş ve sizin almaktan vaz geçmenzi üzerine elbette onunda hesabı bozulmuş.Sizin senetinize güvenerek başkasına satmadığı kömür belkide elinde kalacak yada başkasına zararına vermek zorunda kalacak.Ben olaya her iki açıdanda yaklaşmıştım.Her neyse burda cevap herkese verildiği için siz eğer dava yoluyla bu işi lehinize masrafsız ve süratle halledebileceğinizi düşünüyorsanız size kolay gelsin.Benim yazımda bu durumda olan ve ve arama yaparak bu sayfaya ulaşan diğer arkadaşlarımıza bir fikir niteliğinde olsun.Hukuk mücadelinizde bol şans diliyorum.

karşı tarafta sizin senetinize güvenerek size sezon başında uygun fiyata kömür vermiş ve sizin almaktan vaz geçmenzi üzerine elbette onunda hesabı bozulmuş.

demişsiniz..
    Hayır durum o değil. benim senedime dayanarak hesabı bozulmuş olsaydı ben kömürcüye dedim ki: senedi vermiyorsan okey ama o zaman kömürü benim istedğim adrese yolla bende sana paranı peşin vereyim senedimi alayım. Sonuçta alış veriş tamamlansın adam gene olmaz diyor. İşte bu durumda senet iptali yapılmak zorunda : Bana almadığım birşeyin parasını ödetemez ve dolayısıyla ispat yükü de onda, neye dayanarak hem senedi hem kömürü hem faturayı vermeyip hem de benden para istiyor? Dediklerinize katılıyorum ancak destek almak değildi dersem elbette yalan olur forumlardan yardım istenmesi normal bir durum. Ayrıca burada bir mağduriyet söz konusu. uzun sürecek diye hakkımı aramaktan neden vazgeçeyim? Senedi ayrıca neden tek senet olarak yapıyorlar? insanın Bir anlık tecrübesizliğinden yararlanmak hukuki bir durum olamaz, elimi cebime koyup gitmem noterden protesto çekerim, gider konuşurum, yöneticiden satış sözleşmesi + faturayı alırım + tanık olarak kiracıların dinlenmesini isterim + örnek yargı kararlarını gösteririrm + anaysa mahkemesinin konuyla ilgili kararını gösteririm + kat mülkiyeti kanunu da benden yana. Peki o ne yapacak? Elini ebine koyup mahkemeye gelecek cebinden senedi çıkarak bana yaptığı gibi hakime de bağıracak ters karar çıkacak. Adamlar zaten konuşulabilcek düzeyde insanlar değil. Olayı kafamde simüle ettiğimde sonuç bu Şans dileğiniz ve iyi niyetiniz için teşekkürler. biraz gerginim sadece yoksa sizden destek alamadığım için size karşı mesaj yazmak gibi bir amacım yoktu hernekadar öyle görünsede.

Alıntı Hakkaniyetli rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Diğer bir alternatif yol ise.
    Yakıt giderlerini daire bos dursa bile ev sahipleri ödemek zorunda.
    Ev sahibinizle yazılı şekilde belgeli anlaşarak kömür parasını ev sahibinizden en son kiraları ödemeyerek RüCU hakkinizi kullanarak hesaplaşabilirsiniz.
    bende yönetici ile konuştum, ev sahibine senedi ben imzalatır senin senedi de sana iade ederim dedi Gene de salı günü noterden protesto çekeceğim ne olur ne olmaz. Ayrıca benzer bir durumda ev sahibine icra takibi başlatabileceğimi söyleyen bir başka konu buldum forum farklı ama yadımı olması açısından buraya koyuyorum: http://www.vekil.net/forum/soru-ceva...parasi-iadesi/
    Konu borsaci_b tarafından (26-10-2012 Saat 21:50:15 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

TTK MADDE 776- (1) Bono veya emre yazılı senet;
    a) Senet metninde “bono” veya “emre yazılı senet” kelimesini ve senet Türkçe’den başka bir dille yazılmışsa, o dilde bono veya emre yazılı senet karşılığı olarak kullanılan kelimeyi,
    b) Kayıtsız ve şartsız belirli bir bedeli ödemek vaadini,
    c) Vadeyi,
    d) Ödeme yerini,
    e) Kime veya kimin emrine ödenecek ise onun adını,
    f) Düzenlenme tarihini ve yerini,
    g) Düzenleyenin imzasını,
    içerir.

Kıymetli evrakta mücerretlik ilkesi gereğince, borcun sebebi bu evrak üzerinde gösterilmez. Mücerret kıymetli evrak, doğumuna sebep olan ilişkiden bağımsız ve soyuttur. Kıymetli evrak bir defa doğduktan sonra, doğumuna sebep olan ilişkideki bir aksaklık veya bozukluk kıymetli evrakın geçerliliğine etkili olmaz.

