merhaba şimdi benim öğrenmek istediğim olay şudur

semtimde altındağ ilinde bağlı bulunduğum apartmanda 6 kere hırsızlık oldu geçen ay karşı komşum arkasından 2 hafta sonrada benım evim soyuldu son 1 ayda ve bağlı bulunduğumuz semtte asayiş eksikliği var polisler akşamları geceleri asayiş soruşturma yapmıyor hırsızlar kapılarda cirit atıyor
155 polis ihbar hattına bir iki plakayı sürekli asayiş soruşturması yapılmasını talep ettiğimiz halde aynı arabalar hergün gece 2-3 arası sürekli geziyor

asıl sormak istediğim olay şudur
bir iki polis ekip arabası bağlı olduğum bölgede aşağıda otobüs son durağının ordaki kahvelerin bulunduğu bölgede sürekli 7 -24 araba orda park halinde o görevli polisler nerede?
hergün orada neler yapıyorlar?
dolaşıp devriye atip asayiş sağlamak yerine burda kahve köşelerinde mi gününü gün ediyorlar?
onuda geçtim semtimde 4 adet karakol var
200 metre yukarıda
300 metre aşağıda 2 adet
bir alt sokakda 300 metre aşağıda 1 adet

her karakol 1 saatte 1 adet devriye ekibi gönderse 1 saatte bir 4 karakol 15 dk da bir vermiş olur
bunu yapmak yerine karakolda oturmayı tercih ediyorlar

ben balkonda oturuyorum
2 saatte bir ya gelir ya gelmez oda patpatları yakarak geçer ne sokakdan geceni çevirir ne sorar

benim şikayetim şudur
bu emniyet birimlerinde niçin bir düzenek yoktur
bu asayiş denetimleri hakkında şikayetçi olacağımız birim neresidir
ve ne kadar yasal hakka sahip olabiliriz
2-3 ayda 50den fazla hırsızlık olmuş semtimizde bu kadar olay olmasına rağmen halen bu olaylara duyarsız kalan emniyet birimlerimizden ne şekilde yasal hak talep edebiliriz akşam ben geceli gündüzlü vardiyada güvenlik olarak çalışmaktayım evde annemi yalnız bırakıyorum akşam 20 ile 22 saati arasında bile evime hırsız girebiliyorsa 3ncü kattan koskoca lcd tv indirebiliyorlarsa
bu emniyet birimlerine bir dava açma hakkım olabilceğini düşünmekteyim
sizce ne kadar haklı olabilirim yada bu dava sürecinde başarılı olabilirmiyim

saygılarımla
bilgilerinize ihtiyacım var
iyi calişmalar