Bonoda ayrıca ve açıkça ciro yasağı düzenlenmemiş ise başkasına devredilebilir. Bonoyu tanzim eden, bononun içeriğinden sorumludur.

Nerede
    ANKARA, MERKEZ, Turkey.
    İletiler
    657
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kıymetli evrak bir defa doğduktan sonra, doğumuna sebep olan ilişkideki bir aksaklık veya bozukluk kıymetli evrakın geçerliliğine etkili olmaz.
    Bu yasanın devamı mı yoksa yorum mu?
    Bende diyorum ki, borç alacaklı üzerinde bir haktır. Bu hakkın edinilmesi sırasında hile yapılmışsa bende bana karşı hile yapılmasına karşı hak sahibi olurum şöyle ki: Evrakın doğumuna sebep olan ilişki hukuka aykırı olduktan sonra evrak hukuki olamaz, hukuki olmayan evrak zaten hukuken doğmuş sayılmaz. Doğmamış bir senet de iptal edilir. hukuki olmayan evrak TTK 776ya dayandırlamaz. Tüketici mahkemesi kararları da beni destekliyor. yukarıdaki TTK 776 ya göre hiçbir şey almadığım halde bir kişiye borçlu olduğum iddia edilemez. Yasada böyle birşey söylemiyor. Ticaret kanunundan bahsediyorsak ortada ticaret olması gerektiği açık nettir. Ticaret karşılıklı olmak zorundadır. Öyle olmasa kredi kartınızdan sizden izinsiz para çeken birinden de şikayetçi olma hakkımız olmazdı. Sonuöta orada da karşı taraf bize 0 L. veip istedğini alıyor. Şimdi ben banka şifremi birine versem o kişi hesabımı boşaltsa bu suç oluyor da aynı şey imza için suç olmuyor öyle mi? O zaman bunu bana satıcı en baştan bildirecekti. Kaldı ki burada devlet de görevini yapmamış oluyor, sizin yorumunuzu doğru bile kabul etsek o zaman aidat için senet yapılmasına neden göz yumuyor? Sizin yorum doığru olsa bile mağduriyetime sebebiyet verdiğinden rücuyu ya ev sahibinden ya devletten yapmalıyım. Devlet senet yaptıranı güvence altına alırken senet yapmak zorunda kalmış aslında böyle bir iradesi olmayan ama mecburen imzalayanı güvence altına almıyorsa bu TTK dan önce anayasanın eşitlik ilkesi ihlali olur.
    Ayrıca madem imzam o kadar önemli o zaman bende başka bir sent alıp - borç yazayım, ikisi birbirini dengelesin sizin dediğiniz ne kadar hukuki ise benim dediğim de o kadar hukuki. İradi olmayan imza beni bağlamaz. Aidat için senet yapılır diye bir TTK maddesi va rmı? Yok. Öyleyse borcun sebebi alacaklıyı bağlamadığı gibi aidat için yaptığım senet de beni bağlamaz.

sizin gibi düşünen hukukçulara şaşıyorum : yasalar insanlar onlardan yararlanıp diğelerini kandırılsın diye yapılamaz. Yasada öyle yazmaması da o işin hukuki olduğu anlamına gelmez. hukuk eğer ki adalet içinse alacağım mal için iyi niyetimden yararlanarak bana senet yaptıran birine arka çıkamaz. Borcun sebebinin orada yazmaması da benim sebepsiz yere imza atacak kadar bonkör olduğum anlamına gelmez. Borcun sebebi alacaklıyı bağlamıyorsa senet de beni bağlamaz. Bu da benim düşüncem ve davayı açacağım zaten.
    Konu borsaci_b tarafından (27-10-2012 Saat 00:51:19 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ANKARA, MERKEZ, Turkey.
    İletiler
    657
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sonucu yazayım: Site yöneticisi "bu parayı kiracı ödemek zorunda değil" diye tutanak imzaladı Tabi daha ayrıntlı bir şekilde yazıldı özet geçiyorum. Dava açıldı, kömürcüde yönetci ne diyorsa o olur, kiracı değil ev sahibi ödemek zorunda dedi zaten hiç sorun çıkarmadı dava sonucunda senet İPTAL EDİLDİ.. Ev sahibide gelip özür diledi. Evden kışın ortası çıktım olan ev sahibine oldu

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

okul kaydi iptalinde senet

senet imzaladım yurttan nasıl çıkarım

senet bozulur mu

kalorifer parasi senet odeme

senedi iptal ettirdim parami nasil alcam

senetler ugrastirir mi

elinde bulunduğu senedi icraya versem ne olur

senet nasıl bozulur

site yakit borcu nasil senet imzalamadim

yurttaki sözleşmelerin hukuken geçerliliği